Edward52 Edward52 komentáře u knih

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Nebezpečně bezpečná kniha, jak páchat teror, a jak se dovést k vlastní zkáze. Napínavé čtení, knihu jsem třikrát odložil, s tím, že ji dočtu další den, dopadlo to tak, že jsem skončil až nad ránem., Skvěle napsané, jen si musím zjistit, zda nebyl natočen film podle této knihy, když byl již natočen Den pro Šakala režisérem Zinnemannem, s Edwardem Foxem,

27.11.2020

Nebudu mlčet Nebudu mlčet Jana Bobošíková

Nebudu se vyjadřovat, jasná kniha, jak se zviditelnit - hnus

17.11.2020 odpad!

Naše příroda Naše příroda kolektiv autorů

Kniha mi pomohla vnoučatům ukázat některé rostliny a živočišné druhy, které by jinak neměly možnost poznat, a velice pomohla, když jsem s nimi vyrazil na vandr, tak se lépe orientovali v přírodfě

17.11.2020 5 z 5

Zlatovláska / Skřet a královna / Kráska a zvíře Zlatovláska / Skřet a královna / Kráska a zvíře Ed McBain

Ed McBain jako vždy, napětí až do konce

18.10.2019 5 z 5

Ďáblův hlas - Heavy metal Ďáblův hlas - Heavy metal Ian Christe

Historie Rockové hudby, jedné odnože Heavy Metalu.

23.06.2018 5 z 5

Na vlnách Orinoka Na vlnách Orinoka Jules Verne

klasika

23.06.2018

Messalina Messalina Alfred Schirokauer

Dobrý a velice zajimavé čtení

23.06.2018

Německo-český a česko-německý slovník Německo-český a česko-německý slovník Eva Mrázková

Nebyl čas, nic jsem se nenaučil.

23.06.2018 4 z 5

Opičí král Opičí král Wu Čcheng-en

Tuto knihu mám rád neb jsem ji dostal k 11 narozeninám i s věnováním od rodičů

Krajinou Hané Krajinou Hané Jaroslav Petrů

Vždy, když si chci připomenout město mého mládí, otevřu prolistuju prohlédnu a zavzpomínám. Ej, to byly časy?? Ještě že tam mám rodinu a možu tam sem tam zaject.

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Staršně rád jsem četl tohle vyprávění o kmotře lišce a jejím souboji s velkouzenářem
Ilustroval Josef Lada
Bylo to 5 vydání

30.11.-0001 5 z 5

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

Ještě dnes je z něj vnuk unesen, (i když musím přiznat že preferuje Jurský park a Godzillu, ale sou mu 4 roky, to přejde)

30.11.-0001 5 z 5

Tábor v lese Tábor v lese František Běhounek

Kniha vyšla poprvé v roce 1960 v SNDK, ilustroval V. Junek

Tato kniha bylo moje první seznámení s Běhounkem, kdy jsem tuto publikaci dostal ke svým 8 narozeninám. To u ž jsem měl za sebou Halliburtona, Verneovky, něco od Maye, no hltal jsem vše co mi přišlo pod ruku, dnes vlastním knihovnu o cca 800 svazcích ajsem pyšen a hrd, že mám některé skvosty v prvním vydání

Tarzan a ztracenci Tarzan a ztracenci Edgar Rice Burroughs

24 díl je v podstatě souborem povídek o Tarzanovi, které se jinam nevešly, anebo které byly rozsahově malé na román
Publikováno v letech 1939-1940

Tarzan velkolepý Tarzan velkolepý Edgar Rice Burroughs

v 21 knize se Tarzan stará o blouznivce, který neustále mluví a městě obývaném ženami, kterým vládne nelítostný kouzelník Gonfal .Tarzan onomu muži nevěří, pokud ovšem sám na vlastní kůži nepozná magickou sílu drahokamů.

Poprvé vydáno v roce 1936

nabízí se otázka - odkud se vzalo v jedné další knize jiného spiovatele nebo spisovatelky jméno Gandal

Tarzan a zakázané město Tarzan a zakázané město Edgar Rice Burroughs

20 kniha - Brian Gregory je dobrodruh, kterého touha po diamantech zavedla do legendárního města Ashairu. Tarzan by to nijak zvlášť nezajímalo, ale Brian je přítel ďArnota a tak se ujme hledací výpravy
Vydáno poprvé v roce 1938

Tarzanovo pátrání Tarzanovo pátrání Edgar Rice Burroughs

V 19 knize se Tarzan dozví o Kavurech, záhadnému kmenu bílých divochů. Teprve až unesou dceru Muvira, náčelníka Waziriů, Tarzan se rozhodne odhalit tajemství onoho kmene, při pátrání ale netuší, že nedaleko od něj bloudí skupina trosečníků, kteří přežili katastrofu letadla, aže mezi nimi je I jeho milovaná Jane.
Poprvé publikováno v roce 1936

Tarzan a leopardí muži Tarzan a leopardí muži Edgar Rice Burroughs

V 18 knize kmen Leopardích mužů vyhledává oběti pro své krvavé rituály. Jediný kdo jim čelí je Orando, bojovník z kmene Utengi. A spolu s ním bojuje i Tarzan, který po úderu bleskem trpí ztrátou paměti, a tak věří, že je Muzimo, duch Orandových předků.
Poprvé vydáno v roce 1935

Správný název knihy zní - Tarzan a Leopardí muži

Tarzan a lví muž Tarzan a lví muž Edgar Rice Burroughs

17 svazek o Tarzanovi - do Afriky přijíždí filmový štáb natočit film. Při přejezdu na místo natáčení je štáb napaden Bansuty, kteří uživají v boji otrávené šípy. A navíc někde po cestě leží údolí diamantů.
Zde je město Londýn nad Temží a v něm muž tak podobný Tarzanovi. V tomto městě vládne Jindřich VIII a Tarzan příchází ze zlatým lvem onoho dvojníka najít. Protože onen muž mu dělá jen ostudu - je mu sice podobný, ale jen vzhledem, nikolivěk odvahou.
Poprvé vydáno v roce 1934

Tarzan a město zlata Tarzan a město zlata Edgar Rice Burroughs

16 kniha - Tarzan osvobodí bílého muže, aby pak s údivem zjistil, že onen muž oatří k národu, o kterém ještě neslyšel. Pochází z Ontharu, tajuplné to říše dvou starobylých měst. Když Tarzan navštíví tato města - Athne, město slonoviny a posléze Cathne, město zlata, setká s královnou měst Nemone,. Ta se do něj zamiluje a hodlá si jej vzít za muže, no a pokud Tarzan nevyhoví, bude předhozen lvům.