deathmen deathmen komentáře u knih

Stephen Hawking: Jeho život a dílo Stephen Hawking: Jeho život a dílo Kitty Ferguson

toto bola pecka! knihu urcite zaradujem do mojich top 10. Zivotny pribeh Stevena sa brilantne prepletal s fyzikou ktoru aktualne riesil, miestami za hranou mojich znalosti, ale tak to mam rad :D Presne takto si predstavujem zivotopis. To ze autorka bola skoro tri dekady blizka osoba Stevena dava knihe uplne iny rozmer ako novinarske zivotopisy. Rozsah tak akurat, ani minutu som sa nenudil. Na knihu budem dlho spominat...

15.06.2023 5 z 5

Otec čo plní sľuby Otec čo plní sľuby Scott Walker Hahn

Výborná knižka ktorá mi ukázala nový pohľad na starý zákon. 5* som nedal len kvôli tomu že mohla byť trošku detailnejšie rozpracovaná, niektoré pasáže pozostávali len z vymenovania mien a opisu udalostí bez hlbšieho skúmania. Aj napriek k tomu je to veľmi dobrá kniha.

30.09.2014 4 z 5

Disciplína je osud Disciplína je osud Ryan Holiday

Kniha je nabitá úvahami, poznámkami, príbehmi a celá je taká pekná konzistentná "uprataná". Nie je zbytočne naťahovaná omáčkami, každá veta má svoju váhu čo mám veľmi rád. Je vidieť ako sa Ryan posúva neustále ďalej. Jednak odborne ale rovnako ako spisovateľ. Zreje ako víno :) Nie so všetkým s ním súhlasím, ale to vôbec nevadí a nekazí mi to dojem z knihy.

23.02.2024 5 z 5

Nič ma nezlomí Nič ma nezlomí David Goggins

zivotny pribeh jedneho z najodhodlanejsich a najvytrvalejsich ludi, pretkany osobitymi radami autora. Hovori len o tom co si prezil, co mu to dalo do zivota, do prenho plytkych vod sa nepusta co ocenujem. Vo viacerych pohladoch s nim nesuhlasim ale to vobec nevadi lebo je to zase dalsia motivacna kniha z ktorej som si nieco malo zobral ;) kniha mi celkom dobre zapasovala. 3,5*

05.12.2023 3 z 5

tato kniha bola pre mna taky maly omyl ani neviem ako som sa k nej dostal ale citanie bolo rovnake utrpenie ako zazivali postavy v knihe :D dej absolutna nula. taketo knihy nazyvam atmosfericke. Autor chcel co najviac precitit krvavu vojnu s indianmi a mexicanmi, co sa mu do bodky podarilo, ale na mna to uz bolo prilis. Vrazdilo sa, skalpovalo a "jelo se dal". Cela kniha. Par casti bolo fakt dobrych ale bolo ich ako safranu.

02.10.2023 2 z 5

Klíčem je klid Klíčem je klid Ryan Holiday

kniha citana jednym dychom ktora je plna pozitivna, mudrosti a kludu presne ako nazov napoveda. Ryan je +/- v mojom veku a zaujimaju nas rovnake temy, ocividne sme citali podobne knihy a snazime sa najst odpovede na rovnake otazky. Takze mne kniha uplne sadla :D

10.07.2023 4 z 5

Myslet jako římský císař Myslet jako římský císař Donald Robertson

vzdy som bol uneseny myslienkami Marka Aurelia a myslim ze tato kniha ich pekne vclenila do kontextu historickych udalosti. Vela veci som sa dozvedel a ani chvilu nenudil. Sranda ze clovek uz pred viac ako 2tis. rokmi riesil uplne rovnake veci ako teraz :)

26.04.2023 4 z 5

Boss všetkých bossov - Mikuláš Černák Boss všetkých bossov - Mikuláš Černák Gustáv Murín

Medialny obraz o Cernakovi. Zozbierane clanky a nabuchane do knihy. Tazko sa v tom orientuje autor skace v case neskutocnym tempom. Venuje sa najma procesu s cernakom vsetkemu ostatnemu, pre mna zaujimavejsiemu, len okrajovo. Asi mame na tuto temu uplne iny pohlad. Styl pisania mi tiez nesadol. Takze asi prva a posledna kniha. 2* za zber udajov

24.08.2015 2 z 5

Cashflow Kvadrant Cashflow Kvadrant Robert T. Kiyosaki

za prečítanie kniha určite stojí. Nelutujem ze som ju cítal ale podla mna je Kiyosaki lepší obchodník ako spisovatel. Aj ked kníh napísal uz vela. Takáto literatúra by sa nemala prečitat len raz. Mala by sa žit (niečo ako Biblia). A ja neviem či zrovna tuto chcem žiť... Mna osobne viac motivovali knihy od iných autorov...

20.06.2012 3 z 5

Návrat Návrat Richard Stark (p)

Kniha sa velmi lahko cita, dej je jednoduchy a celkom kratky bez vacsej zapletky. Taka odpocinkova kniha ktora nesklame ale ani extra nepotesi... Je tam par situacii ktore sa mi dost pacili svojou originalitou a bezprostrednostou. Osobne mi niekedy vadili divne opisy miest alebo situacii. Na to ze ma kniha stala 19c dobre citanie :)

07.05.2012 3 z 5

Vytvorte si svoju vlastnú budúcnosť Vytvorte si svoju vlastnú budúcnosť Brian Tracy

Jednoznačne najlepsia kniha o uspechu ktorú som čítal! Táto kniha sa nečita ale žije, žiadne kliše, autor sa nehra na super-borca ako pri mnohých iných knihách s podobnou témou... O tejto knihe len v superlatívoch.

01.04.2012 5 z 5