Fairiella Fairiella komentáře u knih

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Trochu trailer: Spodní výr. Ženská bez jazyka. Feminismus. Karfiolové uši. Fousatý chlap v parku, kousání psů. Je to skvělé čtení, postavu Garpa mám hrozně ráda, člověk chvílemi ani nedýchá.

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Hodně čekací čtení. Pořád se čeká, jak to dopadne, postavy čekají, jak to dopadne a celý svět se nadechuje v očekávání, jak to skončí. A víte co? Mně to nevadí. Všichni dneska na světě jsme netrpěliví a nedočkaví a neumíme zpomalit, schovat se do ústraní a dívat se na měsíc z dětské skluzavky. Možná proto lidi nezažívají taková dobrodružství, neumějí se totiž rozhlížet kolem sebe, protože ono se pořád něco děje a je toho hodně. Každý sedí v autobuse a čučí před sebe nebo si na nohy; čte si, povídá si s někým. Ale co se podívat z okna? Každý den jezdíme a chodíme kolem budov, kterých si nevšímáme, protože si myslíme, že je dobře známe. Každý den potkáváme lidi, jejichž tváře si ani neprohlédneme. A v 1Q84 je to jinak. Kdo se chce na chvíli zastavit a vytěžit ze skutečnosti víc než je prosté hnaní se za cílem, tomu se tohle dobrodružství bude líbit.

18.06.2014 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Murakamiho styl je mi velmi blízký, jeho postavy také - zde jste hnáni knihou dál a dál a pak vás zarazí čekání na pokračování víc než u jiných knih. Tengo a Aomame a jeden měsíc, dva měsíce...

18.06.2014 4 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Pro mě nejlepší díl Temné věže. Člověk se seznámí s celým ka-tet a zamiluje se do něj.

Tajemství karet Tajemství karet Jostein Gaarder

Moje nejčastěji čtená knížka. Vracím se k ní od dětství v pravidelných intervalech stále; Žolík mezi knihami. :-)

Kouzelná flétna Kouzelná flétna Bohumil Hrabal

"... tak já jsem dosáhl ale opravdického vrcholu prázdnoty a jsem tak, ale tak sám, že jsem vlastně v samovazbě a jsem svázán do kozelce a už nežiju v čase, ale jen a jen v prostoru, kterého se lekám a děsím..." A je to chmurné, krásně chmurné čtení.