Fairiella Fairiella komentáře u knih

Mimetičtí hadi Mimetičtí hadi Eva Hölzelová

Ty povídky se čtou samy! Myslím, že minimálně ve světě e-booků se jedná o nadprůměrný počin a že by bylo hezké vidět knihu v papírové podobě. Zaslouží si to.

21.07.2014 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Já Kinga zbožňuju, ale tohle je prostě něco jako předloha pro béčkovej horor. Styl samozřejmě super, ale ten příběh se mi zdá na Kinga příliš nanicovatý.

19.06.2014 2 z 5

Proč odcházíš… Proč odcházíš… * antologie

Čte se to prakticky jedním dechem; ta první od Šabacha se mi taky nelíbila a pak mě štvaly ty od Klímy, protože ač jim neupírám kvalitu, byly to takové emocionální ždímačky. Ráda u knížek něco cítím a tak, ale nerada jsem do toho nucená. Navzdory smutným tématům lehce stravitelná četba. Musím ale říct, že mi knížka povídek nabídla víc, než jsem od ní očekávala.

19.06.2014 3 z 5

Ptáci od Jákoba Ptáci od Jákoba Josef Hrubý

Milé, vtipné a čtivé.

18.06.2014 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Nu. Kdyby bylo možné dát tři a půl hvězdy, dám je. Ačkoli příběh je velkolepý, se spoustou zajímavých událostí a postav, jež splétají velkou pavučinu děje, ačkoli se tam jí fakt hodně dušeniny a taky dost hrozných věcí a tak - myslím, že existuje spousta o dost lepších spisovatelů (v žánru fantasy nepřekonatelný Sapkowski a i Tolkien je rozhodně lepší spisovatel). Myslím, že někdy je těch detailů až příliš. Že když čtete tři sta stránek v celku, v nichž se vůbec nic nestane, v nichž se neustále jen připravujete na to, co se stane a pořád se k tomu děj vrací, je to chvíli mučivé, ale po tak dlouhé době i nudné. Když se dovídáte o postavách, které nemají v příběhu ani žádné místo - jen dokreslují atmosféru - ale to dokreslování trvá dalších několik desítek stránek - je to úmorné. Podle mého je samotný děj dost bohatý na to, aby byl ještě zbytečně natahován. Když dočtete Hostinu pro vrány a tam je sdělení, že "tahle byla pěkná mrcha", řeknete si (tedy, já si to řekla!), že ten Jiřík Rejmond Richard Martinů by to napsal dřív, kdyby aspoň to pořádně proškrtal.

Jo a kdybych měla strhávat hodnocení za překlad, tak to bychom se dostali na jednu hvězdičku. Kurňa, co to má být? Ben Kosti? Klisna Čest? Co je to za větu, že Jaime seskočil ze Cti? Proč to nemůže být prostě Honor? Asi nejdřív nasadili někoho slabého - nevěděli, že to bude takový bestseller, jinak by si na to určitě vybrali kvalitnějšího překladatele. Neříkám, že je to úplně zpackaný, ale kdyby takhle někdo přeložil Tolkiena, tak by to byla ostuda.

18.06.2014 4 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Pro mě nejlepší díl Temné věže. Člověk se seznámí s celým ka-tet a zamiluje se do něj.

18.06.2014 5 z 5