denpek

Rodiče v akciRodiče v akciMartin Gajda

Velmi čtivá a užitečná kniha zdaleka nejen pro křesťanské rodiče. Vřele ji doporučuji jako „povinnou četbu“ pro páry připravující se na manželství, rodičovství i pro stávající rodiče ještě nedospělých dětí :-)

03.05.2013

Vázání uzlůVázání uzlůFrantišek Alexander Elstner

Výborná příručka pro táborníky, zálesáky, trampy...

21.02.2013

Tábornická encyklopedieTábornická encyklopedieMirko Vosátka

Výborná kniha pro začínající i pokročilé skauty, trampy, táborníky a jiné outdoorové romantiky!

21.02.2013

Kormidelník Vlnovský aneb Záhuba lodi PokojnýKormidelník Vlnovský aneb Záhuba lodi PokojnýFrederick Marryat

Kniha se mi v dětství četla lehčeji než Robinson Crusoe. A Trnkovi ilustrace jsou nádherně poetické.

20.02.2013

Chaloupka strýčka Toma (zkráceno)Chaloupka strýčka Toma (zkráceno)Harriet Beecher Stowe

Poučné a dobrodružné čtení pro mladší děti - dospělým již nedoporučuji ;-)

Kluci z NeskenonuKluci z NeskenonuIvan Hiawatha Makásek

Kniha jejíž část jsem zažil jako Meloun. I když si některé věci pamatuji jinak ;-)

20.02.2013

Originální francouzská kuchařkaOriginální francouzská kuchařkaÉdouard de Pomiane

Skvělá dobová kuchařka (i skvělé literární počtení), podle které se dá lehce s úspěchem vařit i dnes. Třeba takový "Coq au vin" podle Pomiana je snadný a nepřekonatelný ;-)

20.02.2013

O směřování katecheze v dnešní doběO směřování katecheze v dnešní době neznámý, neuveden

Skvělé francouzské zkušenosti - nám mnohem bližší než slovenské, rakouské, polské a německé...
To by měl pozorně číst každý, kdo je volán ke křesťanské výchově a evangelizaci v naší vlasti!

Moravský RobinsonMoravský RobinsonKarel Hermann

Roztomilá "rodinná - moravská" variace na Robinsona Crusoe...

Hledači ztraceného stínuHledači ztraceného stínuLadislav Mikeš Pařízek

Skvělý, dobrodružný román o afrických domorodcích. Spíše pro mládež.

SongaréSongaréLadislav Mikeš Pařízek

Docela čtivá, dobrodružná dětská kniha - bohužel "budovatelská" tj. ideologicky poplatná....

18.02.2013

Milenci z bednyMilenci z bednyLudvík Aškenazy

V cca deseti letech se mi líbila...

18.02.2013

Čechy a jejich svatíČechy a jejich svatíPetr Piťha

Jedna z nejserioznějších, popularizačních publikací o našich svatořečených rodácích - velmi chytrá a čtivá!

17.02.2013

Lovci jeskynních medvědůLovci jeskynních medvědůJosef Augusta

Skvělé, dobrodružné, poučné jako ostatní Augustovi knížky ;-) A Burianovi ilustrace!

Zlomený mečZlomený mečEduard Štorch

Skvělá dobrodružná knížka spojující starověkou římskou říši s naší zemí...

Tygr a BroučekTygr a BroučekJohn Habberton

Tak tuhle mám ještě raději než Hýtu a Batula od téhož autora ;-)

17.02.2013

Církve a české školstvíCírkve a české školstvíZáboj Horák

Ojedinělá a užitečná studie.

17.02.2013

František Tomášek jako katecheta dětí a mládežeFrantišek Tomášek jako katecheta dětí a mládežeLudvík Dřímal

Výborný a čtivý životopisný pohled na kardinála Tomáška jako křesťanského vychovatele.

Páté evangeliumPáté evangeliumGiacomo Biffi

Skvělá vtipná i podnětná knížka pro znalce katolického křesťanství!

17.02.2013

Uprchlík na ptačím stroměUprchlík na ptačím stroměOndřej Sekora

Podle mě nejlepší kniha Ondřeje Sekory! Mám ji rád od dětství do dnes.

17.02.2013

Jak čerti ukradli lidem smíchJak čerti ukradli lidem smíchOldřich Sirovátka

Skvělá kniha z dětství. Málo známé - spíš neznámé Valašské pohádky a pověsti.

17.02.2013

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a prorociČernošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a prorociRoark Bradford

Zábavné čtení pro znalce i neznalce Bible. Akorát čtenář pak nesmí zaměňovat humoristické verze biblických příběhů za znalost originální předlohy ;-)

15.02.2013

Zrzavý Orm – Doma a znovu na lodiZrzavý Orm – Doma a znovu na lodiFrans Gunnar Bengtsson

Skvělý humoristický román! Laskavě ukazuje paradoxy křesťanského "nátěru" na pohanských válečnících. I druhý díl byl stejně zábavný!

Zrzavý Orm - Plavci na západZrzavý Orm - Plavci na západFrans Gunnar Bengtsson

Putování mysli do BohaPutování mysli do BohaBonaventura da Bagnoregio

Samotný Bonaventurův spisek bych asi "neskousl". Na knížce mi přišla nejlepší, velmi čtivá a srozumitelná předmluva (delší než samotný text knihy :-)) nynějšího Prof. Ctirada Pospíšila.

15.02.2013

Úvod do filozofieÚvod do filozofieArno Anzenbacher

Anzenbacher mě smířil s povinným studiem filozofie ;-) Čtivé a srozumitelné!

Šťastný JimŠťastný JimKingsley Amis

Moje "záchranná knížka" již od rané puberty, kterou jsem se utěšoval po milostných neúspěších ;-)
Dodnes mě pobaví, potěší a dodá naději...

KatechetikaKatechetikaLudvík Dřímal

Velmi čtivá, srozumitelná a moderní učebnice tohoto teologického oboru!

15.02.2013

Umíš v tom chodit?Umíš v tom chodit?Kateřina Šťastná

Příšerná knížka. Redukce partnerských vztahu pouze na "zachování versus porušení panenství" :-(
Údajné zkušenosti ("znala jsem jednu..; kamarádka mi vyprávěla; potkala jsem...") mi připadaly tak nedůvěryhodné jak "Čínská modlitba štěstí" - "porušíš panenství" nutně špatně dopadneš....
A to jsem přitom zastánce předmanželské zdrženlivosti!

15.02.2013odpad!

Bible hrouBible hrouLeena Lane

Navzdory titulu publikace jsou největší slabinou právě hry. Většinou jsou to různé nepříliš nápadité, samoúčelné hlavolamy, „poznávačky“, bludiště a podobné úkoly pouze „pro zábavu“. Navíc se jejich principy často opakují, takže brzo začnou i malého čtenáře nudit. Nejvíce mi schází nějaký výchovný význam těchto her. I přesto, že knížka podle mne neplní předpokládaný záměr autorek, patří k těm lepším dětským biblickým publikacím na našem trhu.