darion darion komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Dějova linka je od vstupu Clarkove do domu Traynorovych jasná a konec nemůže být jiný. Ale napsáno je to opravdu dobře - nic zbytečného navíc, v určitých momentech pohled také jiných postav než jen vypravěčky (Willuv mi tam taky scházel, ale ne nezbytně). Pro mě osobně odpovídající míra romantiky a daleko víc příběh o hodnotě života než jen love story. Věřím, že ne každého dovede k slzám (mě ano)... ale nevěřím, že čtenáře nedovede k zamyšlení nad "tady a teď".

20.11.2014 5 z 5

Alenčiny narozeniny Alenčiny narozeniny Kir Bulyčov (p)

Platí totéž co u Alenky z planety Země.

19.05.2014 5 z 5

Alenka z planety Země Alenka z planety Země Kir Bulyčov (p)

Přidávám pozitivní hodnocení knížky. Dostala jsem jako dárek pod stromeček a knížka se stala miláčkem mojí dětské knihovničky. Četla jsem snad stokrát, postupně i na přeskáčku - a rozplývala se i nad fantastickými ilustracemi. Jak se syn naučil číst, hned jsem mu ji podstrčila a potěšilo, že měla téměř stejný úspěch. A teprve díky společné vášni jsem už v dospělosti dočetla také pokračování Alenčiných dobrodružství v dalších knihách.
Doplněno později: Přečetli jsme po pár letech i s dcerou - a znovu s velkým úspěchem. Za nás tři tedy plný počet hvězdiček :-)
Doporučení: Číst jedině první vydání s ilustracemi J. Maláka!!!

19.05.2014 5 z 5

Válka mezi labutěmi Válka mezi labutěmi Josef Frais

Coby -náctileté se mi tato nenápadná kniha náhodně dostala před lety do rukou a stala se na dlouho mou věrnou společnicí, ke které jsem se znovu a znovu vracela a vůbec neumím říct proč. Směs lehkosti, vtipu, ironie, snad i trochu poezie?

14.05.2014 5 z 5

Matýskovo putování tajemnou Šumavou Matýskovo putování tajemnou Šumavou Václav Malovický

Jedna z nejlepších dětských knížek, která se mi za poslední léta dostala do rukou. Syna (v době, kdy začal číst, sedmiletého) naprosto uchvátila a četl několikrát po sobě, i na přeskáčku. Jak psal jiný uživatel, dovolená na Šumavě nás neminula (dokonce dvakrát), ale tím získalo čtení ještě další - naprosto reálný - rozměr. No není to kouzelné, když jedete nádhernou přírodou Šumavy a dítě vás poučuje: "Tady se Matýskovo přihodilo to a to!" Navíc je knížka doplněna podařenými ilustracemi. Takže za mě jednička s několika hvězdičkami :-)
Snad jediné, čeho je mi trochu líto, že se podle knížky plánoval večerníček (animovaný, od ilustrátorky této knížky), ale bohužel na něj kvůli financím nedošlo :-(

14.05.2014 5 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Existenci této knížky prostě nešlo nezaznamenat. Jako inspirace k výchově je určitě dobrá, ale zdráhám se ji přijmout doslova a ve všem - už jen proto, že každý člověk i človíček je jiný a jinak v různých situacích reaguje. Nevěřím, že uvedené způsoby platí univerzálně - ať už pro vychovatele či vychovávaného.

05.05.2014 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Pro mě osobně nejlepší kniha od Hosseiniho. Oč méně syrové reality Afghánistánu, o to více se mě dotkly osudy postav. Ke konci už jsem tak trochu tušila, jak to dopadne, ale na síle příběhu to rozhodně neubralo. Po dlouhé době knížka, po jejímž dočtení mi i slza ukápla.

02.05.2014 5 z 5