DenyCZ DenyCZ komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha se čte jedním dechem, člověk se u ní dost nasměje. Kapitola o čekání u doktora, která popisuje nemocniční přístup, je až děsivě aktuální, některé věci se zjevně nemění.

05.12.2022 5 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Pro knihu jsem se rozhodla po shlédnutí filmu z roku 2004. Vždy, když je nějaké dílo zfilmované, ráda si ho pustím po přečtení knihy nebo před přečtením a pak schválně porovnávám, kolik se toho liší. V případě této knihy docela hodně. Filmová verze má v sobě větší emoce, kniha zase více propracovaný charakter a život tajemného Erika. Jinak je psaná docela čtivě, i když možná trochu děravě, ve smyslu, že občas je potřeba přečíst některé odstavce vícekrát, aby se člověk zorientoval.

13.02.2020 4 z 5

Homérova dcera Homérova dcera Robert Graves

Kniha hezky líčí život v antické Řecku, ale děj je chvílemi trošku laciný, hlavně pak na konci při závěrečné bitce, která víc než knižní kapitolu připomíná fanfikci sepsanou filmovou fanynkou, ale tak... Špatné to není a člověk si u toho oddychne.

17.04.2023

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Kniha dobře líčí vnitřní pochody nezlomné Adriany a nejeden úryvek v sobě má hloubku, takže knihu doporučuju číst pomalu; potom je nejen zábavná, ale i poučná.

17.04.2023 4 z 5