derhaa derhaa komentáře u knih

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

No očekávál jsem od knihy víc. Vadilo mi, že jednotlivé "stalerské hračky" nebyly popsany detailněji... u některých jsem si nedokázal představit, co znamenají. Co se týče děje místy zaujal, ale víc míst bylo, kde to vázlo.

08.12.2012 2 z 5

Toulky českou minulostí 1 Toulky českou minulostí 1 Petr Hora (p)

Kniha se mi líbila. Co se týče obsahu jsem spokojen a dozvěděl jsem se spousta důležitých údajů. Co se mi líbilo ohledně obsahu
- srovnání českých dějin se světovými, tj. co se dělo o okolo nás, velmi zajímavé, co se např. dělo u Římanů
- napravení dětských ideálů o českých legendách, tj. prvních přemyslovcích (aneb jak si literáti vymysleli a přibarvili dějiny)
- graficka stránka moc pěkná, to že je černobílá u ilustracích je právě to nejlepší. U historických předmětů ale barevnost chybí.

Celkově mohu doporučit a to přečíst co nejdříve než si přečtěte, např Jiráska, anebo jiné vykladače rádoby českých bájí a pověstí!

22.09.2012

JavaScript a Ajax - Moderní programování webových aplikací JavaScript a Ajax - Moderní programování webových aplikací John Resig

Jako vývojář mohu doporučit. Naučil jsem se nahlížet na vývoj v javascriptu z jiného úhlu a to díky této knize. Např. closures, jmenné prostory, testování a ladění kódu.

20.09.2012 5 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Tak tato kniha byl bezprostředně druhá od Wyndham, kterou jsem přečetl okamžitě po knize Den Trifidů a natolik jsem si oblíbil styl John Wyndham a jeho infiltraci mimozemšťanů.

Nečekejte technologickou science fiction Wyndham má jiný styl, jak zaujmout a "kukačky" jsou dle mého názoru velmi povedené dílo. Není to vyloženě tahák, který budete hltat, ale je velmi čtivá a příběh vás velmi rychle vtáhne.

30.11.-0001 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tak takhle má vypadat popis vize, kterou jednoznačně budete prožívat. Bude Vám blízká, protože některá "pravidla" již existují v našem světě a je to strhující čtení, které mohu jen doporučit.

Kdo si chce zažít zajímavé čtení o osobním životě, jeho manipulaci, vzdoru a následnému boji za vlastní identitu a svou svobodu, pak si ji přečtěte.

30.11.-0001 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Výtečná kniha a natolik jsem si oblíbil autora, že jsem začal sbírat jeho první vydání a právě tato kniha byla první, kterou se mi povedlo vydražit na jedné aukci.

Doporučuji si přečíst. Obzvlášť lidem, kteří čtou scifi poprvé, protože není technologická, ale její pojetí je o lidských osudech a bližší zařazení v rámci scifi bych asi uvedl postkatastofická ...

30.11.-0001