Edward52

Brouk PytlíkBrouk PytlíkO. Sekora

Ještě dnes je z něj vnuk unesen, (i když musím přiznat že preferuje Jurský park a Godzillu, ale sou mu 4 roky, to přejde)

Tarzanovy povídky z džungleTarzanovy povídky z džungleE. R. Burroughs

V této v pořadí již šesté knize vrátil autor Tarzana do dob jeho mládí, kdy svůj čas trávil ve společnosti Kerchakova kmene lidoopů.
Zde Tarzan provádí drobné nepříjemné i příjemné žertíky svým druhům z tlupy, ale i vesničanům z Mbongovy vesnice.
Kniha vyšla poprvé v roce 1916

Tarzan nezkrotnýTarzan nezkrotnýE. R. Burroughs

Sedmá kniha o Tarzanovi
Tarzan i přes vzdělání, které se mu dostalo při "návratu " do civilizace, zůstává v srdci i nadále šelmou, tak jak byl zvyklý z života v pralese. Jednoho po návratu domů najde svou farmu zničenou a obyvatele povraždeny. Jeho pudy se probouzí, a Tarzan se vydává do pralesa po stopě vrahů.

Tarzan vítěznýTarzan vítěznýE. R. Burroughs

V pořadí již 15 kniha o Tarzanovi nutí tohoto lesního muže bojovat s podivnými lidmi, kteří drancují a zozsévají smrt. Tarzan zjistí, že to jsou poslední potomci židovského kmene, fanatiků, kteří ve své víře jsou plni zloby a nenávisti.
Poprvé publikováno v roce 1931

Tarzanovo pátráníTarzanovo pátráníE. R. Burroughs

V 19 knize se Tarzan dozví o Kavurech, záhadnému kmenu bílých divochů. Teprve až unesou dceru Muvira, náčelníka Waziriů, Tarzan se rozhodne odhalit tajemství onoho kmene, při pátrání ale netuší, že nedaleko od něj bloudí skupina trosečníků, kteří přežili katastrofu letadla, aže mezi nimi je I jeho milovaná Jane.
Poprvé publikováno v roce 1936

30.11.-0001

O chytré kmotře lišceO chytré kmotře lišceJ. Lada

Staršně rád jsem četl tohle vyprávění o kmotře lišce a jejím souboji s velkouzenářem
Ilustroval Josef Lada
Bylo to 5 vydání

Opičí králOpičí králW. Čcheng-en

Tuto knihu mám rád neb jsem ji dostal k 11 narozeninám i s věnováním od rodičů

Tarzan a klenoty OparuTarzan a klenoty OparuE. R. Burroughs

Pátá kniha o Tarzanovi, poprvé byla publikována v roce 1916, pro 1 vydání u nás v roce 1992 ji ilustroval Richard Pešek,

Tarzan z rodu OpůTarzan z rodu OpůE. R. Burroughs

První kniha o Tarzanovi, jeden z mála dílů, které u nás byly vydány vícekrát. Poprvé byla publikována v roce 1912 a pro toto vydání ji ilustracemi , tak jako celou serii knih o Tarzanovi, doprovodil Richard Pešek.

Tarzanův návratTarzanův návratE. R. Burroughs

Druhá kniha o Tarzanovi, poprvé publikována roku 1913, u nás vyšla někdy kolem roku 1968 poprvé

Tarzanovy šelmyTarzanovy šelmyE. R. Burroughs

Třetí Kniha o Tarzanovi vyšla poprvé v roce 1914 u nás vyšla v tomto vydavatelství, tak jako následující díly, poprvé.

Tarzanův synTarzanův synE. R. Burroughs

Čtvrté pokračování Tarzanových dobrodružství bylo publikováno poprvé v roce 1915, a představuje nám Tarzanova syna

Tarzan strašnýTarzan strašnýE. R. Burroughs

Osmé pokračování tehdy oblíbených příběhů o Tarzanovi vyšlo v roce 1921, u nás až díky nakladatelství Paseka v roce 1993

Tarzan a šílenecTarzan a šílenecE. R. Burroughs

V pořadí 23 kniha o Tarzanovi, poprvé vydána v roce 1964, uzavírá cyklus knih o Tarzanovi.
Vyšla až po smrti autora..

Tarzan a zlatý levTarzan a zlatý levE. R. Burroughs

Devátá kniha pouští Tarzana do hledání legendárního zlatého lva a posléze i do jeho ochrany před lovci.
Poprvé byla povídka publikována v roce 1922 časopisecky, o dva roky později byla vadána knižně

Tarzan a trpasličí lidéTarzan a trpasličí lidéE. R. Burroughs

Již desátá kniha o Tarzanovi - publikována poprvé v roce 1924, a Tarzan zde hledá tajemný trpasličí kmen

Tarzan a ztracená říšeTarzan a ztracená říšeE. R. Burroughs

12 pokračování Tarzanových dobrodružství jej zavádí do nitra Afriky, kde se ztratil jistý von Harben. Tarzan by jej hledat nemusel, kdyby to nebyl syn starého Tarzanova přítele. Při tomto hledání nalezne stopy dávné říše, která jak se ukáže patřila pod Římany. Tarzan musí bojovat v arené s gladiatory a Erich von Harben čeká nedaleko odsud na vysvobození.

Tarzan v nitru ZeměTarzan v nitru ZeměE. R. Burroughs

13 díl zavede Tarzana do nitra Země. Burroughs se zde, tak jako mnoho jiných spisovatelů pokusil přiblížit čtenářům, co by tak asi mohlo být v nitru zeměkoule.
Poprvé vydána v roce 1929

Tarzan nepřemožitelnýTarzan nepřemožitelnýE. R. Burroughs

14 kniha zavede Tarzana zpět do chrámu města Oparu, kde velekněžka La má problémy. Byla uvězněna svými věrnými a Tarzanovi se podaří ji osvobodit a daleko za Oparem ji opuští. A zatímco Tarzan musí čelit nájezdníkům na jeho území, La je opět v zajetí.
Poprvé publikováno v roce 1930

Tarzan a město zlataTarzan a město zlataE. R. Burroughs

16 kniha - Tarzan osvobodí bílého muže, aby pak s údivem zjistil, že onen muž oatří k národu, o kterém ještě neslyšel. Pochází z Ontharu, tajuplné to říše dvou starobylých měst. Když Tarzan navštíví tato města - Athne, město slonoviny a posléze Cathne, město zlata, setká s královnou měst Nemone,. Ta se do něj zamiluje a hodlá si jej vzít za muže, no a pokud Tarzan nevyhoví, bude předhozen lvům.

Tarzan a lví mužTarzan a lví mužE. R. Burroughs

17 svazek o Tarzanovi - do Afriky přijíždí filmový štáb natočit film. Při přejezdu na místo natáčení je štáb napaden Bansuty, kteří uživají v boji otrávené šípy. A navíc někde po cestě leží údolí diamantů.
Zde je město Londýn nad Temží a v něm muž tak podobný Tarzanovi. V tomto městě vládne Jindřich VIII a Tarzan příchází ze zlatým lvem onoho dvojníka najít. Protože onen muž mu dělá jen ostudu - je mu sice podobný, ale jen vzhledem, nikolivěk odvahou.
Poprvé vydáno v roce 1934

Tarzan a leopardí mužiTarzan a leopardí mužiE. R. Burroughs

V 18 knize kmen Leopardích mužů vyhledává oběti pro své krvavé rituály. Jediný kdo jim čelí je Orando, bojovník z kmene Utengi. A spolu s ním bojuje i Tarzan, který po úderu bleskem trpí ztrátou paměti, a tak věří, že je Muzimo, duch Orandových předků.
Poprvé vydáno v roce 1935

Správný název knihy zní - Tarzan a Leopardí muži

Tarzan a zakázané městoTarzan a zakázané městoE. R. Burroughs

20 kniha - Brian Gregory je dobrodruh, kterého touha po diamantech zavedla do legendárního města Ashairu. Tarzan by to nijak zvlášť nezajímalo, ale Brian je přítel ďArnota a tak se ujme hledací výpravy
Vydáno poprvé v roce 1938

Tarzan velkolepýTarzan velkolepýE. R. Burroughs

v 21 knize se Tarzan stará o blouznivce, který neustále mluví a městě obývaném ženami, kterým vládne nelítostný kouzelník Gonfal .Tarzan onomu muži nevěří, pokud ovšem sám na vlastní kůži nepozná magickou sílu drahokamů.

Poprvé vydáno v roce 1936

nabízí se otázka - odkud se vzalo v jedné další knize jiného spiovatele nebo spisovatelky jméno Gandal

Tarzan a ztracenciTarzan a ztracenciE. R. Burroughs

24 díl je v podstatě souborem povídek o Tarzanovi, které se jinam nevešly, anebo které byly rozsahově malé na román
Publikováno v letech 1939-1940

30.11.-0001

Tábor v leseTábor v leseF. Běhounek

Kniha vyšla poprvé v roce 1960 v SNDK, ilustroval V. Junek

Tato kniha bylo moje první seznámení s Běhounkem, kdy jsem tuto publikaci dostal ke svým 8 narozeninám. To u ž jsem měl za sebou Halliburtona, Verneovky, něco od Maye, no hltal jsem vše co mi přišlo pod ruku, dnes vlastním knihovnu o cca 800 svazcích ajsem pyšen a hrd, že mám některé skvosty v prvním vydání

Krajinou HanéKrajinou HanéJ. Petrů

Vždy, když si chci připomenout město mého mládí, otevřu prolistuju prohlédnu a zavzpomínám. Ej, to byly časy?? Ještě že tam mám rodinu a možu tam sem tam zaject.

30.11.-0001

Německo-český a česko-německý slovníkNěmecko-český a česko-německý slovníkE. Mrázková

Nebyl čas, nic jsem se nenaučil.

MessalinaMessalinaA. Schirokauer

Dobrý a velice zajimavé čtení

Na vlnách OrinokaNa vlnách OrinokaJ. Verne

klasika