Zrzavý Orm – Doma a znovu na lodi

Zrzavý Orm – Doma a znovu na lodi https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12592/zrzavy-orm-doma-a-znovu-na-lodi-12592.jpg 5 38 4

Zrzavý Orm série

2. díl

Druhý díl románu o svérázném vikingském náčelníkovi líčí jeho život po návratu z moře doma na severu a jeho další plavby do Kyjevské Rusi a Byzance. Po návratu z moře založil Orm rodinu a nějaký čas žil životem vlivného a bohatého sedláka. Zpráva o pokladu v hlubinách Dněpru způsobí, že hrdina zapomene na svá předsevzetí a ještě jednou v životě se vydává na dobrodružnou plavbu. Časový rámec příběhu, u něhož autor přes humornou nadsázku důsledně dodržuje historické skutečnosti, je vymezen pozdní dobou vikingskou v 10. století n. l. Stejně tak i výprava, kterou Orm podniká, sleduje jednu z klasických tras švédských Vikingů – z břehu východního Švédska přes ústí Dviny až k Dněpru.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Ivo Železný

Röde Orm. Hemma och i österled , 1963

Arcticus
10.01.2021 4 z 5

Tentokrát pre mňa prišlo to pravé dobrodružstvo až od polovičky knižky, keď sa Orm konečne znovu vydal na výpravu obvyklou cestou niekdajších švédskych vikingov. Úžasné ako sa Bengtsson aj napriek vymyslenému príbehu dokaže pridŕžať historických faktov. Život doma síce tiež sprevádzali úsmevné príhody, no trošku mi to kazilo to neustále velebenie kresťanstva.

Emily82
15.12.2020 4 z 5

I druhý díl je skvěle humorný, zábavný a nenáročný. Možná mě bavil i více než ten první.

Jarda403
04.02.2019 5 z 5

Doporučuji. Velmi zábavné a čtivé!

denpek
15.02.2013 5 z 5

Skvělý humoristický román! Laskavě ukazuje paradoxy křesťanského "nátěru" na pohanských válečnících. I druhý díl byl stejně zábavný!

Kniha Zrzavý Orm – Doma a znovu na lodi je v