dryadka dryadka komentáře u knih

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Milá, vtipná a poetická knížka, ze které jsem nadšená. Humorné příhody mě pobavily, popisy poklidného plynutí času v přírodě pohladily na duši... jako bych tam taky byla a tiše se s hlavním hrdinou dívala do zelených lesů na obzoru. Příjemné čtení :)

02.07.2016 5 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství. Dodnes ji miluju.

01.04.2015 5 z 5

Šeroprostor Šeroprostor Ann Aguirre

Čekala jsem scifi nebo spíš space operu (něco ve stylu Zakalená), ale nakonec jsem měla dojem, že čtu vesmírnou harlekýnku. To u mě téhle knížce ubírá body, ale jinak se četla dobře, takže slušná oddechovka. Bavila mě ale dost na to, abych si přečetla další díly (druhý vyšel v češtině, ostatní v angličtině) a musím říct, že pozdější jsou výrazně lepší (i když mě stále štve nutkání hlavních hrdinů tragicky se obětovat prakticky pro kohokoliv a cokoliv bez toho, aby to vypadalo, že třeba jen trochu uvažujou o nějakém nesebedestruktivním řešení.)

04.05.2016 3 z 5

La Bella Vita La Bella Vita Vida Adamoli

Pro mě tahle knížka byla překvapivý objev. Nic moc jsem nečekala, ale okouzlila mě. Autorka má dar vyprávět tak, že si připadáte, jako byste sami byli na místě s ní a na vlastní kůži zažívali atmosféru jihoitalské vesničky Torre Saracena. Její zážitky vás provedou místním každodenním životem i většími událostmi od roku 1968 do roku 1979 - od doby, kdy měla Torre Saracena ještě autentickou atmosféru, až po dobu, kdy byla pohlcena turistickým ruchem a její původní kouzlo zaniklo. Místní krajina a hlavně obyvatelé vám v duchu přímo ožívají před očima - pitoreskní postavy, krásné i kruté zvyky, dobrodružství místních dětí a tlachání starců v kavárně, horkokrevné hádky, nesmělé námluvy... Pokud máte rádi životopisy a cestopisy, můžu tuhle kombinaci obojího jen doporučit!

28.08.2015 5 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Dobrá odpočinková kniha, možná trochu naivní, ale hodně optimistická - taková pohádka pro dospělé. Výborná na zvednutí nálady po špatném dni. :)

01.04.2015 4 z 5

Jak být líný Jak být líný Tom Hodgkinson

Spousta zajímavých náhledů na to, jak vznikly věci, které dneska považujeme za tak samozřejmé, že už nad nimi ani nepřemýšlíme - a jak by se daly dělat jinak. Nečekejte návody, spíš zamyšlení prokládané zajímavými fakty z historie. Za mě rozhodně stojí zato si přečíst.

01.04.2015 5 z 5

Odmítnutí poslušnosti Odmítnutí poslušnosti Felix Francis

Nemůžu si pomoct - Felix Francis píše dobře, ale Sid Halley pro mě v jeho podání vyzní jako dost jiná osoba, než v knížkách Dicka Francise. Ráda si od něj přečtu knihy s originálními hrdiny, ale jako pokračování série mi to prostě nesedí...

08.03.2017 2 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Nemůžu si pomoct - normálně mě baví i dětské knihy, ale tahle mi i přes vážné téma připadala strašlivě jednoduchá a předvídatelná, navíc mi dost vadil podivně otevřený konec. Umím si ale představit, že jako malé by se mi právě tenhle typ konce mohl líbit. Stylem (i když nevím, jestli tématem) mi kniha připadá vhodná spíš pro menší děti, než mládež.

01.04.2015 2 z 5