Dave (dejv) Dave (dejv) komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Autorovi se povedlo dokonale odosobnit hrůzu holocaustu a až na pár odporných pasáží, to působilo celé jako běžný logistický úkol. Nejhorší je, že SS velitelé tomu opravdu věřili a bylo zajímavé se jim podívat do hlavy. Úsporný styl knihy je z toho důvodu pochopitelný, dlouhé popisy by byli proti účelu knihy, četlo se to dobře. Ke knize bych se nevracel, ale nebyl to pro mě traumatický zážitek

12.02.2021 5 z 5

Peklo a jiné destinace Peklo a jiné destinace Madeleine Albright

Vynikající kniha plná politiky, ale psána čtivě a srozumitelně. Kromě toho obsahuje kniha i příběhy ze života, který je neméně zajímavý. Na autorce obdivuji neutuchající energii stále něco dělat a pracovat pro stát a lidstvo. Ať jí to vydrží co nejdéle

14.02.2021 5 z 5

Dočteno do poloviny. Deníček moderního fotra měl sice také humor, který je dobrý po menších dávkách a nesmí se předávkovat, ale aspoň vycházel z reálných situací. Tady mi to připadalo jako jeden nesmysl za druhým, který nebere konce. Možná by to byl dobrý soubor povídek a možná si občas přečtu další část, ale číst to souvisle je o zdraví.

27.01.2021 2 z 5

Senátor Senátor Václav Láska

Až po politickém začátku to nabralo ten správný spád a nemohl jsem knihu odložit. Mírně mě rušilo vědomí, že autor odkazuje na skutečné funkcionáře a trochu mě to děsilo. Ale jako detektivka je to dobré

09.11.2020 4 z 5

Ze začátku mi to přišlo vtipné a neotřelé, postupem času jsem dostal pocit, že je to pořád to samé a to díky tomu, že se většina děje odehrává doma. Když ale vyšli ven, tak mě to zase bavilo.

25.05.2020 4 z 5

Historie se může učit zábavně, ale takhle NE. Ani jsem to nepřečetl všechno do konce, protože polovině příspěvků nelze rozumět a čtenář (kor cílová skupina tedy mládež pro kterou je počítač vše a Masaryk je pro ně jen jméno) musí zapojit velkou fantazii, aby si to přeložil do normální češtiny. Ano, jde to, ale čtení celé knihy se po mě stalo náročné, ztrácelo to časem vtipnost a z příspěvků se toho moc stejně nedozvíte. Tuto knihu bych fakt doporučil dětem, pro které je dějepis španělskou vesnicí a rodičům, které si zajistí dobré alibi, že aspoň něco dělají

26.07.2018 3 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Kniha mě zaujala daleko víc než film, protože samozřejmě film nedokáže přenést myšlenky. Líbilo se mi rozvinutí dějových linií některých postav a nerušily hlavní Enderův děj. Nečetl jsem sice pokračování, ale základ série je velmi dobrý a lze ho dál rozvíjet

17.04.2017