Elgin Elgin komentáře u knih

Klenot me zbirky, uzasne naturalisticky podane kde nas pohlti nekolit staleti prachem zalehly pribeh egoistickeho otroka na ceste zivotem ve stinu mocnych vladcu Horniho Egypta.

12.09.2017

Islamofobie po česku Islamofobie po česku Bronislav Ostřanský

Pán Ostřanský pospojoval snad všechny kritiky islámu jak mírné, tak i ty krajně extremistické a zůstávají pouze islámofilové. Žádný střední proud. Přijde mi to hodně zavádějící, protože kromě našich českých arabistů, které tam autor neuvádí zřejmě z kolegiálního hlediska, tak je to komponováno aby tam byly všichni co kdy něco špatného o islámu vyslovili nebo napsali.

Chci se zeptat tedy proč jako islámofoba označuje i Maajid Nawaze, který je pořád muslimem. Maadjidtuv přínos na poli nedorozumění mezi muslimy a nemuslimy je enormní, záslužný a obdivuhodný. Jeho snažení je snad první vlaštovkou, která má parametry tento obrovský problém řešit. viz quilliaminternational.com

Autor nějak pozapomněl na Gabriel Brigitte a její organizaci Act for America. Paní jako katolička přežila masakry islámistů v Libanonu a panu Ostřanskému tady chybí mezi islamofoby navzdory tomu, že její osoba je uváděna jako hlavní islámofob na www - islamophobia.org/islamophobia-network/individuals.html-. Paní Brigitte je také autorkou knihy Because they hate, která je mimo jiného i o Libanonských masakrech.

Všem, kteří mají zájem o řešení problematiky islámu doporučuji shlédnout videa pana Maajid Nawaze a paní Gabriel Brigitte.

17.04.2019 odpad!

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Brutalnost a krutost dominuji v dobach stalinismu. Ma to neuveritelny spad, uveritelne postavy a mrazive pocasi velike Rusi na nas dechne skrze papir. Tato knizka nabizi strhujici pribeh prislusnika statni moci a jeho soukrome vysetrovani i navzdory politickemu systemu. Obsahuje i nekolik nedotazenych much ale pres to vsechno davam nejvyssi hodnoceni za brilantni vykresleni te desne doby za vlady Josefa Visarionovice.

19.09.2017 5 z 5

Zajimava knizka o financni gramotnosti. Nebylo od veci implementovat studium teto gramotnosti do zakladnich skol. Vrele doporucuji.

12.09.2017 4 z 5

Utiekol som z Osvienčimu Utiekol som z Osvienčimu Rudolf Vrba

Naprosta nutnost pro kazdeho kdo ma pochyby o zvracenych ideologiich.

12.09.2017 5 z 5

Píseň slonů Píseň slonů Wilbur Smith

510 stran pominulo jako par kapek v nejdelsi rece jizni Afriky - Zambezi. Drsny pribeh Daniela vas nenecha vydechnout. Nechybi zde nic, boj o moc, laska, odvaha, poradna parta krivaku, spousta divoke zvere, nadherne scenerie chranenych oblasti a destnich pralesu. Mistrovske dilo Wibura Smithe. Nemuzu jinak nez doporucit a dat plny pocet hvezd. Precteno v prubehu trech dni.

16.09.2017 5 z 5

Fit pro život Fit pro život Marilyn Diamond

Bestseller po nekolik mesicu v USA - co vic k tomu dodat. Jednoduchy navod jak si udrzet zdravi a idealni vahu. 100%

12.09.2017 5 z 5