Evr Evr komentáře u knih

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

*SPOILERY*
Několikrát jsem během čtení měla oči plné slz. Pár knih ohledně holocaustu jsem už četla. A mohu říci, že podle mě měl pan Leyson veliké štěstí. Ne každému se povedlo vyhnout Osvětimi. A ne každý se vrátil s téměř celou rodinou. Netvrdím, že to byla pro něho a jeho rodinu pocházka růžovým sadem oproti ostatním, jen chci říci, že měl fakt obrovské štěstí, že jeho tatínek narazil právě na Schindlera, který jim a spoustě dalším lidem zachránil životy.
Tato kniha nebyla napsaná nijak složitě. Četla se velmi rychle a jsem ráda, že jsem byla obohacena o další příběh člověka, který prošel holocaustem.

18.07.2019 5 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

*SPOILERY*
Teď mě asi všichni knihomolové ukamenují, když řeknu, že se mi film líbil o něco víc. Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu, možná proto jsem nebyla z ní tak nadšená. Kdybych měla srovnat knihu s filmem, tak ve filmu mi chyběli některé postavy (možná nejsou tak podstatné, ale měli by tam být). Ve filmu všechno více nafoukli, proto to vypadalo více "problematicky". Martin zverejnil emaily, protože se ztrapnil před celou školou, Simon přistihl Brama s holkama a v knize kdybyste si dali 2 a 2 dohromady, tak by vám to mělo dojit. Vlastně si nepamatuju okamžik, kdy se vyvrátilo to, že Bram je Blue, kdežto ve filmu ano.
+ Kniha nekončí tím, že Blue přijde za Simonem na ruské kolo, ale následuje asi dalších 30 stránek.

18.07.2019 4 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Tuto knihu jsem si vybrala hlavně z důvodu, že jí potřebuju k maturitě. Vlastně jsem to měla 2 v 1. Chtěla jsem si jí přečíst už hrozně dlouho + k tý maturitě. Jako první jsem viděla film, je to asi 3 nebo 4 roky zpátky, ale pořád jsem si pamatovala konec. Ale stejně jsem tu knihu musela přečíst. A strašně se mi líbila.
více info a celá recenze: http://fanmilyeli.blog.cz/1704/posledni-pisen

30.06.2017 5 z 5

Láska mluví francouzsky Láska mluví francouzsky Karolína Becková

Kniha se mi moc nelíbila. Už z důvodu, že byla napsaná v er-formě, ale tak nějak divně, prostě.
Kniha je rozdělena na 2 příběhy. První příběh je o Lence, o které bych mohla říct, že se vyspala s jejím přítelem skoro kde se dalo, při jakékoliv příležitosti.
Druhý příběh je o její sestře Patricii. Když jsem dočetla příběh o Lence, vůbec se mi nechtělo do dalšího příběhu, ale upřímě se mi líbil asi 100x víc, než předchozí. Neřešili se tam ty věci jako u Lenky. A rychleji mi to ubývalo, než Lenčin příběh.
více info: http://fanmilyeli.blog.cz/1705/laska-mluvi-francouzsky

30.06.2017 2 z 5

Má noc je tvůj den Má noc je tvůj den Melanie Rose

Od knihy jsem čekala úplně něco jiného. Nevěděla jsem co číst a tak jsem sáhla po teto knize. Zásah blesku - dva životy, opravdu jsem si nedokázala představit, jak to celé bude probíhat.
---
Příběh vypráví o ženě, kterou při venčení své fenky zasáhl blesk. Co byste dělali Vy, kdybyste se probudili po zásahu v nemocnici, v těle jiné ženy? Tohle se stalo Jessice, probudila se jako Lauren, matka čtyř dětí a manželka muže, kterého ni od předtím neviděla. Když ale jako Lauren usne, probudí se jako Jessica, žena která bydlí jen se svou milovanou fenkou. Celá tato situace je hrozně komplikovaná. Jess musí žít dva životy najednou! Navíc vše ztěžují muži! Jess se setkala při zásahu bleskem s Danem. A Lauren má za manžela Granta a ještě se do toho všeho motá její údajný bývalý milenec, který jí na každém kroku sleduje.
A jak to nakonec dopadlo? Jess se asi po týdnu vrátila na místo, kde ji blesk zasáhl a to samé se ji stalo znovu, akorát, že už se nevzbudila. Zemřela. A Lauren? Její dřívější milenec ji vyhrožoval a nakonec na motorce vjel pod nákladní auto, na místě zemřel, ale zavinil rak autonehodu, při které zemřel Grant - manžel Lauren.
Na závěr knihy se Lauren seznámila s "přítelem" Jessiky. Konec byl otevřený, takže hádám že se Dan nastěhoval k Lauren a dětem a žili tam šťastně až do smrti.

30.06.2017 4 z 5

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

Od této knihy jsem očekávala něco úplně jiného, když jsem si četla anotaci. Pak jsem knihu otevřela, začetla se a zjistila jsem, že je tam víc nadpřirozena, než jsem čekala. Opravdu moc se mi kniha líbila, i když jsem se občas nudila, ale i tak bych knihu všem čtenářům doporučila.
Moje recenze: http://fanmilyeli.blog.cz/1608/temna-horecka

26.08.2016 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Bylo to skvělý, bomba! Moc jsem si knihu užívala, bylo to napínavý,... já prostě nemám slov! Kniha mě dojala, v některých částek mě to dohnalo k slzám. Když jsem knihu neměla zrovna v ruce a nečetla jsem, tak jsem musela pořád přemýšlet nad tím, jak to sakra skončí. Kdo další zemře, jestli se vrátí, jestli se stane tohle nebo támhleto. Fakt super nápad.
Byla to první kniha od této autorky, a moc mě to nadchlo, že se v budoucnu dokopu k nákupu další její knihy. Už dlouho jsem nad tím uvažovala a myslím, že právě přišla ta chvíle, kdy se rozhodnu vlézt do Levných knih a sáhnou po některé další její knize. Paráda Jamie, paráda!

06.07.2016 5 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Docela mě mrzí, že tato kniha má tak malé hodnocení (75%) Určitě si zasluhuje víc. Knihu jsem měla celkem rychle přečtenou. Patří mezi ty, které vám nedají spát. A mě momentálně štve, že nemám druhý díl :( Moc jsem si tu knihu užila a mrzí mě, že to tak rychle skončilo.

24.06.2016 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Netušim, zda to bylo mnoho spoilery, ale kniha mě nebavila. Očekávala jsem něco víc. Hodně mě to zklamalo.

21.06.2016 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Posledních 40 stránek jsem probrečela! Je to úžasná kniha. Nejde tato kniha popsat, každý si jí musí přečíst sám a teprve pak pochopí, jak tato kniha je strhující.

08.01.2016 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

U této knihy máte chybu, když se klikne na koupit, tak se objeví na stránkách bux.cz, kniha Krvavá lázeň.

11.07.2015 5 z 5