ElaJel ElaJel komentáře u knih

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

I pres rozporuplne komentare jsem se do knihy pustila; cast s prostitutkami me bavila, ale škola naopak vubec... Asi jsem nevěděla a nemela duvod, proc pokracovat... Skoncila jsem na str 157...

31.08.2023

Mitsuko Mitsuko Vlasta Čiháková-Noshiro

Prokousala jsem se první polovinou knihy, která pro mě nebyla nijak záživná. Druhá část byla lepší, obsahovala víc přímých řečí a Mitsuko zde dostala mnohem víc prostoru a čtenář jí tak může lépe poznat. Děj je najednou svižný, zábavný.
Líbí se mi obrazová příloha.

14.08.2023 4 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Kniha mě nadchla! Je čtivá, děj neskutečně napínavý, nemohla jsem se odtrhnout.
Skvělá práce, ke které se určitě časem zase vrátím.

09.08.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Po mnoha letech kniha, kterou jsem nedočetla. Nezáživné. Bohužel zklamání.

10.03.2023 1 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Úžasně čtivá kniha, nedokázala jsem se odtrhnout. Napínavý příběh plný zvratů, který detailně popisuje nelehkou dobu.

21.02.2023 5 z 5

Porcelánový baron Porcelánový baron Luděk Jaša

Kniha me neskutecne nadchla, nekolikrat behem cteni jsem mela "aha moment", kdy mi dosly souvislosti, ktere v jich knihach o porcelanu nejsou zminene.
Moc ocenuju dopodrobna rozepsane prvopocatky vyroby porcelanu v Hajich. Jine publikace pouze okrajove zminuji, tady jsou popsane detaily a cely proces.
Kniha obsahuje mnoho krasnych fotografii, z minulosti i soucasnosti.
Opravdu konkretne popisuje jednotlive aktery, kteri se na vyrobe podileli, popis zasahuje i do jejich soukromi a tim ukazuje, jak veci spolu uzce souvisely
Musim hodnotit 5*

16.12.2022 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Krasny, napinavy pribeh, ktery detailne popisuje nelehkou situaci v pohranici tesne po valce.
Knihu jsem precetla jednim dechem, moc se mi libila.

09.09.2022 5 z 5

Gerda - Príbeh veľryby Gerda - Príbeh veľryby Adrián Macho

Ilustrace nádherné, příběh veliké zklamání.

12.02.2021 2 z 5