evelinka evelinka komentáře u knih

Ponurý dům I Ponurý dům I Charles Dickens

Kniha se mi velmi líbila, sice je pro nás už málo aktuální zkostnatělost britského soudního systému 19. století, ale postavy jsou velmi živé, plastické a postrádají až na malé výjimky Dickensovu obvyklou sentimentalitu a papírovost ústředních kladných hrdinů (Oliver Twist, Malá Dorritka). Také se mi líbí autorův humor, který jsem v jiných jeho dílech trochu postrádala.

16.12.2017

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Skvělá kniha, popisuje atmosféru konce války očima nedospělého mladíka. Připadá mi krutě pravdivá, ale vyvážená...

16.12.2017 5 z 5

Podivný pán z Providence a jiné eseje Podivný pán z Providence a jiné eseje Josef Škvorecký

Skvělé eseje, velmi zajímavé, zpřístupňující i méně známé spisovatele (Lovecraft).

18.02.2017

Briga Tři lilie Briga Tři lilie Olle Mattson

Velmi pěkná, i když nenápadná dětská knížka. Má zvláštní kouzlo, které pro mne neztratila ani po mnoha letech od doby, kdy jsem ji četla poprvé. Snad je to drsný Sever, kde přežít znamenalo umět se adaptovat na obtížné životní podmínky. Stálo by za to, vydat ji znovu.

06.08.2015

Absolone, Absolone! Absolone, Absolone! William Faulkner

Nádherná barvitá kniha, plná vášní a evokující výbušný Jih. Dokonalé!

15.03.2014

Shirley Shirley Charlotte Brontë

Bohužel, v textu jsou vypuštěny některé pasáže - patrně náboženské. Škoda.

20.01.2014

Prasklina Prasklina Francis Scott Fitzgerald

Bohužel v mém výtisku (a asi i v mnoha dalších) chybí listy 195- 198, což je škoda.

08.01.2014 3 z 5

Dvojí domov (13 povídek) Dvojí domov (13 povídek) Jan Čep

Skvělá kniha, plná lyriky a pochopení pro duši.

07.01.2014 2 z 5

Třikrát havarijní poradce Travis McGee Třikrát havarijní poradce Travis McGee John D. MacDonald

Pěkná kniha, ale strašné překlady- čeština tahá za uši, gramatické chyby.

07.01.2014 2 z 5