dencuska dencuska komentáře u knih

Tigrom sa nesníva Tigrom sa nesníva Jana Sarnová

To, že príbeh je čiastočne inšpirovaný skutočnými udalosťami, vdychuje knihe akési osobitné čaro. Som veľmi milo prekvapená prvotinou tejto autorky. Mám rada knihy, pri ktorých môžem len intuitívne predpokladať, ktoré situácie sú skutočné, a kde už naopak možno hovoriť o fikcii. V tejto knihe však tento odhad nie je vôbec jednoduchý. Dej sa nedal predvídať, celý príbeh sa vyvíjal postupne a jeho dynamika bola zachovaná do poslednej bodky. Nudiť sa teda určite nebudete.Knihu odporúčam každému, pretože si myslím, že spoločnosť nie je s touto vážnou témou ešte dostatočne oboznámená. Napokon, možno aj vo vašom okolí sa náchadza niekto, kto sa už niekedy stal obeťou sociopata, ale bál sa o tom hovoriť. Táto kniha môže poslúžiť aj ako celkom schopná prevencia a výstraha pred takto narušenými osobami.

18.08.2017 5 z 5

Popol a hriech Popol a hriech Andrea Rimová

Sila priateľstva, lásky a obety pre toho druhého. Týmito slovami by sa podľa mňa dala stručne vystihnúť podstata celého príbehu. Knihu Popol a hriech odporúčam čitateľom, ktorí za samotným príbehom hľadajú možno aj niečo viac. Román v sebe ukrýva viacero pasáží, ktoré vás nepriamo donútia zamyslieť sa nad vlastnými vzťahmi s inými ľuďmi, ale aj tými, ktoré máte možnosť pozorovať vo svojom okolí. A nezabudnite: náhody neexistujú!

30.06.2017 5 z 5

Šokujúce prebudenie Šokujúce prebudenie Radovan Bezecný

Táto kniha bola pre mňa prvou detektívkou, ktorú som čítala od slovenského autora. V prvom momente som bola možno trochu sklamaná tým, že autor sa rozhodol celý príbeh vsadiť do amerického prostredia. Kniha má však výborný a neokukaný námet, takže časom ma táto skutočnosť pri jej čítaní už takmer vôbec nerušila.

Knižku Šokujúce prebudenie odporúčam nielen milovníkom detektívneho žánru, ale aj ostatným čitateľom, ktorí majú počas čítania radi nečakané zvraty a prekvapenia, a to nielen na samotnom konci príbehu, ale aj v jeho priebehu. Čitateľský zážitok, ktorý si z tejto knihy odnesiete, bude naozaj šokujúci.

22.06.2017 4 z 5

Vzkriesené nádeje Vzkriesené nádeje Dada S. Brezovská

Keď som sa do čítania tejto knihy púšťala, spočiatku som si myslela, že celý príbeh bude o sledovaní trpkého životného príbehu Pavly, ako hlavnej hrdinky. Autorka ma veľmi milo prekvapila tým, že nám umožnila nahliadnuť do duší viacerých postáv. A to dosť detailne. Knižka v sebe ukrýva priateľstvo, zradu, napätie, ale aj rozvrátené rodinné vzťahy. Odporúčam ju čitateľom, ktorí majú radi príbehy zo života. Niekoľkokrát som sa pristihla, že sa k niektorým myšlienkam v knihe opätovne vraciam, a to sa mi teda príliš často nestáva. Výborne napísaná kniha, určite odporúčam.

09.06.2017 5 z 5

Moudré z nebe Moudré z nebe Richard Skolek

Zápisky malého Riška vás v spomienkach zaručene zavedú do vášho detstva. Zo začiatku som si myslela, že kniha nebude moja "šálka kávy", avšak milo ma prekvapila. Je to oddychovka, úsmevná jednohubka, ktorú prečítate na jedno posedenie pri dobrom čaji alebo káve.

03.06.2017 4 z 5

Kúzelníkov únik z reality Kúzelníkov únik z reality Lars Vasa Johansson

Táto kniha bola pre mňa príjemným prekvapením. Nakoľko nie som veľký fanúšik fantasy literatúry, nevedela som, čo môžem od tejto knihy očakávať. Dala som jej však šancu a rozhodne neľutujem. V niektorých momentoch mi to prišlo ako rozprávka. Počas čítania sa z príbehu nevytráca magická iskra, kúzla, zaujímavé bytosti. Rozhodne odporúčam milovníkom fantasy literatúry, ale aj tým, čo majú radi severských autorov. V tejto knihe sa skĺbil severský humor spolu s groteskou. :)

18.03.2017 4 z 5

Na druhej strane je tráva zelenšia Na druhej strane je tráva zelenšia Kerstin Gier

Láskavý a inteligentný humor a silné posolstvo, ktoré pozorný čitateľ nájde medzi riadkami. Veľmi príjemná kniha, určite odporúčam :)

28.01.2017 5 z 5

Každý trapas sa počíta Každý trapas sa počíta Silvia Demovičová Jezerská

Milá, útlejšia knižka, pekný román, ktorý nie je len o láske, ale aj o priateľstve a čitateľ si môže na konci odniesť aj nejaké to životné ponaučenie. Knižka sa číta rýchlo, román je napísaný humorným štýlom. Taká jednohubka :)

28.12.2016 5 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Toto bola moja tretia "dánovka", nehovorím, že bola zlá, ale asi v porovnaní s ostatnými, ktoré mám už prečítané, mi prišla troška slabšia...Preto 3 hviezdičky. Myslím si však, že autor si stále zachová ten svoj štandard, vždy si ho rada prečítam. Je to pre mňa oddychovka, trocha krimi a humor v jednej knižke :)

27.03.2016 3 z 5

Drsná neha Drsná neha Silvia Koscelanská-Hajdučeková

V poslednej dobe som si celkom obľúbila tieto "mini" knižky zo série Mamtalent.sk. Mňa táto kniha nesklamala, čítala sa mi dobre, ľahko, príbeh, ktorý by kľudne mohol byť inšpirovaný aj samotným životom, dávam 4 hviezdičky :) Pre mňa fajn čítanie.

21.03.2016 4 z 5

Krv nie je voda Krv nie je voda Dominik Dán

Moja druhá "dánovka" a musím povedať, že ma celkom milo prekvapila...Dej bol premyslený do poslednej strany, napätie, humor v dialógoch starých známych policajtov...dobrá krimi :) môžem odporučiť, určite ešte siahnem aj po ďalších knižkách tohto autora.

17.02.2016 4 z 5

Žiť, a pritom neumierať Žiť, a pritom neumierať Mária Hamzová

Výborná kniha, zo života, ktorá vás núti obracať stránku za stránkou...Ani na chvíľu som sa pri nej nenudila. Odporúčam :)

09.01.2016 5 z 5

Vône života Vône života Táňa Keleová-Vasilková

Napriek dosť rozsiahlej kritike, ktorú som na internete čítala, mne sa táto knižka vcelku páčila :) Bola to moja druhá kniha od tejto autorky, nemala som nejaké veľké očakávania, knihu som vzala do rúk z dôvodu, že som si chcela prečítať niečo nenáročné, oddychové a zo života. Tieto atribúty kniha splnila, takže ju hodnotím ako nadpriemer. Jediné, čo mi časom už trošku vadilo, boli neustále rovnaké myšlienky, ktoré sa krútili okolo toho, ako hlavná hrdinka túži po dieťati. Koniec bol pre mňa dojímavý, myslím, že v konečnom dôsledku ide o knihu zo života. Ja som sklamaná nebola :)

29.12.2015 4 z 5

Až po uši Až po uši Jana Benková

Knihu som prečítala asi za 2 dni, dosť rýchlo na svoje pomery :)), z môjho pohľadu ide o nenáročné čítanie zo života, mnohokrát aj úsmevné, kniha sa mi čítala dobre, niekedy mi len liezla na nervy hlavná hrdinka svojim vystatovaním :) inak určite ešte siahnem aj po ďalších knihách tejto autorky.

18.07.2015 4 z 5

Hodvábnik Hodvábnik Robert Galbraith (p)

Túto knižku hodnotím ako priemer, hoci spočiatku som ju chcela označiť za veľmi slabú. Zachránili to vcelku vtipné dialógy a vzťah medzi Robin a Strikeom. Inak súhlasím s názormi, že kniha bola písaná zbytočne "rozťahane", pokojne by jej stačilo aj 300 strán. Na môj vkus, na detektívku mi to prišlo miestami trocha nudné, prekombinované, pristihla som sa, že pri niektorých pasážach mi je dlho, čo si myslím, žeby sa mi pri detektívkach stávať nemalo :) Som rada, že som ju dočítala do konca, ale z tohto žánru som už určite čítala aj lepšie knihy :) Keďže som od nej očakávala dosť veľa (aj vzhľadom na ohlasy) ostala som trochu sklamaná.

11.07.2015 3 z 5

Nepoznaný Nepoznaný René Unischewski

Výborná kniha plná napätia a zaujímavých zvratov. Môžem len odporučiť :)

27.04.2015 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

I napriek tomu, že nejde o knihu, od ktorej by som sa nevedela odtrhnúť, dávam najvyššie hodnotenie pre príbeh, jeho výnimočnosť, ako aj vtipné úseky, pri ktorých sa človek naozaj musí pousmiať :) Štýl písania je zvláštny, ale myslím, že po čase si naň čitateľ zvykne a zahĺbi sa do príbehu. K negatívam, trošku mi vadilo niekedy akoby "umelé naťahovanie" príbehu, stále sa niečo postavilo do cesty láske dvoch ľudí, niekedy až neuveriteľné :) Aj tak odporúčam, kniha zanechá v človeku niečo, nad čím sa musí po prečítaní knihy zamyslieť a to sa mne osobne už dávno nestalo.

04.01.2015 5 z 5

Klamstvá Klamstvá Táňa Keleová-Vasilková

Moja prvá kniha od tejto autorky. Zo začiatku ma celkom upútala, ale ku koncu sa mi to tiež už zdalo trošku prekombinované. Pre mňa taký lepší priemer :)

05.08.2014 3 z 5

Bábika Bábika Joy Fielding

Zo začiatku ma táto knižka vôbec nechytila, dej sa mi zdal dokola o tom istom, žiadne napätie, nudné dialógy. Dej ma začal zaujímať asi od polovice, keď sa stal napínavým a konečné rozuzlenie by som naozaj nečakala a prekvapilo ma. Preto knižku hodnotím ako priemernú :)

04.01.2013 3 z 5

Učeň Učeň Tess Gerritsen

Odhliadnuc od toho, že v knihe bolo veľa odborných výrazov, najmä zo súdneho lekárstva, ktoré som z času na čas mala problém pochopiť a zaplietla som sa v nich, táto kniha ma milo prekvapila, predovšetkým výskytom napätia a vývojom deja. Myslím si, že koniec ostal dosť otvorený, možno pre vlastnú fantáziu čitateľa, ale inak knihu hodnotím dosť vysoko :)

27.12.2012 4 z 5