Myslet jako římský císař

Myslet jako římský císař https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497478/bmid_myslet-jako-rimsky-cisar-LQ2-497478.jpeg 5 18 3

Politre
30.12.2023 5 z 5

Autor propojuje starověké myšlenky Marca Aurelia a nejnovější postupy v kognitivně-behaviorální terapii, tak aby lze pomocí nich člověk našel moudrost a vnitřní klid. Na životě Marca Aurelia nám ukazuje, jak je sám císař v nelehkých časech a s nemocí na bedrech, sám uplatňoval, což vidím jako další přínos této knihy. Marcovy Hovory k sobě dává do historických souvislostí a demonstruje na nich, jak se pomocí stoických technik vyrovnat s překážkami nebo na ně pohlížet.

deathmen
26.04.2023 4 z 5

vzdy som bol uneseny myslienkami Marka Aurelia a myslim ze tato kniha ich pekne vclenila do kontextu historickych udalosti. Vela veci som sa dozvedel a ani chvilu nenudil. Sranda ze clovek uz pred viac ako 2tis. rokmi riesil uplne rovnake veci ako teraz :)

R.E.M.
29.01.2023 5 z 5

Přístupné seznámení se stoicismem, myšlenkami Marka Aurelia, zachycenými v soukromých zápiscích tohoto císaře - v Hovorech k sobě.
Autor rozebírá zapsané myšlenky Marca Aurelia, zasazuje je do historického kontextu, vysvětluje.
Koupila jsem si knihu u stánku Audiolibrixu na festivalu Svět knihy a rozhodně koupě nelituji. Doporučuji přečíst. Nejdřív původní dílo Hovory k sobě a poté tuto, z mého pohledu, kvalitně zpracovanou knihu.

stoicismus

Autorovy knížky

2022  93%Myslet jako římský císař

Kniha Myslet jako římský císař je v