Dada077 Dada077 komentáře u knih

Ja malkáč Ja malkáč Ľubo Dobrovoda

u mňa taký smiech cez slzy, vyvolávalo hoc už teraz dospelé dieťa vyrastajúce v rozvrátenej rodine v rokoch osemdesiatych, niekedy až humor až za vlasy pritiahnutý , toto nie je moja šálka kávy

25.07.2019 3 z 5

Zlaté ruce Zlaté ruce Cecil Murphey

na mňa príliš samochvály, tá vždy smrdí,
zostáva mi veriť, že mu pomáha v povolaní

18.07.2019 1 z 5

Pavučina Pavučina Taňa Lucká

Bolo to najnepríjemnejšie čítanie za posledných niekoľko rokov. Čo bolo vyslovené na jednej strane, po necelej ďalšej to už nebola pravda. Udalosti splývali a prelínali sa a v zmätku úsečných viet som si ich nestíhala uvedomiť, nieto ešte vychutnať si ich s pôžitkom z čítaného slova. Dej som nenašla. Nebyť krátkej recenzie na obálke, doteraz neviem, o čo išlo.

13.07.2019 2 z 5

Kód 9 Kód 9 Jozef Banáš

Množstvo faktov a informácií ma nezabilo, takže to bolo dobré cvičenie fantázie a schopnosti poskladať skladačku deja v každej kapitole podľa vlastného úsudku. Miestami sa natíska pocit, že autor vymenoval všetko to,čo tlačí, omína, prenasleduje a kazí spoločnosť, celé ľudstvo, všetku mravnosť a ľudské hodnoty. Podľa predslovu predpovedali ako reakciu na knihu búrlivú diskusiu. Po rokoch od vydania tak trochu bez údivu konštatujem, že nevyvolala ani takú poslabšiu , ako kód DaVinciho. Vtedy aspoň pár "trafených husí " zagágalo, ktorým aj tak gazdiná rýchlo zakrútila krkom, aby nebodaj národ nezačal na zmyslom a úmyslom aj premýšľať. Teraz sa nedialo ani toľko, pretože doba naučila husi namiesto zagágania sa iba ticho a pohrdlivo do dlane pochechtávať, od čoho je k úplnej ignorácii už len krôčik. Obklopila som sa náhľadmi na učenie Ježiša, Budhu, Mohameda, nechala sa previesť históriou Vatikánu, cirkevnými dogmami a pochybeniami, ponorila som sa do nekonečného množstva nepálskych, tibetských a indických Rašmíl, Ganéšov a Guptov, príjemne som sa strácala vo vlastných otázkach s vedomím, že na väčšinu z nich ani nikdy nedostanem odpoveď.
citát z knihy: "Lebo Ježiš povedal: Svet je mostom, prejdite ho, ale nezostávajte na ňom."

13.07.2019

Nenávisť Nenávisť Juraj Thal

niekedy mám dojem, ako keby vydavateľstvá vypísali niekoľkoročnú tému všetkých písaných diel - hitlerovci, nacizmus, koncentračné tábory- a hŕŕŕ všetci do toho.
takže aj taká celkom slušná a dobrá detektívka nakoniec skončí tam. Všetci majú plné ústa aninacizmu, ale zaujímavé je, ako sa v posledných rokoch všetci v tejto téme doslova máchajú.

09.07.2019 3 z 5

Hello. My name is Anča Pagáčová. Hello. My name is Anča Pagáčová. Lucia Siposová

mne tá kniha nedala nič, vzala mi kus času ktorý som mohla venovať niečomu inému

09.07.2019 1 z 5

Šedesát uzlíků na provázku života Šedesát uzlíků na provázku života Miroslav Donutil

vo väčšine nuda jak mraky

09.07.2019 3 z 5

Ježišove listiny Ježišove listiny Michael Baigent

Pojednanie o možnosti, že Ježiš nezomrel na kríži, ale ešte v r. 45 n.l. žil. Bol ženatý a viedol život človeka. Historický prehľad judeizmu, Judey, pôvodu Ježiša a jeho rodiny.
citát: "Ježiš ohlásil príchod Kráľovstva nebeského a to, čo prišlo, bola cirkev..." - páter Loisy okolo r. 1892

Svatá krev a svatý grál Svatá krev a svatý grál Michael Baigent

povzbudzovanie ľudskej fantázie na základe doložených historický faktov a nájdených listín.
citát: "Ak učenie vyžaduje detaily zázračné, biografické, najmä také, aké charakterizovali súperiace božstvá v celom starovekom svete, naznačuje to dve skutočnosti: buď toto učenie obsahuje niečo vážne chybné, alebo je niečo chybné vo viere vyznávača tohto učenia. Ktorýkoľvek hĺbavý kresťan bude súhlasiť s tým, že Ježišov prvoradý význam spočíva v posolstve, ktoré sa snažil sprostredkovať. Toto posolstvo by sotva mohla narušiť skutočnosť, že jeho autorom je muž, ktorý je aj manželom a otcom. Jeho platnosť by sa nezväčšila, ani keby jeho autorom bol muž, žijúci v celibáte. "

Whisky Whisky Michael Jackson

prepracovaná encyklopédia

Karneval Karneval Rawi Hage

Túto knihu som si objednávala z antikvariátu na základe zapojenia sa do tohtoročnej Čtenářskej výzvy, do témy – kniha od ázijského autora – nakoľko internetový antikvariát ju viedol v sekcii ázijskí autori. Po príchode však v rešerši na prebale stálo – Rawi Hage je kanadský spisovateľ, libanonského pôvodu. Po ignorovaní medzier v zemepisných znalostiach predajcu a prečítaní prvej kapitoly som zistila, že knihu som už asi pred piatimi rokmi čítala, vypožičanú z knižnice. Hotový karneval! Ale prečítala som ju znovu tak či tak. Pretože už prvý raz sa mi páčila. Taká kontroverzná, dej a metafory dobré, ale také trochu aj čudné, aj odporné, aj úžasné. Čitateľ nevie, čomu má veriť, fantázie sa prelínajú so skutočnosťou. Namiesto popisu deja, teda radšej zopár viet rovno z knihy:
-A vezl jsem taky zcestovalého muže, který jezdil do chudých zemí a rozprašoval tam finanční pomoc.
-Když zahlédla knihu na palubní desce, oči sej í rozsvítily. Čtenář, poznamenala a usmála se.
-Bůh nás všechny stvořil se světlem uvnitř.

08.07.2019 5 z 5

Nemaľuj ženu na stenu Nemaľuj ženu na stenu Juraj Soviar

trochu viac som si sľubovala, držiac sa originality názvu, aj tak ma veršíky zaujali

01.08.2019 5 z 5