Dudkal Dudkal komentáře u knih

Hirošima Hirošima František Hrubín

Zakoupena v antikvariátu, částečně i kvůli nádhernému věnování v knize. Stojí tam krasopisně napsáno "V upomínku na věneček. Vašek".

01.01.2013 4 z 5

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

Je to na české poměry opravdu výtečný román. Ale přece jen se neodpustím malou kritiku a to, že mi přišla první polovina více propracovaná. V druhé polovině mi trochu chyběly ty fantastické vize cukráře svobody. Ale i přes to tahle kniha s kunderovskou poetikou stojí za přečtení

26.02.2013 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

No v té knížce najdete snad všechno. Filozofie, magie, kočky, láska, násilí, sex, Japonsko.... Kniha se četla dobře. Líbilo se mi spojení dvou sbíhajících se záhadných příběhů. Ale pár věcí mi tam trochu nesedělo a kazilo celkový dojem. Proč musím přesně vědět co má která osoba na sobě? A co má pořád s menstruací?? Ale i přes to to byla příjemná a zajímavá kniha

14.01.2013 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

No má první (a asi i poslední) Kingovka. Je to velmi čtivé, zhltnete to opravdu jedním dechem, budete se bát, ale děj byl docela předvídatelný a opravdu nemůžu říct, že by mi tato knížka kromě čisté zábavy a úniku z reality něco dala... Chyběl mi alespoň nějaký přesah.

01.01.2013 1 z 5

Ženy v bílém Ženy v bílém Pavla Frýdlová

Velmi zajímavé čtení. Zvlášť když tuhle knihu čtete s přihláškou na medicínu v tašce. Nejvíce mne pak zaujal a rozhovor s Danou Janotovou.

02.06.2013 4 z 5