elsch elsch komentáře u knih

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Baví mě pozorovat vývoj tvorby P. Hartla. Poslední knížka je v mnohém jiná (více popisná řekla bych), ale rozhodně mohu doporučit! Skvělé čtení.

05.04.2022 4 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Knížku (respektive všechny díly) jsem četla ještě na střední. Byl to poutavý příběh, hezky napsané / čtivé. Sice bych si ji s odstupem času ráda přečetla znovu, ale tuším, že dnes bych ten příběh vnímala úplně jinak :)

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Je to vlastně brutální množství emocí vyjádřených v pár větách a jednoduchých ilustracích. A ta jednoduchost sdělení je přitom naprosto výstižná. Za mě doporučuji, ale chápu, že je to takový ten druh knížky, který nezaujme každého.

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Nenáročná a oddechová knížka, která pobavila a to i když vůbec nezapadám mezi sortu "věčně nestíhajících matek". Navazující knížky už jsem nečetla, trochu jsem se obávala, že první knížku nepředčí..

18.04.2022 4 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Třemi slovy: věcné, čtivé a (pro mě osobně) i užitečné. Knížka je dobře strukturována a i naprostý laik má tak šanci pochopit jaké procesy v těle probíhají. Než jsem si knížku přečetla procházela jsem její recenze na internetu, ve kterých je často zmiňováno, že se autorka snaží být vtipná, ale často jí to tak úplně nevychází apod. S tím nemohu souhlasit, nemyslím si, že autorka chtěla primárně napsat "vtipnou" knížku, spíše se jen "odlehčenými" pasážemi snaží trochu rozptýlit čtenáře. Za sebe doporučuji!

15.04.2022 5 z 5

Drobnosti Drobnosti Tereza Konupčíková

Příjemné, odpočinkové a v mnohém pravdivé, zkrátka jako celá tvorba Terezy K.

Tíha sněhové vločky Tíha sněhové vločky Thorvald Steen

Knížku jsem si přečetla na doporučení. Upřímně, po zjištění, že se jedná o příběh o mladém klukovi, který navíc sportuje, jsem k té knížce měla odstup (není to rozhodně má oblíbená tematika), ale knížka velice překvapila. Ano, je to v mnohém depresivní, ale za mě je ten příběh velice pěkně vykreslen.