dearkiki dearkiki komentáře u knih

Trénink mozku: Zlepšení za 60 dnů Trénink mozku: Zlepšení za 60 dnů Rjúta Kawašima

Vyzkoušela jsem a vypadá to, že trénink opravdu funguje. Teda... představovala jsem si ještě trochu výraznější zlepšení, ale i tak. Určitě si to po čase zopakuji a třeba budou rozdíly výraznější.

16.12.2011 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Velice zajímavé téma. I když bych pár výhrad k některým teoriím uvedeným v knize měla, dějově to na mne velmi zapůsobilo. Už dlouho jsem nebyla tak zvědavá, jak to dopadne, abych knížce věnovala každou volnou chvilku. Tuto jsem přečetla v pro mne rekordním času. Určitě doporučuji.

20.11.2011 4 z 5

Šachové záhady arabských jezdců Šachové záhady arabských jezdců Raymond Merrill Smullyan

Stejně jako předchozí kniha záhad Sherlocka Holmese i tato kniha obsahuje úžasné šachové úlohy. Naprosto mně to uchvátilo. Škoda, že jich není více.

21.07.2011 5 z 5

Škorpion ve znaku Škorpion ve znaku Steven Pressfield

Zajímavá knížka, ale dle mého názoru až tak nedosahuje kvalit předchozích románů. Přesto, ohromila mne ta odlišnost války v poušti od známých a hojně popisovaných osudů armád v jiných částech světa, naprostá závislost na rozmarech přírody, na pomoci druhých - třeba i nepřítele. Navzdory brutalitě ozbrojeného konfliktu se zde vyskytují i vznešenější rysy lidské povahy.
Knihu doporučuji každému, kdo se zajímá o historii druhé světové války a touží si trochu rozšířit obzory. Když člověk překousne to množství technických a strategických detailů (zvláště na začátku knihy), určitě se rád vžije do příběhu těchto hrdinů pouštní války.

14.05.2011 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Na tom malém vzorku dětí na ostrově se děsivě odráží celá lidská společnost. Nezkrotná touha po absolutní moci, bezzubost a dlouhodobá neudržitelnost demokratických hodnot, pokud nejsou zabezpečovány zase silou. Moc nad jinými lidmi člověka dokáže naprosto změnit a ovládnout a dotyčný je často ochoten zapomenout na morální zásady vtisknuté výchovou a prostředím ve kterém vyrůstal, pokud se ocitne v naprosto odlišném světě...
Z téhle knihy jsem nadšená. Přečetla jsem ji takřka jedním dechem a určitě se k ní v budoucnu ráda vrátím. Mohu ji všem vřele doporučit.

14.05.2011 5 z 5

Pod maskou smích Pod maskou smích Jarmila Loukotková

Bohužel jsem knihu nedočetla. Začátek mne sice moc bavil, ale pak se celý příběh změnil, hlavní hrdina vyrostl, stal se svobodným a úspěšným, zamiloval se... no zkrátka druhá polovina knihy už pro mne byla nestravitelná a ačkoliv jsem ji ještě několik měsíců měla "v pohotovosti" na stolku, už jsem se k ní nedokázala vrátit.

19.04.2011 3 z 5

Afghánské tažení Afghánské tažení Steven Pressfield

Tak tuhle úžasnou knížku jsem měla s sebou před pár lety na zájezdě a po té, co jsem ji v autobusu doslova zhltla za pár dní, si ji ode mne půjčilo ještě asi pět dalších spolucestujících. Všichni jsme byli nadšení. Určitě se k ní brzo vrátím.

19.04.2011 5 z 5

Vánoční hvězdy Vánoční hvězdy * antologie

K téhle knížce se vracím vlastně každé vánoce a vždy si ji moc ráda znova přečtu. Spolehlivě dodá tu pravou sváteční atmosféru ve stylu sci-fi. :-) Doporučuji.

19.04.2011 5 z 5

Válečný reportér Válečný reportér Patrick Chauvel

Válka je droga. A jak je vidět, tak nejen pro vojáky, ale i pro reportéry, kteří o ní informují.
Velmi působivá knížka plná napětí, která nutí k zamyšlení. Je téměř neuvěřitelné, co všechno autor prožil a čím si prošel. Všem doporučuji k přečtení - nudit se nebudete.

15.04.2011 5 z 5

Dexter v hlavní roli Dexter v hlavní roli Jeff Lindsay (p)

Četla jsem všechny knížky o Dextrovi už před rokem a pak netrpělivě čekala na seriál. Dle mého názoru jsou knížky o hodně lepší. Nikdy jsem nic "nezhltla" tak rychle jako Dexíka. :-) Ze všech dílů se mi nejvíc líbil právě Dexter v hlavní roli... asi kvůli tomu "uměleckému" přístupu k vraždám. Dodnes nemůžu dostat z hlavy tu Dextrovu návštěvu neobvyklé performance v Paříži. ;-)

15.04.2011 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Moje bezkonkurenčně nejoblíbenější kniha. Nemohla jsem se odtrhnout.

06.04.2011 5 z 5