Enefersis Enefersis komentáře u knih

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Přiznám se, že jsem počítala dny do vydání Zlaté lilie a hned 7.listopadu jsem pro ni běžela do knihkupectví. Měla jsem ji přečtenou za jediné odpoledne a ještě doteď mám depresi z toho, jak to skončilo :( :D Richelle se v podobných koncích zřejmě vyžívá (viz. Stínem políbená nebo Spoutáni magií) a kdyby to nebylo barbarské, nejspíš bych s knihou o něco hodila. Snad nikdy jsem si žádné literární postavy nezamilovala tak jako Sydney (i když momentálně bych jí nejraději dala facku, aby se probrala), Adriana, Jill, Eddieho a další (hlavně tedy Adriana. Svůj vztah k němu vyjádřím jednoduše: ♥ ). A druhá věc, kterou bych knize vytkla, že nebyla ještě o pár set –tisíc?- stran delší –ideálně všechny strany, které zbývají do konce celé série. Kéž by šel posunout čas a já držela v rukou The Indigo Spell…:(

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Celosvětový fenomén Hunger Games- kdo nečetl, ten viděl aspoň film, kdo ani jedno z toho, přinejmenším o nich zaslechl. Když už jsem četla asi stou recenzi, která opakovala to samé –skvělá, dokonalá kniha, od níž se nelze odtrhnout!-, řekla jsem si, že to sakra musím taky zkusit. Knihu jsem si koupila a nelituju toho.
Je napsána naprosto strhujícím způsobem. Když jsem byla nucena přestat číst, myšlenkami jsem byla pořád v aréně s Katniss a Peetou. Rozhodně to není žádná oddechovka a i když jsem věděla, že oba musí přežít (protože o čem by byly další díly, že jo), často to byly pěkné nervy. Tohle dokáže jen málokterá kniha a já už vím, že Hunger Games jsou úspěšné právem :).

28.01.2013

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Půminutové "horory" mě spíš pobavily než vyděsily...:D Opravdu bych chtěla vidět člověka, který by se klepal strachy u takovéhle "povídky":
"Neměl jsem jíst tu Alenčinu polévku. Teď se těch rohů už nikdy nezbavím. Béééé!"
Ale abych jen nerejpala, co se mi na knížce opravdu líbilo, byly ilustrace a krátké komiksy, ty měly své kouzlo.

28.01.2013 2 z 5

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Zajímavá kniha. Závěr by byl možná strhujicí, ale po tom, co se Drea ke Stacey tak hnusně nekamarádsky zachovala, by mi ani nevadilo, kdyby si ji někdo odnesl :D

28.01.2013 3 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Úžasná kniha. Četla se skoro sama a na to, že byla psána z pohledu kluka, jsem se do ní až překvapivě vžila. Líbilo se mi na ní snad vše- od prostředí, ve kterém se odehrávala, různobarevné charaktery postav až po příběh, ve kterém se prolíná minulost, přítomnost a budoucnost. Na konci jsem napětím skoro ani nedýchala a nemůžu se dočkat, až si přečtu další díly. Taktéž jsem zvědavá, jak se poprali s filmovým zpracováním, které půjde v únoru do kin.

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

Knihu jsem přečetla za jediné odpoledne a ihned se zařadila mezi mé oblíbené. Líbí se mi, že je to něco jiného než klasický fantasy příběh àla Tolkien, kdy neohrožený hrdina se svou družinou putuje po celé zemi, aby spasil svět. Celý Erilian byl nádherně a barvitě popsaný, až jsem chvílemi měla pocit, že jej autorka navštívila a popisuje to jako hotovu věc :)) Hlavní hrdinka Kiara si okamžitě získala mé sympatie a až na lehce předvídatelný děj nemám knize co vytknout.

Pád Pád Lauren Kate

Obálka je dokonalá. Příběh je taky úžasný, ale podle mě velmi nudně zpracovaný a navíc jsem si nedokázala oblíbit žádnou z postav. Kdyby to skončilo tak, že všichni zemřou, ani by mi to nevadilo.

28.01.2013 2 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Srdeční záležitost :) Kytici můžu vždy a všude. Nejraději mám Svatební košili.

27.01.2013 5 z 5