DračiceLaura DračiceLaura komentáře u knih

Temné volání Temné volání Darren Shan (p)

Rychle další díl, protože se mi nechce věřit co se s Kah-gašem stalo. Jinak tento díl je obzvláště morbidní (hlavně na konci) a celkem i dost smutný (přijdeme o nějaké přátele).

03.06.2014 5 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Krvavé, děsivé, morbidní - přesně jak to mám ráda. Místy jsem musela knihu na chvíli zavřít abych se nepozvracela (mám velice bujnou fantazii), ale rozhodně to stálo za to. Na tento horor žádný jiný nemá (i když to podle mě je smíchanina fantasy a hororu, přece jen jsou tam démoni že) a basta. Duchové zalezte do hrnce, nepotřebujeme vás máme přeci Demonata. :D

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Velmi zajímavé a poutavé. Autorka se hrdince doslova provrtala hrdince do hlavy, aby zjistila co se v ní odehrává. Tu a tam bylo napětí a někde zase zajímavosti o sárech. Vřele doporučuji.

03.06.2014 5 z 5

Jaro rebelů Jaro rebelů Morgan Rhodes (p)

Super pokračování mé oblíbené série. Dozvíte se tu víc o strážcích, už jen proto že autorka za ně několikrát píše. Kniha má mnoho překvapení a možná je maličko horší než 1. díl, protože scény jsou někdy předvídatelné. Každopádně jsou tu noví charizmatičtí hrdinové, kteří příběhu dodají patřičné napětí. Pocity hrdinů jsou však někdy dost chaotické(zejména u Cleo), což ovšem příběhu přidává na originalitě. Už se těším na další díl, který bude určitě stejně úchvatný jako předchozí.

03.06.2014 5 z 5

Soumrak království Soumrak království Morgan Rhodes (p)

Úžasné, krvavé a dokonce i romantické. Hned na začátku mne velmi bavila. Nemohla jsem se dočkat pokračování. Je to taková kniha pro fanoušky fantasy, kteří mají rádi neobyčejné situace a zvraty.

Krvavá cesta Krvavá cesta Moira Young

Úžasný nápad. Děkuji autorce za takové čtení. Miluji tuhle knihu ve, které se lidé často chovají jako zvířata a naopak. Právě jsem se dozvěděla že je i druhý díl a hned ho musím mít.

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Velmi povedený díl. Napětí, dobrodružství a záhady dodávají příběhu spád. Byl mnohem lepší než 1. díl. Rozhodně mě čekalo několik velkých překvapení.

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

V první části není žádná akce až na honičku. U konce druhé části to začínalo mít švih a napětí. Podle mě je to však moc zdlouhavé. Prolog na konci prozradí věci u konce druhé knihy což není úplně nejlepší. Musím však uznat, že prostředí si autoři velice dobře vymysleli a popsali až do nejmenších detailů. Celá kniha je plná překvapení a nečekaných zvratů, což oceňuji. Doporučuji pro archeology.
PS: Třeba se prokopáte až do Kolonie. :)

03.06.2014 4 z 5