Dvounožec Dvounožec komentáře u knih

Dhampir Dhampir Barb Hendee

Dhampir je moje velmi oblíbená série o upírech vedle Darrena Shana. Nejsou to žádné Upíří deníky ani Stmívání, je to tajemné, drsné, dospělé a moc radosti v tom světě opravdu není. Plus malý bonus za opravdu pěknou obálku českého vydání od J. P. Krásného.

09.01.2022 4 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Ve dvaatřiceti letech dočten poprvé od dětství třetí díl trilogie a je to opět za 5 hvězd a ani hvězdičku méně. Stejně napínavé, tajemné a originální jako díly předchozí, samozřejmě nesmí chybět smrt a šťastný závěr. To nejlepší co bylo pro děcka u nás napsáno.

09.01.2022 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Kniha mého dětství, krásný pohled na život očima kotěte které postupně dospívá. Ilustrace jsou velice povedené, nesmí chybět v knihovně.

Mariňáci Mariňáci Robert Fabian

Za mě dokonalé vesmírné dílo s hutnou atmosférou, napětím, skvěle vykreslenými postavami a výborným koncem. Autor se inspiroval Vetřelci a jinými sci-fi díly, ale kniha je 100% originál s originálním příběhem. Pro mě jedna z top knih moderní doby.

01.01.2022

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

Nuda nuda šeď a zase nuda, tohle se moc nepovedlo.

01.01.2022 2 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Možná až na ten trochu přeslazený konec ani o chlup horší jako Záhada hlavolamu. Neuvěřitelně poutavé a napínavé jako Záhada i ve 32 letech.

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Neuvěřitelná klasika, přečteno teď ve 32 letech po takové době co jsem to četl naposled jako špunt a je to stejně napínavé a skvěle napsané jako tehdy.

Vodní labyrint Vodní labyrint Eric Frattini

Ono by to bylo opravdu dobré nebýt nelogičností, berliček a děr v příběhu.

17.11.2021 3 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Naprosto fantastický horor který mi sedl na 100%. Vykreslení postav je úžasné a neviditelné zlo buduje opravdu hutnou atmosféru. Do toho prázdninová atmosféra uprostřed kukuřičných polí a skvělá parta kluků, prostě idylka, idylka která se zvrtne.

07.09.2020 5 z 5