eliska2106 eliska2106 komentáře u knih

Aladin - Zvuková knížka Aladin - Zvuková knížka Aurélie Guillerey

Dceři se moc líbila, melodie dotváří atmosféru příběhu.

11.01.2024 5 z 5

Zpívejte s námi 2 - nejkrásnější české koledy Zpívejte s námi 2 - nejkrásnější české koledy neznámý - neuveden

S dcerou jsme si moc oblíbily zpracování ilustrací už u lidových písní, takže když jsme zjistily, že existují i koledy, byla to sázka na jistotu. Roztomilé a vtipné ilustrace - koláže doplňují známe a méně známe koledy. Moc rády ji spolu prohlížíme, zpíváme podle knížky nebo posloucháme přiložené CD.

11.01.2024 5 z 5

Čí je to zadeček? V zoo Čí je to zadeček? V zoo Heath McKenzie

Doma máme knížku zadečky na farmě a dcera se mě ptala, jestli nejsou nějaké další zadečky, a tak jsem v knihovně objevila zadečky ze zoo. Naše Zorka byla nejvíc nadšená ze zebry Zory a celou knížku jsme četly mockrát.

10.01.2024 5 z 5

Místa zázraků: Deborka jde na mši svatou Místa zázraků: Deborka jde na mši svatou Veronika Hradská

Úžasný pomocník jak s dětmi mluvit o mši, vnímání Boha i fungování rodiny. Sama jsem pokřtěná až v dospělosti, a tak je pro mě někdy těžké to dceři srozumitelně předávat, když jsem k tomu sama nebyla vedená. Jsem moc vděčná za takovéhle knihy. Líbí se mi i laskavý přístup rodičů k dětem. Po přečtení téhle knihy u nás započala éra rozpoznávání kněžských ornátů podle období a také stavění úžasných bunkrů.

Minipohádky: Malá mořská víla Minipohádky: Malá mořská víla Dan Taylor

Na to o jak smutnou jde původně pohádku, oceňuji zpracování, které vyznívá pozitivně i v tak úsporném rozsahu. Ilustrace a pohyblivé prvky jsou super plus celé série minipohádky.

Lední medvídek a pandy Lední medvídek a pandy Hans de Beer

Na Larse nedáme dopustit - pomoc bližnímu a dobrodružství. Akorát nám vrtá hlavou, kam zmizela Lea, která s nimi v jednom z předchozích dílů zůstala na severním pólu

30.11.2023 5 z 5

Přijede dědeček! Obrázková etiketa pro nejmenší Přijede dědeček! Obrázková etiketa pro nejmenší Ladislav Špaček

Knížka je srozumitelně koncipovaná pro menší děti. Popisuje postupně aktivity během dne a jak se při nich nejlépe chovat. Líbí se mi stručnost, ilustrace i leporelové provedení. Vadí mi některé formulace typu “když budete říkat kouzelná slovíčka, budou vás mít všichni rádi. To není poselství, které bych chtěla dceři předat, že ji budeme mít rádi, jen když něco. Je to na pár místech, tak si to v průběhu čtení upravuji. Dcera má knížku moc ráda, často si vybere na čtení Dědečka.

03.11.2023 4 z 5

Zvieratká v lese Zvieratká v lese Carola Von Kessel

Knížka vypráví milý příběh i veverce Alici, která si chystá zásoby na zimu a přesto se rozdělí s ostatními zvířátky. Děj je doplněn stránkami s jednoduchým puzzle, které na sebe při vyjmutí navazuje a vytvoří celý strom na kterém Alice bydlí. Knížku jsme koupili na dovolené na Slovensku a byla to skvělá volba. Vyšla i v Čechách.

15.08.2023 5 z 5

Krtkovy příběhy Krtkovy příběhy Lucie Krystlíková

Pro menší děti na seznámení s Albi tužkou ideál.

22.07.2023 5 z 5

Hlasy ptáků Hlasy ptáků Marion Billet

Tohle byla jedna z prvních knížek, kterou jsem dceři pořídila. Sice se nám rozbila, ale koupě nelituji, byla opravdu oblíbená, přemýšlím, že jí pořídím znovu. Dala základ tomu, že dcera zbožňuje ptáčky. Ve dvou a půl letech jich pozná přes dvacet a její oblíbená zábava je prohlížet si atlas ptáků.

21.02.2023 5 z 5

Říkanky pro rozvoj řeči Říkanky pro rozvoj řeči Jitka Tučková

Vypůjčila jsem si knihu jen jako inspiraci nových básniček a říkanek a v tomhle ohledu mi nevyhovuje. Věřím ale že pro děti s řečovou vadou, je koncipována tak, aby jim pomohla.

21.02.2023 4 z 5

Tvořílkovi Tvořílkovi Lucie Cmarová

Skvělá interaktivní knížka plná nenápadných mouder a tipů pro děti a rodiče. Zatím jsem si jí vypůjčila z knihovny, ale určitě jí pořídím domů, aby mohla dcera plnit zahrnuté aktivity - skříhání, doplňování, kreslení, ... Dceři je dva a půl roku, myslím, že příští rok pro ní bude ideálné, těším se :)

28.01.2023

Čo robí Kubko? Čo robí Kubko? Marta Galewska-Kustra

Kubko/Péťa/Pucio je aktuálně dceřina nejoblíbenější postava. Máme ho v češtině, polštině i slovenštině. Tahle knížka je ideální do kabelky, batůžku a přitom se o ní hezky povídá. Co Péťa dělá a co k tomu potřebuje. Série děti baví a rodičům radí, jak je učit správně mluvit. Pecka!

06.12.2022 5 z 5

Ábécédé městečko Ábécédé městečko Jonathan Emmett

Máme vypůjčenou z knihovny. Dvouletá dcera jí zbožňuje. Nejdříve přečteme všechny texty schované za okýnky, a pak na zem rozložíme leporelo a má z něj domeček.

29.11.2022 5 z 5

V bříšku V bříšku Michaela Fišarová

Námět knížky se mi líbí, místy je i vtipná a může děti hezky provést těhotenstvím maminky, jen ty ilustrace mi stylově moc nesedí

29.09.2022 4 z 5

Barvy v přírodě Barvy v přírodě Jana Sedláčková

Tahle knížka je opravdu speciální, bohatá a inspirativní. Může provázet světem barev a přírody už nejmenší děti, ale věřím, že potěší a poučí i dospělého člověka s estetickým cítěním.

20.09.2022 5 z 5

Princezna zakletá v čase: Povídky a svět Princezna zakletá v čase: Povídky a svět Lukáš Daniel Pařík

Knížku jsme koupili jako podporu, aby se mohl natáčet druhý díl filmu. Vybrali jsme kožené vydání se zlatými nápisy a působí vážně magicky. Autoři prokázali notnou dávku fantazie a taky odhodlání tím, jak se do projektů o princezně zakleté v čase pustili. Knížka se mi líbila, ale psaný projev neplynul tak lehce jako ten filmový. Film považuji za zdařilejší. Nicméně koupě nelituji :-)

03.09.2022 4 z 5

Malované čtení: Jak šla želva do světa Malované čtení: Jak šla želva do světa Jiří Havel

Zábavné čtení pro děti, některá slova jsou nahrazena obrázky. Často se k ní vracíme :)

26.08.2022 5 z 5

Průšvihy Billa Madlafouska Průšvihy Billa Madlafouska David Laňka

Milá dětská knížka s příhodami přátel a rodiny. Naše oblíbená je kapitola "Jak jsme byli v kostele" :)

26.08.2022 4 z 5

Jak to žije v supermarketu Jak to žije v supermarketu Ruth Redford

Pěkné praktické pohyblivé leporelo :)

26.08.2022 5 z 5