derhaa

zrušený profil

StalkerStalkerArkadij Strugackij

No očekávál jsem od knihy víc. Vadilo mi, že jednotlivé "stalerské hračky" nebyly popsany detailněji... u některých jsem si nedokázal představit, co znamenají. Co se týče děje místy zaujal, ale víc míst bylo, kde to vázlo.

08.12.2012

Toulky českou minulostí 1Toulky českou minulostí 1P. Hora (pseudonym)

Kniha se mi líbila. Co se týče obsahu jsem spokojen a dozvěděl jsem se spousta důležitých údajů. Co se mi líbilo ohledně obsahu
- srovnání českých dějin se světovými, tj. co se dělo o okolo nás, velmi zajímavé, co se např. dělo u Římanů
- napravení dětských ideálů o českých legendách, tj. prvních přemyslovcích (aneb jak si literáti vymysleli a přibarvili dějiny)
- graficka stránka moc pěkná, to že je černobílá u ilustracích je právě to nejlepší. U historických předmětů ale barevnost chybí.

Celkově mohu doporučit a to přečíst co nejdříve než si přečtěte, např Jiráska, anebo jiné vykladače rádoby českých bájí a pověstí!

22.09.2012

JavaScript a Ajax - Moderní programování webových aplikacíJavaScript a Ajax - Moderní programování webových aplikacíJohn Resig

Jako vývojář mohu doporučit. Naučil jsem se nahlížet na vývoj v javascriptu z jiného úhlu a to díky této knize. Např. closures, jmenné prostory, testování a ladění kódu.

20.09.2012

Midwichské kukačkyMidwichské kukačkyJ. Wyndham (pseudonym)

Tak tato kniha byl bezprostředně druhá od Wyndham, kterou jsem přečetl okamžitě po knize Den Trifidů a natolik jsem si oblíbil styl John Wyndham a jeho infiltraci mimozemšťanů.

Nečekejte technologickou science fiction Wyndham má jiný styl, jak zaujmout a "kukačky" jsou dle mého názoru velmi povedené dílo. Není to vyloženě tahák, který budete hltat, ale je velmi čtivá a příběh vás velmi rychle vtáhne.

19841984G. Orwell (pseudonym)

Tak takhle má vypadat popis vize, kterou jednoznačně budete prožívat. Bude Vám blízká, protože některá "pravidla" již existují v našem světě a je to strhující čtení, které mohu jen doporučit.

Kdo si chce zažít zajímavé čtení o osobním životě, jeho manipulaci, vzdoru a následnému boji za vlastní identitu a svou svobodu, pak si ji přečtěte.

30.11.-0001

Den TrifidůDen TrifidůJ. Wyndham (pseudonym)

Výtečná kniha a natolik jsem si oblíbil autora, že jsem začal sbírat jeho první vydání a právě tato kniha byla první, kterou se mi povedlo vydražit na jedné aukci.

Doporučuji si přečíst. Obzvlášť lidem, kteří čtou scifi poprvé, protože není technologická, ale její pojetí je o lidských osudech a bližší zařazení v rámci scifi bych asi uvedl postkatastofická ...