dark.ma93 dark.ma93 komentáře u knih

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Jestli máte chuť se odreagovat, přečíst si něco nenáročného a přitom humorného co vás nebude nudit a bude lákat otáčet stránky dál a přitom nepůjde o kýčovitý děj, ale napínavý příběh, který je netradiční = sáhněte po tomhle. Skvěle mě to odreagovalo v době, kdy jsem měla moc učení!

01.06.2012 3 z 5

Dětský domov - záchrana i prokletí Dětský domov - záchrana i prokletí Svatopluk Votruba

Tohle stojí za přečtení. Děj je natolik poutavý. Autor dokázal skvěle popsat dětskou psychiku, obdivuji to. Jen škoda, že nevyšel druhý díl, nebo knížka nebyla delší. Byla tak čtivá, že mně bylo líto, že jsem ji dočetla a toužila jsem po pokračování

Advent Advent Jarmila Glazarová

Krásný dialekt, děj který nutí přemýšlet, dramatický konec. To je jedna z mých oblíbených! Zlatá kniha!

Pekelný spasitel Pekelný spasitel Hana Kavurová

Obálka a úvod mě nutili číst. Těšila jsem se to, že to bude o psychice dívky, co se řeže. Ta problematika mi je blízká. Myslela jsem, že to bude o ní, psychologické. Začátek jsem hltala! Ale pak přišlo zklamání, knihu musím kritizovat! Zase upír... Nic nemám proti scifi a fantazii, ale spojit to s tímhle? Děj už pak vůbec nebyl o tom, o čem měl být. Bylo to zamotané. Prostě to spadlo na tuctový příběh lásky k upírovi :/ Ale musím autorku pochválit za to, jakým jazykem píše!

01.06.2012 2 z 5

Okamžik co mění život Okamžik co mění život Jana Frey

Kvalita! Ukáže, jak se postižení lidé mezi námi cítí. Určitě mluví za pocity lidí, co si něčím takovým prošli...

Posedlá strachem Posedlá strachem Jana Frey

Měla jsem chuť, přečíst si něco hustého, z psychiatrické léčebny! Když se mi tohle dostalo do ruky, nadchlo mě to a dočetla jsem to během večera. Pocity, psychika, emoce... Správná knížka asi má vzbudit emoce v člověku, tohle nenudí a nutí k tomu, vcítit se do druhého člověka. Parádní!

Mrazivý ráj Mrazivý ráj Jana Frey

Tak takový je život jehovistů a náboženských fanatiků?! Drsné, běhal mi s příběhu mráz po zádech...:/:( Něco tak realisticky a psychologicky napsaného, se jen tak nečte.

Falešná volnost Falešná volnost Jana Frey

Drsné! Přečte člověk během chvíle a donutí ho přemýšlet nad tím, jak špatné rodinné prostředí posune člověka k tomu, aby se v důsledku toho stal špatným a špatné věci dělal. Četlo se to bezvadně!

Děravý štěstí Děravý štěstí Taťána Březinová

Tři povídky a každá ukazuje do jiné problematiky. V první má Žanetka problémy v rodině a v důsledku toho zanedbá svou vlastní dceru. Bylo mi ji líto. Druhá povídka mi přišla spíš zajímavá, učitelka potká v porodnici studenku, jakou nesnášela v době studia a jejich vztah nesblíží ani to, že leží ve stejné porodnici. Třetí byla nejlepší, pohled do života pěstounů. Zaujalo mně to a moc bavilo. Určitě bych doporučila, autorka píše psychologicky a dokáže popsat skvěle narušenou, dětskou psychiku

01.06.2012 4 z 5

Tři holčičky na římse Tři holčičky na římse Taťána Březinová

Vřele doporučuji ke čtení! Kniha vás vtáhne do děje, nadchne, je tenoučká a nezabere mnoho času. Autorka dokázala skvěle ukázat psychiku holčiček. Věřím, že dojme a snad lidem ukáže, že by neměli být tak lhostejní! Kdyby byly všichni lidi, jako jejich pěstounka, nebyl by na světě jediný dětský domov potřeba!

01.06.2012 4 z 5