dadukoblih dadukoblih komentáře u knih

English or Czenglish? English or Czenglish? Don Sparling

Skvělá "příručka" , jak a proč se vyvarovat divných, nepoužitelných výrazů a spojení, které nám v češtině znějí logicky, ale anglicky mluvící lidé by nikdy nepoužili, neboť jejich význam je nelogický, nepochopitelný, nebo pochopitelný, ale směšný a někdy i pobuřující. Vysvětluje přesné významy slov v angličtině.

25.02.2014 5 z 5

Ledař: Zpověď nájemného vraha Ledař: Zpověď nájemného vraha Philip Carlo

Drsná, ale naprosto čtivá a skvělá kniha.

14.02.2015 5 z 5

Minerální prameny v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Minerální prameny v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Martin Janoška

Nepatřím mezi odborníky, jen mezi ty, co musí všechno ochutnat a v této knize je opravdu zajímavě a srozumitelně popsáno, co a kde který pramen obsahuje, zajímavosti vzniku i informace o dané lokalitě.

Já vraždím Já vraždím Giorgio Faletti

Souhlasím s předchozím komentářem, kniha je velice čtivá a poutavá od první stránky.

23.08.2014 5 z 5

Nová Kámasútra aneb 365 způsobů milování Nová Kámasútra aneb 365 způsobů milování Václav Budinský

Bez fotografií, fantazie musí jet naplno

28.02.2014 5 z 5

Lékařství a léčitelství Lékařství a léčitelství Vladimír Hůna

1017 otázek a odpovědí týkajících se zdraví, nemocí a jejích příznaků a celkově lidského těla, bylinek , vitaminů atd., atd. Srozumitelný , spíše encyklopedický slovník, mnoho zajímavých informací.

Dvojí život slavných mužů Dvojí život slavných mužů Robert Rohál

I slavní jsou jenom lidé. Zajímavá , čtivá kniha o prohřešcích a slabinách E. Cupáka, j. Hrzána, M. Kopeckého, V. Menšíka, J. Schelingera, G. Depardieu, A. Delona, J. Maraise, F. Nera, E. Johna, G. Versaceho, G. Michaela, S. Conneryho, R. Chamberlaina, R. Everetta, K. Kinského, J Nicholsona a jiných "kocourech Hollywoodu", př. H. Granta, Ch. Sheena, R. De Nira a dalších.

Klauni v sukních Klauni v sukních Robert Rohál

Pěkné povídání o kariérách i životech pěti hereček, známých především z komedií. Kniha se mi líbila, dobře se četla.

27.02.2014 5 z 5

Nejoblíbenější jídla krále komiků - Vlasta Burian hodující Nejoblíbenější jídla krále komiků - Vlasta Burian hodující Pavel Holík

V knize jsou recepty na jídla, která měl Burian prokazatelně rád, ale i recepty pokrmů, které by Burianovi nabídli lidé kolem Spolku Vlasty Buriana, např. Zbyněk Drda, F.R. Čech, S. Nálepková a další. Čekala jsem zajímavou kuchařku, ale je tam spíš více povídání s Pavlem Holíkem, spoluzakladatelem Společnosti Vlasty Buriana , nejen o Burianovi a receptů tak polovina knihy.

27.02.2014 3 z 5

Mysli! Holce přece nemůžeš říkat vole! Mysli! Holce přece nemůžeš říkat vole! Jean-Louis Fournier

Hodně dobře vtipně pro náctileté, jak nebýt "dacan"

O češtině 2 O češtině 2 Aleš Cibulka

Opět skvělá neklasická i klasická humorně podaná moderní verze češtiny.

O češtině 1 O češtině 1 Aleš Cibulka

Není to klasická učebnice češtiny, humorně ukazuje na prohřešky vůči češtině. Pro mne velice přínosný výklad zkratek do sms převedený z angličtiny. Moderní verze češtiny v mluvě a psaní.

Astrologie - Rukopis Boží Astrologie - Rukopis Boží Christine Lindemann

Kniha není klasickou verzí charakteristik znamení, ale zabývá se dějinami astrologie, popisem astrologie a spojením astrologie, církve a víry v Boha

23.02.2014

Co všechno odnes čas Co všechno odnes čas Vlastimil Mrva

Humorné a krátké povídání o věcech , které mladší generace téměř nezná a starší zavzpomíná - gramofonová deska, sifonová láhev s bombičkami, tuzexové bony, svitkový film, céčka, ovladač se šňůrou, cvičební trenýrky.....atd., atd.

18.02.2014 4 z 5

Valentýnka a narozeniny Valentýnka a narozeniny Ivana Peroutková

Čtivá, dokáže zaujmout

27.08.2018 4 z 5

Nic vážného Nic vážného Justine Lévy

Opravdu nuda

06.07.2015 odpad!

Obyvatel Obyvatel Francis Cottam

Souhlasím s uživateli Jia a RADOST. Je to spíše románek, čtení pro ženy, brzy se dá odhadnout, jak se děj bude vyvíjet. Kniha se dobře čte, doporučuji spíše na dovolenou

06.07.2015 3 z 5

Dovolená s tátou Dovolená s tátou Dora Heldt

Opravdu vtipná , nenáročná oddychovka

06.06.2014 5 z 5

Moudrost a vtip v lásce, manželství a sexu Moudrost a vtip v lásce, manželství a sexu Alexander Tomský

Kdo má rád citáty, bude se mu líbit

Prodaná nevinnost Prodaná nevinnost Somaly Mam

Také tuto ženu obdivuji, silná žena, silný příběh.