Tiene Swanfordského opátstva

Tiene Swanfordského opátstva https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512578/bmid_tiene-swanfordskeho-opatstva-bY9-512578.png 4 21 21

Keď sa slečna Rebecca Laneová po pár rokoch vracia do svojej rodnej dediny, jej brat ju prosí o láskavosť – chce, aby zašla do neďalekého Swanfordského opátstva a odovzdala jeho rukopis spisovateľovi, ktorý sa tam ubytoval, pretože by ho mohol odporučiť vydavateľovi. Keďže sa cíti zodpovedná za bratovu zúfalú situáciu, neochotne súhlasí. Stredoveký kláštor prestavali na veľkolepý hotel a povráva sa, že tam straší. Keď sa v ňom Rebecca ubytuje, začína si všímať zvláštne veci vrátane postavy v čiernom plášti s kapucňou, ktorá sa tíško kĺže po kláštorných kolonádach. Zdá sa, že aj napriek renováciám a pozlátke luxusu sa od starodávnych múrov odráža šepot minulosti – vrátane tej Rebeccinej. Stretáva sa tam so sirom Frederickom, zmierovacím sudcom, vdovcom a jej bývalým susedom, ktorý jej veľmi dávno zlomil srdce. Keď v kláštore nájdu telo zavraždeného slávneho spisovateľa, sir Frederick začína vypočúvať zamestnancov a hostí a rýchlo zisťuje, že niekoľko ľudí prechovávalo voči nebožtíkovi nevraživosť – vrátane slečny Laneovej a jej brata. Sir Frederick, ktorého stále mučí bolestivá zrada z minulosti, hľadá odpovede, no zmieta sa medzi narastajúcou náklonnosťou k Rebecce a hľadaním pravdy. Je totiž jasné, že slečna Laneová niečo skrýva...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , i527.net

Shadows of Swanford Abbey , 2021

parvitas
předevčírem 3 z 5

Taká milá detektívka, niekde trochu pomalšia a detailnejšia (napr. vo vysvetľovaní motívu), ale plynulo to príjemne, kniha sa číta rýchlo. Páčilo sa mi zobrazenie prác pri vyšetrovaní (porotcovia, súdny lekár, vyšetrovatelia, atď..) - ešte predtým, ako vznikla polícia, či opisy duševenej poruchy a taktiež aj malý nádych tajomnosti a poverčivosti.
3,5* z 5*

vierak
25.08.2023 5 z 5

Zaujímavá kniha, ktorá je zmesou vzťahového príbehu a detektívky.
Rebecca, dcéra vikára, sa po smrti oboch rodičov zamestná ako spoločníčka bohatej Lady cestujúcej po Eur´pe. Po znepokojivom liste od gazdinej ohľadom psychického zdravia Rebeccinho brata sa náhli do rodiska, aby situáciu vyriešila. Tu sa ocitá tvárou v tvár starej láske sirovi Frederickovi. Jej brat John práve dopísal ďalšiu knihu a snaží sa ju posunúť vydaveteľovi, čo nie je celkom jednoduché. Preto prichádza s odvážnou požidavkou na svoju sestru, aby dielo dala do rúk vydavateľa, alebo známeho spisovateľa Olivera. Situácia sa však skomplikuje násilnou Oliverovou smrťou.
Vcelku milý čitateľný napínavý román. Bavilo ma to.

eva2683
14.07.2023 4 z 5

Mix historickej romance, detektívky a trosku gotickej atmosfery mi trosku vadil. Neviem sama zhodnotiť, ci je to typická Klassenova, neviem ani, ci som nadšená alebo sklamana. Cakala som veľa, kedze autorka je moja obľúbená spisovateľka. Som mierne na pochybách. Dejová linka je nepochybne zaujímavá, romantika je milá a neotravna, autorka zapracovala aj náboženstvo, detektívna časť má držala v napätí a zamotala som sa v teóriach, kto by mohol byť páchateľ :) stále sa mi však zdá, ze som od knihy cakala veľa a nedostala som to.

pip11
15.05.2023 5 z 5

Krásný a tajemný příběh odehrávající se ve starém, kdysi opuštěném klášteře, který byl přestavěn na hotel. Toto gotické prostředí se postaralo o skvělou atmosféru plnou intrik, tajemství a jemné romantiky, kde se také pomalu odhalují příběhy postav plné překvapení. Plíživé napětí se začne rozvíjet po vraždě slavného spisovatele, který je zde hostem. Líbilo se mi spojení žánru Jane Austen a Agathy Christie. Vše je moc hezky propojené a ztvárněné, příběh mě velmi rychle vtáhnul. Má oblíbená autorka mě opět nezklamala. :)

Marylaa
15.04.2023 4 z 5

Z téhle knížky mám rozporuplné pocity.
Je to ze dvou třetin typická klassenovka a z jedné třetiny detektivka. Problém je, že ta detektivka se opravdu začíná až tak ve třetině knihy (jistě, čtenář to ví z anotace). Samozřejmě čtivé to je, jako vždy, ale co mi chybělo byl nějaký plánek hotelu (tedy titulního opactví).