dadu dadu komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Tahle kniha nemusí sednout každému. Podle mě byste na tuhle knihu měli mít doslova chuť. Měla by vás sama zaujmout, vaši přátelé by ji měli zmiňovat čím dál tím více, nebo to jen bude kniha, která vám v knihovně "náhodou" spadne do klína, když budete vytahovat tu knihu vedle. Kniha není určena pro každého, ale přeci je. Opravdu má něco do sebe, a kdo nepochopí její moudra poprvé doporučuji přečíst znovu. Opravdu v sobě nese něco velkého.

03.07.2012 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Ani nevím, jak bych slovy mohla vyjádřit nadšení, když jsem knihu dočetla. A nikoliv z toho důvodu, že příběh skončil a už nemusím číst, ale proto, že příběh byl tak poutavý a excelentě napsaný, že jsem se těšila, až otevřu další knihu, kde bude pokračování.

05.06.2012 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Každý si z této knihy může vzít rad kolik chce, aa každému slouží z jiného účelu než ostatním. Proto se hodnocení této knihy tolik liší. Pokud hledáte knihu, která vám otevře možnosti jak najít v životě to co hledáte, pak Mnich, který prodal své ferarri je pro vás ta pravá kniha na začátek.

05.06.2012

Zvoník u Matky Boží Zvoník u Matky Boží Victor Hugo

Mně osobně zdlouhavé popisy prostředí, postav nebo doby připadají nudné a nezáživné. Pokud však vydržíte a překoušete se přes několik stran mohu vám zaručit, že na knihu si uděláte zcela jiný názor.

05.06.2012 4 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Je nutno počítat s tím, že Vieweghům styl psaní není nijak extra výjimečný, a není ani zcela populární. Proto je možné, že některým z vás bude chvíli trvat, než pochopí všechny skryté myšlenky, které se autor pokusil schovat za myšlenky a jednání svých hrdinů. Nízké hodnocení dávám proto, že z zcela všedního dne nedokázal udělat den, který by byl výjimečný něčím jiným než sledem několika náhod.

05.06.2012 2 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Stačí přečíst pár stránek a už se od knihy nemůžu odtrhnout. Velice poutavé, příběh z reálného světa. Nenechte se ovšem zmanipulovat filmem. Každopádně doporučuji přečíst nejprve knihu a poté si pustit film. Tuto knihu doporučuji.

05.06.2012 5 z 5

Dale Carnegie mě opravdu zaujal. Většina knih, píšících v tomto okruhu, jsou spíše plné pouček a káravých poznámek. Kdežto Carnegie uvádí nepřekonatelné příklady, nejen na velemocných lidech, ale také na nás "obyčejných". Každému, kdo hledá způsob jak se zlepšit v komunikaci a spolupráci s lidmi, nechť si přečte jakoukoliv knihu od Carnegie.

25.05.2012 5 z 5