Emma_Pure Emma_Pure komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Úžasně propracovaná psychologie! Knížku jsem milovala od začátku do konce

11.07.2022 5 z 5

Rozbitá Rozbitá Cathy Glass

Tenhle příběh ve mně zůstane dlouho. Ani nevím, jestli mám doporučit, protože to pro některé může být velmi těžce zpracovatelné téma. Ale klobouk dolů za to, jak se toho autorka chopila.

20.10.2022 5 z 5

Liliputin: Povídky z války Liliputin: Povídky z války Jan Němec

Oceňuji, že se čeští spisovatelé snaží i o aktuální témata a nepatlají se stejně jak filmaři jen v naší historii, ale aspoň podle mého názoru tento styl není úplně povedený. Moc dobře se mi to nečetlo. Možná je to skutečně tvořené "horkou jehlou", nevím.

30.12.2022 2 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Současné thrillery mi přijdou všechny na jedno brdo. Ale to bude asi tím, že už jsem jich přečetla opravdu hodně...

11.07.2022 3 z 5

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Přečetla jsem si na základě zhlédnutého filmu. Nebylo to jednoduché čtení, musela jsem věnovat plnou pozornost každému slovu, každému řádku, občas mě zmátlo, kdo z postav právě mluví. Je to silné téma, když jsem se pročetla knížkou až ke konci, nevěděla jsem, jestli právě lituji, že jsem dočetla až sem, nebo že si právě uvědomuji, že se toto dílo stane jedním z té trochy, které ve mně zarezonují na mnoho dalších let. Podtrženo sečteno, síla. Ne pro každého. Už ten film zdaleka není pro každého, natožpak kniha. Ale pokud jen trochu víte, že to zvládnete, stojí to za to.

04.04.2023 5 z 5