Elodie7539 Elodie7539 komentáře u knih

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Úžasná kniha. Od začátku do konce jsem se jen snažila uhodnout, kdo je vrah a kdo princ. No, chvíli jsem si to myslela správně, pak jsem kvůli nějaké nepatrné náhodičce postavy zaměnila... Ale na konci to vše do sebe dokonale zapadlo a já nechápala jak jsem se mohla splést :D

Kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout až do poslední stránky a pak jsem se málem zbláznila z toho, že další díl bude vydaný až za měsíc. Přiznávám, že "pár" věcí je zde trochu nelogických, jako třeba že vrah se se svou obětí nejdříve seznámí – proč ji taky zabíjet hned? Ale jinak by ten příběh prostě nemohl být.

01.04.2018 5 z 5

Čarotepec Čarotepec Blake Charlton

Knihu jsem vytáhla náhodně a nic moc jsem od ní nečekala. Už po pár kapitolách jsem ale zjistila, že se jedná o jednu z nejlepších fantasy. Dobře promyšlený svět, charakter postav a především originální magie. Jen mě trochu zarazilo, když jsem zjistila, že se jedná o trilogii a ostatní díly ještě nejsou přeloženy do češtiny... Ale i tak rozhodně doporučuji!

03.01.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Opět skvělá kniha. Když jsem ji donesla domů, zprvu jsem se bála, že by nemusela být tak dobrá jako předchozí díl, ale to jsem se spletla. Děj je pořád napínavý, stále je o čem přemýšlet a co objevovat – i přesto že už víme, kdo je co za postavu.
Rozhodně doporučuji, stejně jako zbytek série

06.05.2018 3 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Tohle je a navždy zůstane moje pohádka.

Kdyby ne pro ten skvělý příběh tak pro vzpomínky z doby, kdy pro mě písmenka byli jen neznámé čmáraniny a já jen seděla u okna a poslouchala otce, jak mi předčítá. Všechno jsem si tehdy představovala tak věrohodně, že nějaké části vidím před očima i v těchto chvílích...

Věřím, že kdybych knihu zkusila číst teď, našla bych tam něco – nějaké souvislosti či vztahy, které mi unikly, ale prostě se bojím že se mé představy najednou vypaří a celý příběh pro mě bude jiný a ztratí tak své jedinečné kouzlo.
Jak už jste pochopili, nemůžu říct, jestli se jedná o knihu pro všechny věkové kategorie. Vím ale že přinejmenším pro děti (a to i ty celkem malé – mě osobně bylo v té době tak pět) je to skvělé.

Jinak viděla jsem i film, ale upřímně – je o něčem úplně jiném, tedy první díl se knize možná trochu podobá ale ten zbytek... No, jinak to asi nešlo když se z jedné nijak zvlášť tlusté knihy udělá třídílný seriál, ale celkem mě to zklamalo

08.05.2018 5 z 5

Dračí nevěsta Dračí nevěsta Katherine Luka (p)

Krásný příběh, skvěle napsaný. Žádné zdlouhavé pasáže, čte se jedním dechem – jen by mohl být trochu delší... Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi draky XD

03.01.2018 4 z 5