Darling89 Darling89 komentáře u knih

Malá divoška Malá divoška Marieluise von Ingenheim

Zajímavě zpracované čtení o životě rakouské císařovny, které je zpracováním vhodné i pro mladší čtenáře. Kniha nabízí i pohledy na politickou situaci tehdejší doby, mravní zásady různých vrstev společnosti, ale také tajné intriky. Možná není v některých bodech úplně přesná dle historie, jako poutavé a příjemné čtení rozhodně nezklame.

20.09.2018 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Krásné propojení detektivního příběhu s iluzionistickými prvky, je velmi poznat, že se k této knížce připravoval, abych znal správnou terminologii a fungování některých triků. Byla to jedna z prvních knížek, které jsem od něj četla. Považuji ji za nejlepší z jeho tvorby, s dalším čtením bohužel klesala míra překvapení, styl psaní se totiž nemění a děj je tak lehce průhledný.

24.08.2017

Misery Misery Stephen King

Knihu jsem doslova zhltla, je napsaná velice napínavým způsobem a nemůžete předem očekávat chování Annie, které tak vytvořilo velice zajímavý děj. Také filmové zpracování nezůstalo pozadu, hercům se povedla vystihnout atmosféra z knihy, což se moc často nestává.

27.08.2017

Carrie Carrie Stephen King

V části knihy mi vadily některá zbytečná fakta s příliš mnoha odkazy. Děj jako takový má zajímavý nápad i zpracování, snesla bych i více stránek. Také jsem viděla dvě filmová zpracování, která se opravdu povedla - vytáhla z knihy to nejlepší.

27.08.2017

Historie trestu smrti Historie trestu smrti Martin Monestier

Tuto knihu jsem si přečetla pro zajímavost v prváku na střední a nelituji toho. Ačkoliv to není úplně poklidné čtení, mohu doporučit - už jen pro doplnění informací k historickým faktům, tak pro uvědomění si, že lidé dokáží být velice krutí a jsou vynalézaví.

24.08.2017