eva2683 eva2683 komentáře u knih

Atomové návyky Atomové návyky James Clear

Ako sa zlepšovať malými krokmi a dosiahnuť veľa. Zaujímavá, inšpiratívna kniha, ktorá mi ozaj poskytla par dobrych nápadov, ktore vyskúšam asap ale...
Veľmi ťažko sa mi citala. Nebavila ma, napriek vyššie spomenutému. Vždy na začiatku kapitoly príklad z praxe, resp. skutočný príbeh, to ma nabudilo a potom mi väčšina prišla ako obkec. Tu a tam užitočné veci a zas obkec :)

02.01.2024 3 z 5

Čierny fráter Čierny fráter Marija Jurić Zagorka (p)

Ach jaj. Mne sa to nepáčilo. Naivne postavy, casto hlúpe dialógy, zápletky ako z poriadnej telenovely. Na mňa zle. Ale chápem, ze sa to môže niekomu páčiť. Mňa to hrozne rušilo a poslednú časť ochotne vynecham

06.12.2023 2 z 5

Ako išlo oko na vandrovku Ako išlo oko na vandrovku Boris Filan

Perfektná kniha. Plná fotiek, milých príbehov, zážitkov, sveta a atmosféry. Pri časti o Bali som mala chuť hneď teraz kupovať letenku.
Tieto cestopisy som si zamilovala a vždy sa strasne teším, ked ma na poličke čaká ďalší diel :) táto sa mi zatiaľ páčila najviac formou aj obsahom

26.11.2023 5 z 5

Ztracený ostrov Ztracený ostrov Lincoln Child

Slušné. Odporucam milovníkom dobrodružných lovcov pokladov malo to záhadu, napätie, nebezpečenstvo, atmosféru, sympatické postavy aj grazla.

18.11.2023 5 z 5

Túžba a zrada Túžba a zrada Hannah Kent

Kniha cakala na policke par mesiacov. Dost ma odrádzal názov. Názov typu túžba a zrada (láska/túžba a hocičo) mi evokuje červenú kniznicu. Jaaj ako som sa len mýlila. Príbeh Agnes som nepoznala, takze som citala ostošesť a zaver ma dojal. Veľmi dobre napísaná kniha, atmosféra, prostredie...

13.11.2023 5 z 5

Černobyľská modlitba (kronika budúcnosti) Černobyľská modlitba (kronika budúcnosti) Světlana Alexandrovna Alexijevič

Veľmi ťažké čítanie. Tak ťažké, ze skoro každú noc počas čítania knihy som mala ťažké sny.
Súbor výpovedi priamych svedkov a "účastníkov" katastrofy. Súbor príbehov tak silných, smutných a desivých, ze je mi ťažko. Veľmi ťažko. Citim hnev. Nad ľahostajnosťou zodpovedných, nad utajovanim, nad tým ako tam posielali nič netušiacich ľudí na istú smrť. Na tym, ako sa snažili zachovať zdanie dokonalosti štátu aj za cenu ľudí. Hnev nad tým, ako sa vykaslali na bezpečnosť, ako diletantsky bola celá elektráreň postavená a riadená. Som smutná nad osudmi ľudí, ktorí mali tu smolu, ze žili blízko, ze nevedeli, ze neverili a spoliehali sa na tých hore. Sucitim s matkami a manželkami. A ďakujem hrdinom, ktorí sa ci uz vedome alebo nevedome obetovali, aby sme mohli žiť aj my tu, kde žijeme.

10.11.2023 5 z 5

Učiteľova dcéra Učiteľova dcéra Julie Klassen

Parada. Milujem spojenie história, romantika, napätie. Klassenova mi riadne sadla. Zatial som zhltla všetky jej knihy ku ktorým som sa dostala a táto bola vynikajuca

27.10.2023 4 z 5

Veno a láska Veno a láska Marija Jurić Zagorka (p)

Ja ani neviem ako hodnotiť. Na jednej strane typická Zagorka, milujem tento typ kníh, pre mňa detstvo a dokonalý relax, na druhej strane... Toto je horšie ako telenovela. Totalne nelogické správanie postáv, dialógy... Mala som chuť odhodiť knihu ale zas ta atmosféra, a celkovo historicko romantická naivná dobrodruzna kniha z tohto prostredia. Ach jaj :) proste musim to čítať a vychutnavat/nechápat aj keď nechcem

27.10.2023 2 z 5

Lásky a škandály v našich panovníckych rodoch Lásky a škandály v našich panovníckych rodoch Tünde Lengyelová

Milujem takéto knihy. Takéto rozumej história napisana pre laikov, s krásnou obálkou a ešte lepším grafickým spracovaním-kopec fotiek, obrázkov, kvalitný papier a ta vôňa novej knihy :)
Obsahovo ma to tiež zaujalo. Zo začiatku som sa veľmi strácala v tom kto je kto, tych mien bolo veľa ale postupne sa to nejako utriaslo.
Za mňa najlepšia časť boli Habsburgovci, o nich sa asi dá písať a čítať donekonecna. Vidno však, ze tých autorov bolo viac, cítiť to na štýle, pri niektorých častiach som sa nudila, niektoré sa čítali samé. Inak hodnotím ako výbornú knihu

27.10.2023 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Ide to presne podľa overenej šablóny. Je tam popoluška, princ na bielom koni, krásne prostredie, zlá macocha/ konkurenčná princezna (teda v tomto prípade protivna modelka)intrigy a samozrejme happy end. Ucel to splnilo, príjemná oddychovka :)

23.10.2023 3 z 5

Thriller Thriller * antologie

Mne sa to ozaj páčilo. Kopec autorov som nepoznala, ale poviedky ma zaujali natolko, ze si ich v budúcnosti vyhľadám. Niektore poviedky som citala skor len preto, aby som to prešla celé, ale vobec mi nesadli. Tých však bolo malo. Väčšina bola super a kľudne by som brala aj väčší rozsah. Striedali sa rôzne témy (špionáž, lekárske, dobrodružné, krimi, historické) čo hodnotím veľmi pozitivne. Ani raz som sa nenudila :)

19.10.2023 4 z 5

Perlová sestra Perlová sestra Lucinda Riley

Štvrtá sestra sa rozhodne zistiť, kto je a vyberie sa po stopách svojho pôvodu. Schéma je rovnaká ako pri predchádzajúcich dieloch. Dostane sa k životopisu, ktory ju privedie na stopu. Prelína sa minulosť s prítomnosťou.
Príbeh Kitty je zaujímavý rovnako aj Cece. Začínalo mi trochu vadiť to klišé, zakázaná láska v minulosti, nemanželské deti, adopcia a úplne jednoduché dopatranie sa príbuzných. Pri tomto dieli som to hodila za hlavu a užívala si to, ako autorka dokáže excelentne priblížiť a popísať prostredie, ktoré je zakaždým iné, vytvoriť atmosféru a prinútiť čítať knihu ďalej a dalej. Za mňa výborná časť, dúfam, že kvalita porastie každým ďalším dielom :)

10.10.2023 4 z 5

Päť x päť: Antológia súčasnej slovenskej prózy Päť x päť: Antológia súčasnej slovenskej prózy * antologie

Pri čítaní som sa cítila ako na hodine literatúry :) poviedky boli fajn. Taky mismas, niektoré ma na navnadili na autorovu tvorbu, niektoré som sa musela donútiť dočítať. Taký priemer.

09.10.2023 3 z 5

Tiene Swanfordského opátstva Tiene Swanfordského opátstva Julie Klassen

Mix historickej romance, detektívky a trosku gotickej atmosfery mi trosku vadil. Neviem sama zhodnotiť, ci je to typická Klassenova, neviem ani, ci som nadšená alebo sklamana. Cakala som veľa, kedze autorka je moja obľúbená spisovateľka. Som mierne na pochybách. Dejová linka je nepochybne zaujímavá, romantika je milá a neotravna, autorka zapracovala aj náboženstvo, detektívna časť má držala v napätí a zamotala som sa v teóriach, kto by mohol byť páchateľ :) stále sa mi však zdá, ze som od knihy cakala veľa a nedostala som to.

14.07.2023 4 z 5

Zapomenutý pokoj Zapomenutý pokoj Lincoln Child

(SPOILER) Vcelku slušná akcia. Oproti predchádzajúcemu dielu posun, nenašla som nudné miesta, ktoré by som chcela preskakovať, záhada bola naozaj záhadná, postupne sa to vyvíjalo od mysteriózneho a ducharskeho vysvetlenia k racionálnemu a vedecký podloženému, napriek tomu mi pretrvávali prijemne zimomriavky vyvolané atmosférou a pocitom nadprirodzena.
Ja som spokojná, čo som od knihy cakala, to som dostala

05.07.2023 5 z 5