denpek denpek komentáře u knih

Jak čerti ukradli lidem smích Jak čerti ukradli lidem smích Oldřich Sirovátka

Skvělá kniha z dětství. Málo známé - spíš neznámé Valašské pohádky a pověsti.

17.02.2013 5 z 5

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Roark Bradford

Zábavné čtení pro znalce i neznalce Bible. Akorát čtenář pak nesmí zaměňovat humoristické verze biblických příběhů za znalost originální předlohy ;-)

15.02.2013 5 z 5

Zrzavý Orm – Doma a znovu na lodi Zrzavý Orm – Doma a znovu na lodi Frans Gunnar Bengtsson

Skvělý humoristický román! Laskavě ukazuje paradoxy křesťanského "nátěru" na pohanských válečnících. I druhý díl byl stejně zábavný!

Zrzavý Orm: Plavci na západ Zrzavý Orm: Plavci na západ Frans Gunnar Bengtsson

Putování mysli do Boha Putování mysli do Boha Bonaventura da Bagnoregio

Samotný Bonaventurův spisek bych asi "neskousl". Na knížce mi přišla nejlepší, velmi čtivá a srozumitelná předmluva (delší než samotný text knihy :-)) nynějšího Prof. Ctirada Pospíšila.

15.02.2013 3 z 5

Úvod do filozofie Úvod do filozofie Arno Anzenbacher

Anzenbacher mě smířil s povinným studiem filozofie ;-) Čtivé a srozumitelné!

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Moje "záchranná knížka" již od rané puberty, kterou jsem se utěšoval po milostných neúspěších ;-)
Dodnes mě pobaví, potěší a dodá naději...

Katechetika Katechetika Ludvík Dřímal

Velmi čtivá, srozumitelná a moderní učebnice tohoto teologického oboru!

Umíš v tom chodit? Umíš v tom chodit? Kateřina Šťastná

Příšerná knížka. Redukce partnerských vztahu pouze na "zachování versus porušení panenství" :-(
Údajné zkušenosti ("znala jsem jednu..; kamarádka mi vyprávěla; potkala jsem...") mi připadaly tak nedůvěryhodné jak "Čínská modlitba štěstí" - "porušíš panenství" nutně špatně dopadneš....
A to jsem přitom zastánce předmanželské zdrženlivosti!

15.02.2013 odpad!

Bible hrou Bible hrou Leena Lane

Navzdory titulu publikace jsou největší slabinou právě hry. Většinou jsou to různé nepříliš nápadité, samoúčelné hlavolamy, „poznávačky“, bludiště a podobné úkoly pouze „pro zábavu“. Navíc se jejich principy často opakují, takže brzo začnou i malého čtenáře nudit. Nejvíce mi schází nějaký výchovný význam těchto her. I přesto, že knížka podle mne neplní předpokládaný záměr autorek, patří k těm lepším dětským biblickým publikacím na našem trhu.

15.02.2013 3 z 5

O marnotratném otci O marnotratném otci Angelo Scarano

Známý soudobý český novozákonní biblista velmi čtivě vyvrací obvyklé mylné chápání známého evangelního podobenství "O marnotratném otci"...

15.02.2013 4 z 5

Když Dinosaurům někdo umře Když Dinosaurům někdo umře Marc Brown

Skvělá knížka, která pomáhá rodičům a vychovatelům vysvětlit smrt někoho blízkého. Přibližuje předškolním a mladším školním dětem poslední věci člověka. Pokud knížku budete pouze předčítat, nebo ji dáte malému čtenáři pouze k přečtení, rozhodně tím nic nepokazíte. Ovšem zdaleka nevyužijete její psychologicky propracovaný potenciál. Doporučuji ji použít jako odrazový můstek k osobním rozhovorům...

15.02.2013 5 z 5

Moje evangelium - Abychom měli rádi Ježíše Moje evangelium - Abychom měli rádi Ježíše neznámý - neuveden

Knížka se snaží převyprávět stěžejní příběhy a pasáže Nového zákona tak, aby byly srozumitelné i mladším dětem. Přestože jsem měl podobných publikací v ruce snad desítky, připadá mi tato jako jedna z nejzdařilejších.

15.02.2013 4 z 5

Andílek ve vodách Andílek ve vodách Regina Doman

Zatím jsem ji nadšeně a s velkým úspěchem přečetl svým dvěma dceruškám (MŠ a 2. třída ZŠ). Vedlo to k velmi zvědavým otázkám a zajímavým rozhovorům, které, doufám, budou pokračovat.

14.02.2013 5 z 5