Já vraždím

Já vraždím https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18002/ja-vrazdim-18002.jpg 4 30 7

Psychologický thriller s kriminální zápletkou, v němž vyšetřování brutálních sériových vražd odhalí složitý případ zasahující do nejvyšších společenských sfér. Příběh plný krve a nesmyslného násilí se odehrává v Monackém knížectví, kde jednoho dne v nočním živém rozhlasovém vysílání dostane moderátor od posluchače informaci o vraždě. To, co vypadá jako špatný vtip, je pravda, následující den dojde k nálezu neskutečně zohavených mrtvých těl beze stopy po vrahovi či motivu. Rozbíhá se složité pátrání, které vyšetřovatele postupně dovádí k přesvědčení, že pachatel byl obětí promyšlené manipulace, za níž je odpovědný člověk, stojící mimo jakékoliv podezření. Autor v románu využívá všech běžných rekvizit tohoto žánru, na rozdíl od mnoha jiných má ale důmyslně vystavěnou zápletku, rychlý spád děje a logické rozuzlení.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Rybka Publishers

Io uccido , 2002

jerisno
30.03.2022 2 z 5

Já ne !

Nimunka
05.04.2021 5 z 5

Možná to není detektivka, od které se nelze odtrhnout, ale mně se líbila.

jprst
14.06.2019 2 z 5

Dobrý námět, který ale autor nedokázal plně vytěžit, takže to dopadlo jako nudný a zbytečně dlouho se táhnoucí příběh. Je to prostě detektivka, při které mi nedělalo problém usnout.

Marekh
03.04.2018 3 z 5

Celkově bych tuto knihu hodnotil jako průměr. Kniha byla velmi rozsáhlá. Možná by knize prospělo, pokud by byla kratší.

ZÓNA
26.01.2015 2 z 5

Veliké superlativy na přebalu, ale ve skutečnosti strojová detektivka. Způsob a motiv vraždění sice tajemný, ale rozvleklý a ve výsledku nezajímavý. Myslím, že je hodně znát, že je to autorova první kniha a být nakladatelem, poprosil bych ho, aby ji zeštíhlel. Je to příliš zdlouhavé a na konci příběh ztrácí napětí, i když se o něj autor ze všech sil snaží. Dobrá detektivka je kumšt a mám pocit, že tuto si do knihovny zrovna nezařadíte.

dadukoblih
23.08.2014 5 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem, kniha je velice čtivá a poutavá od první stránky.

h.mose
11.09.2012 4 z 5

Velice čtivé. Před lety jsem sama byla v Monte Carlu a s touhle knihou, jako bych se jeho uličkami projížděla zas. Autor je zdatný v popisu a dialozích. Na to, že se jedná o jeho prvotinu, je to moc pěkné čtení. Škoda, že v češtině doposud nevyšel i jeho druhý román. Budu první, kdo si ho přečte.

Autorovy knížky

Giorgio Faletti