EricNor EricNor komentáře u knih

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Chvíli to docela jde, ale pak jsem začal mít pocit, že mě to čtení vyčerpává a cítím se tak trochu znásilněn a vysílen a nemohu číst dále, kvůli vyprázdnění mozku četbou. Nastal opak uspokojení a to už po čtvrtině knihy. Číst to ve čtrnácti, tak to zhltnu, teď už to není pro mě.

30.07.2015 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

pěkný příjemný počteníčko, na který jsem se každý večert opravdu těšil. No a včera rozečtený Hedvábník.Robert Galbraith umí!!!

03.06.2015 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

S Mrazem mám trochu problém v tom, že sice má šestset stran, ale je to jako byl jich bylo jenom čtyřista, asi to budou ty velký mezery mezi řádkama a široký okraje - takhle plýtvat papírem by se nemělo. Navíc ten děj vůbec nenapíná, ale čtení je to docela uklidňující a dobře se mi po tom vždycky usínalo. Trochu napínavý je jen posledních 100 stran. Jsem asi zhýčkaný Nesbem a Keplerem. Minierův styl je trochu jednodušší a postavy jednají málo uvěřitelně, až na výjimky. V každém případě, pokud nemáte co číst, tak si přečtěte něco jinýho. Trochu zklamání a příště už se reklamními slogany obalamutit nenechám.

03.06.2015 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Přečteno natřikrát. Harry se vrátí, v což pevně doufám. Pár toho zůstalo otevřeno a pokračování se nabízí - dokonce se mi zdá, že by soupeř mohl být opakem Harryho superhrdiny, tedy superpadouch. V zatím posledním díle Nesbo perfektně ovládá práci s postavami a stupňuje napětí v každé kapitole. Děj je promyšlený, všechno klape a zapadá do sebe, jak jsme u Nesba zvyklý a i když se knížky podobají, stále mě to moc baví!!! Oproti Přízraku o dvě hvězdy lepší. Upozorňuji, že Přízrak a Policie na sebe navazují, tak kdo nečetl Přízrak, měl by s ním začít. Ostatně celá série je kromě prvních dvou dílů provázaná. Můj top je Levhart.

27.04.2015 5 z 5

V severských autorech trochu něco jiného, než jsem zvyklý z kriminálek. Chvíli jsem se odhodlával, než si to přečtu, ale stálo to za to. Je zřejmá inspirace Forrestem, ale autor si žene děj kupředu, vrší jednu zábavnou postavu za druhou a ač některé nelogičnosti slouží pro posunutí děje a v reálu jsou nepředstavitelné, že by je provedl jakýkoliv hlupák, tak Jonasson baví od začátku do konce.

19.04.2015 4 z 5