denpek denpek komentáře u knih

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Roark Bradford

Zábavné čtení pro znalce i neznalce Bible. Akorát čtenář pak nesmí zaměňovat humoristické verze biblických příběhů za znalost originální předlohy ;-)

Tábornická encyklopedie Tábornická encyklopedie Mirko Vosátka

Výborná kniha pro začínající i pokročilé skauty, trampy, táborníky a jiné outdoorové romantiky!

21.02.2013 5 z 5

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Moje "záchranná knížka" již od rané puberty, kterou jsem se utěšoval po milostných neúspěších ;-)
Dodnes mě pobaví, potěší a dodá naději...

Kluci z Neskenonu Kluci z Neskenonu Ivan Hiawatha Makásek

Kniha jejíž část jsem zažil jako Meloun. I když si některé věci pamatuji jinak ;-)

20.02.2013 4 z 5

Uprchlík na ptačím stromě Uprchlík na ptačím stromě Ondřej Sekora

Podle mě nejlepší kniha Ondřeje Sekory! Mám ji rád od dětství do dnes.

17.02.2013 5 z 5

Putování mysli do Boha Putování mysli do Boha Bonaventura da Bagnoregio

Samotný Bonaventurův spisek bych asi "neskousl". Na knížce mi přišla nejlepší, velmi čtivá a srozumitelná předmluva (delší než samotný text knihy :-)) nynějšího Prof. Ctirada Pospíšila.

15.02.2013 3 z 5

Umíš v tom chodit? Umíš v tom chodit? Kateřina Šťastná

Příšerná knížka. Redukce partnerských vztahu pouze na "zachování versus porušení panenství" :-(
Údajné zkušenosti ("znala jsem jednu..; kamarádka mi vyprávěla; potkala jsem...") mi připadaly tak nedůvěryhodné jak "Čínská modlitba štěstí" - "porušíš panenství" nutně špatně dopadneš....
A to jsem přitom zastánce předmanželské zdrženlivosti!

15.02.2013 odpad!

Vázání uzlů Vázání uzlů František Alexander Elstner

Výborná příručka pro táborníky, zálesáky, trampy...

21.02.2013 4 z 5

Lovci jeskynních medvědů Lovci jeskynních medvědů Josef Augusta

Skvělé, dobrodružné, poučné jako ostatní Augustovi knížky ;-) A Burianovi ilustrace!

17.02.2013

Zlomený meč Zlomený meč Eduard Štorch

Skvělá dobrodružná knížka spojující starověkou římskou říši s naší zemí...

17.02.2013 5 z 5

Úvod do filozofie Úvod do filozofie Arno Anzenbacher

Anzenbacher mě smířil s povinným studiem filozofie ;-) Čtivé a srozumitelné!

Bible hrou Bible hrou Leena Lane

Navzdory titulu publikace jsou největší slabinou právě hry. Většinou jsou to různé nepříliš nápadité, samoúčelné hlavolamy, „poznávačky“, bludiště a podobné úkoly pouze „pro zábavu“. Navíc se jejich principy často opakují, takže brzo začnou i malého čtenáře nudit. Nejvíce mi schází nějaký výchovný význam těchto her. I přesto, že knížka podle mne neplní předpokládaný záměr autorek, patří k těm lepším dětským biblickým publikacím na našem trhu.

15.02.2013 3 z 5

O marnotratném otci O marnotratném otci Angelo Scarano

Známý soudobý český novozákonní biblista velmi čtivě vyvrací obvyklé mylné chápání známého evangelního podobenství "O marnotratném otci"...

15.02.2013 4 z 5

Když Dinosaurům někdo umře Když Dinosaurům někdo umře Marc Brown

Skvělá knížka, která pomáhá rodičům a vychovatelům vysvětlit smrt někoho blízkého. Přibližuje předškolním a mladším školním dětem poslední věci člověka. Pokud knížku budete pouze předčítat, nebo ji dáte malému čtenáři pouze k přečtení, rozhodně tím nic nepokazíte. Ovšem zdaleka nevyužijete její psychologicky propracovaný potenciál. Doporučuji ji použít jako odrazový můstek k osobním rozhovorům...

15.02.2013 5 z 5

Moje evangelium - Abychom měli rádi Ježíše Moje evangelium - Abychom měli rádi Ježíše neznámý - neuveden

Knížka se snaží převyprávět stěžejní příběhy a pasáže Nového zákona tak, aby byly srozumitelné i mladším dětem. Přestože jsem měl podobných publikací v ruce snad desítky, připadá mi tato jako jedna z nejzdařilejších.

15.02.2013 4 z 5

Andílek ve vodách Andílek ve vodách Regina Doman

Zatím jsem ji nadšeně a s velkým úspěchem přečetl svým dvěma dceruškám (MŠ a 2. třída ZŠ). Vedlo to k velmi zvědavým otázkám a zajímavým rozhovorům, které, doufám, budou pokračovat.

14.02.2013 5 z 5

Rodiče v akci Rodiče v akci Martin Gajda

Velmi čtivá a užitečná kniha zdaleka nejen pro křesťanské rodiče. Vřele ji doporučuji jako „povinnou četbu“ pro páry připravující se na manželství, rodičovství i pro stávající rodiče ještě nedospělých dětí :-)

03.05.2013 5 z 5

Kormidelník Vlnovský aneb Záhuba lodi Pokojný Kormidelník Vlnovský aneb Záhuba lodi Pokojný Frederick Marryat

Kniha se mi v dětství četla lehčeji než Robinson Crusoe. A Trnkovi ilustrace jsou nádherně poetické.

20.02.2013 4 z 5

Chaloupka strýčka Toma (zkráceno) Chaloupka strýčka Toma (zkráceno) Harriet Beecher Stowe

Poučné a dobrodružné čtení pro mladší děti - dospělým již nedoporučuji ;-)

20.02.2013 3 z 5

Originální francouzská kuchařka Originální francouzská kuchařka Édouard de Pomiane

Skvělá dobová kuchařka (i skvělé literární počtení), podle které se dá lehce s úspěchem vařit i dnes. Třeba takový "Coq au vin" podle Pomiana je snadný a nepřekonatelný ;-)

20.02.2013