čtení234 čtení234 komentáře u knih

Žvejkačky Žvejkačky Marka Míková

Byla jsem nadšená z vizualizace této knihy, už když nám ji doporučovala paní doktorka na vysoké škole. Zklamání však přišlo ve chvíli, kdy jsem knihu začala číst. Vlastně jsem se přistihla, jak kulím oči a nechápu, co to má být. Až na 1 báseň, kterou jsem si založila, mě bohužel nic nenadchlo. Je to takové nemastné, neslané plácání veršů Knihu ke čtení nedoporučuju.

07.06.2023 1 z 5

Piráti z Ledového moře Piráti z Ledového moře Frida Nilsson

Úžasná kniha. Určitě patří mezi mé nejoblíbenější!

27.12.2020

Milujem se čím dál víc Milujem se čím dál víc Pavel Cmíral

Super! Jsem nadšená.

12.07.2023

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Ani na jedné straně jsem se nenudila. Je to takové lehké, jednoduché čtení do letních dnů o Lucii, která se před maturitou a svými plánovanými cestami do zahraničí dozví, že je těhotná. S překonáním úzkostí jí pomáhá Klárka, která mi byla hodně sympatická. Konkrétně motiv sestupujících barevných schodů byl tak uvolňující, že jsem při čtení i já odpoutávala negativní vlivy z práce. Nemyslím si, jak tady někteří píšou, že je příliš krutá a náctileté čtenářky nebudou chtít po přečtení této knihy nikdy dítě. Dnešní mládež je ze sociálních sítí seznámená s mnohem horšími záležitostmi, než je zde na pár stránkách popisován porod. Co se mi však nelíbilo, bylo odsuzování porodnic a házení všech doktorů do jednoho pytle. Tam by možná mohly vzniknout nějaké sklony k přirozenému porodu a odmítání nemocnic. K přečtení knihu doporučuji pro vyspělejší žákyně 9. třídy (nejlépe až ve 2. pololetí).

03.06.2023

Domov pro Marťany Domov pro Marťany Martina Drijverová

Příběh mě zklamal. Odnesla jsem si minimální zážitek.

27.12.2020