dohnálci dohnálci komentáře u knih

Titanic Titanic Barbara Chatwin

Kniha obtížnosti A1-A2, tomu také odpovídá jednoduchost vět a rozsah textu. Velkým plusem jsou cvičení na konci knihy k upamatování slovíček jako příď lodi atd.

02.04.2021 4 z 5

Adventures of Tom Sawyer / Dobrodružství Toma Sawyera (A1 - A2) Adventures of Tom Sawyer / Dobrodružství Toma Sawyera (A1 - A2) Nick Gerrard

Kniha plní svůj účel ohledně anglického jazyka. Jedná se o úroveň A1-A2. Tomu je ve zkratce na 64 stranách uzpůsoben i český text a verze této dětské dobrodružné knihy. Kniha vás jistě naláká k přečtení knihy Dobrodružství Toma Sawyera.

27.03.2021 4 z 5

Gullivers travels / Gulliverovy cesty (převyprávění) Gullivers travels / Gulliverovy cesty (převyprávění) Simon Gill

Gulliverovy cesty jsem již kdysi četla. Tato anglická kniha mne k nim opět zavedla. Je to perfektní možnost jak procvičit angličtinu a navíc si oživit v paměti toto literární dílo. Dokonce bych řekla, že se mi tato zkrácená verze líbila více než originál.

21.03.2021 5 z 5

Bonnie & Clyde / Bonnie a Clyde Bonnie & Clyde / Bonnie a Clyde Dorothy Priest

Jedná se opět o zjednodušené převyprávění příběhu Bonnie a Clyda. Angličtina velmi jednoduchá což odpovídá avizované kategorii A1-A2. Na konci knihy jsou krátká cvičení k zopakování gramatiky a slovíček.

20.03.2021 5 z 5

Zvíře, které není vidět Zvíře, které není vidět Noemi Cupalová

Knihu dostala dcera Mínka od naší knihovnice. Jak nalákat děti ke čtení než dát jim knihu s postavou co se bude jmenovat stejně jako oni.
Kniha svým velkým písmem a s málem textu na stránkách je pro první čtení ideální. Oceňuji i volbu ne příliš jasných barev ilustrací, které nepůsobily rušivě a příjemně knihu doplňují.
Ale jinak mne kniha spíše zklamala. Příhody mi přijdou takové usekané bez ladu, skladu či posloupnosti. Jako když projiždíte rychle televizní kanály. Nikde se příliš neohřejete a nic moc z toho nemáte.
Některá slovní spojení mně tahala za uši jako třeba: Mína Zvířeti rozčeše ospale stříbrnou srst. Ospalá srst? Nebo tím chtěl básník říci že Mínka byla ještě ospalá? A takových věcí tam bohužel bylo více.

18.03.2021 3 z 5

Ukolébavky Ukolébavky Robin Král

Není lepší způsob jak přiblížit malým dětem poezii, než že z ní uděláte ukolébavku. Moc pěkné texty, ilustrace a ten papír. Za mne naprostá spokojenost.

17.03.2021 5 z 5

Jak funguje uzdravení Jak funguje uzdravení Jonas Wayne

Tuto knihu by měl mít načtenou každý lékař. Dokonalé shrnutí toho jak je s námi z pohledu současné medicíny zacházeno a jak by to mělo být - vysvětleno a podloženo příklady z praxe a zkušeností autora.
Důležité je však to, že je to z velké části hlavně na nás a nemusí se jednat jen o uzdravení nějaké konkrétní nemoci, ale i prevenci.

14.03.2021 5 z 5

Hurá na řeku Hurá na řeku Nicholas Oldland

Krásně ilustrovaná kniha o bobru, losu a medvědovi. Kniha je díky celostránkovým ilustracím, velkému písmu a málo textu vhodná pro začínající malé čtenáře.

13.03.2021 4 z 5

Sherlock Holmes (převyprávění) Sherlock Holmes (převyprávění) Alexandra Peet

Dvojjazyčné vydání v úrovni A1-A2. Tedy pro začátečníky plně splnilo očekávání ale pro procvičení či oprášení základů je to ideální rozjezd. Na konci knihy jsou i krátká cvičení.

12.03.2021 5 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Jako kniha spadající do kategorie pro mládež je to dobré, ale zázrak nečekejte. V knize najdete klasické YA naivní postavy, trochu té tajné lásky, lesbickou otázku a ždibet akce, aby toho nebylo na dnešní "nevinou" omladinu příliš. Pro milovníka hrdinů a historie dávných bohů to však bude dost slabý průměr.

22.02.2021 3 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Tuto knihu jsem četla před cca 15 lety. Začátek mi přišel dobrý a zbytek jako opakující se omáčka. Tentokrát jsme zvolila audioknihu čtenou panem Duškem a to byl opravdu nesrovnatelný zážitek.
Jednak jsem starší a dokáži si z poslání toltéků více vzít a v podání audio je to prostě za plný počet hvězd.

19.02.2021 5 z 5

Cid: O národním hrdinovi španělském Cid: O národním hrdinovi španělském Miloslava Eliášová

Velmi stručně vyprávěný příběh o Cidovi. Kniha je vhodná pro ty, kteří chtějí získat základní informace kdo vlastně Rodrigo Diaz de Bivar byl a o co se ve Španělsku zasloužil.

16.01.2021 3 z 5

Lidské klubíčko Lidské klubíčko Vladimír Vokolek

Kniha je plná krásných básní, které zahrají na strunu rodičům, ale i všem kdo se rádi občas chovají jako malé děti. Oceňuji vhodnost vybraných básní a jejich uspořádaní. Dojem z básní navíc dokonale dotváří ilustrace Miloše Koptáka, jako by byly jejich nedílnou a neoddělitelnou součástí bez nichž si je ani nedovedete představit.

03.01.2021 5 z 5

Barbie - Rock in Royals Barbie - Rock in Royals kolektiv autorů

Další z příhod princezen, tentokrát okořeněné trochou rocku. už jen kvůli těm krásným šatům musí aspoň prolistovat každá správná malá princezna. Za mne jsou největším kamenem úrazu celé knihy původní jména hrdinek.

19.08.2020 3 z 5

Návrat do divočiny Návrat do divočiny Aleš Palán

Tak tahle kniha mi opravdu absolutně nic nedala. V porovnání s předchozími knihami je to jako nebe a dudy. Opět krásné fotografie, ale nic jiného, za mne zklamání.

13.08.2020 1 z 5

Velké dobrodružství malého pejska Velké dobrodružství malého pejska Ladislav Csurma

Kniha mne zaujala krásnými ilustracemi, ale nedokázala ani tak mou dceru zaujmout aby jí věnovala pozornost. Prostě nám vůbec nesedla, ať už se jednalo o font písma, kde p vypadá spíše jako d nebo sled stránek a vsuvky s holčičkou, které mi přišli zbytečné, takové vynucené ať to má nějaké ponaučení. Takže za mne velké zklamání.

10.08.2020 2 z 5

Hovory s AntiKlausem Hovory s AntiKlausem Jaroslav Šmídek

Jak název napovídá tak se má jednat o rozhovory s nečekaným kandidátem na prezidenta. Tyto rozhovory s Bezejmenným jsou zrníčka reflektující dění v dané době, i když jsem místy nechápala, jakým způsobem jsou rozhovory koncipovány. Kniha je spíše souborným shrnutím období cca 1 roku před volbou prezidenta republiky a ukazující směšnost celé naší politické scény při "hledání antiklause". Samotné rozhovory s tímto neznámým adeptem mi nepřišli nijak zajímavé. Působilo to na mne jen jako vata a možnost vymyslet na tom jakštakš zajímavý název knihy.

27.07.2020 2 z 5

Adélka a Zlobidýlko Adélka a Zlobidýlko Ivona Březinová

Knihu četl syn 8 své mladší sestřičce - zlobidýlku. Kniha se oběma líbila, ale je pravda, že od určité chvíle už vás ty neplechy nebaví a chcete nějaký posun, ale děti to tak asi nevnímají a baví je to.

05.07.2020 3 z 5

Robinson Crusoe – Na ostrově zvířátek Robinson Crusoe – Na ostrově zvířátek Ivona Březinová

Příběh samotný se mi líbil, ale na rozsah knihy a situacím mi přišlo zbytečné množství zvířecích pojmenovaných postav, ve kterých se děti ztácely a musela jsem dodávat - ten tapír, chameleon, pásovec atd. Úplně to vidím ve filmovém zpracování, ale v tom knižním to prostě nebylo ono. Nejzajímavější, ale spíše pro dospěláka, je na knize doslov jak to vlastně bylo ve skutečnosti s postavou Robinsona Crusoe.

05.07.2020 3 z 5

Ledové království 2 - Příběh podle filmu Ledové království 2 - Příběh podle filmu kolektiv autorů

Jako u všech knih tohoto typu se jedná o zkrácené a dost osekané převyprávění filmového příběhu. Bohužel obrovské zklamání nad nesmyslným useknutím příběhu ve 2/3 - v momentě Anny s Olafem v jeskyni. Takže následoval sled dětských dotazů: A to už je konec? A co obři, a kde je... atd.

26.06.2020 3 z 5