estwen estwen komentáře u knih

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

První polovina - pecka za peckou. Závratné tempo a zvrat za zvratem. Cca v polovině už je tak nějak jasné, oč jde a další děj je předvídatelný. Taktéž tempo se nepodařilo udržet a závěr už je vyčpělý a místy klišoidní. Ale první polovina mi nedala spát, opravdu mě to bavilo, i když ne do konce.

12.01.2018 4 z 5

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

Těsně před touhle knihou jsem četla Hanu, které obsahuje daleko silnější odkaz na druhou světovou válku, na rodinou historii a na vyrovnání se s trably, co člověka potkají. Tahle kniha pro mě zůstala ve stínu i kvůli jazyku. Je totiž plná tklivých lyrických úvah, dlouhých a složitých souvětí a jakýchsi odkazů, které nakonec vyzní prázdně. Jediné, co ve mě zůstalo je touha vidět ten byt na Václaváku a hlavně jeho kuchyň.

12.01.2018 3 z 5

Ukaž, co děláš! Ukaž, co děláš! Austin Kleon

Hezká, graficky zajímavá, přínosná kniha, která říká, proč je dobré být na internetu a kdy je naopak dobré se elektronikou neobklopovat :) za mě super motivačka na jedno odpoledne :)

26.10.2017 5 z 5

Paleo, cesta ke zdraví Paleo, cesta ke zdraví Irena Macri

Autorka trochu nepochopila, co znamená paleo :) Ale kuchařka je krásná a plná krásných fotografií :)

13.09.2017 3 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Uuuuuf.... Po Šťastní lidé čtou a pijou kávu jsem se bála, co tahle bývala psycholožka zase sesmolí za klišoidní červenoknihovnový blábol. První polovina knihy mě bavila moc - jo, tohle je ze života workoholika, který má fakt vážný problém a vůbec si to neuvědomuje. Druhá půlka začala být mírně klišé - objeví se jediný muž jejího života a vyléčí jí. Závěr = klišé, které ale zas tak nevadí a člověk je vlastně rád, že to dobře dopadlo. Knížka je oddechovka na dovolenou, má reálný základ v problémech dnešní doby a v rámci žánru a cílové skupiny čtenářek je asi jedna z těch lepších.

25.08.2017 4 z 5

Láskominy Denisy Bartošové Láskominy Denisy Bartošové Denisa Bartošová

Krásná, ale obsahově chudá - čekala jsem víc...

21.10.2016 3 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Čtivou a jednoduše pochopitelnou formou popisuje fungování lidí ve světě reklamy. Poté přechází do rozebrání celého rozhodovacího procesu člověka. Je to populární, je to naučné, je to čtivé, je to jednoduše schroupatelné, je to in :) co víc si přát :)

16.10.2016 5 z 5