ctenarTimSiFr ctenarTimSiFr komentáře u knih

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Parádně zpracován "svět metra" a téměř od začátku jsem měl pocit, že cestuji tunely společně s Arťomem.

Stanovište 2 Stanovište 2 Dmitry Glukhovsky

Konec druhého dílu tak jak skončil jsem tušil už tak od poloviny knihy. Bylo to poutavé, místy šokující. První díl vyzýval k tomu druhému, takže rozhodně stojí za přečtení a Gluchovského styl tam je nepřehlédnutelný.

07.12.2023 4 z 5

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Nudné, těch keců na obálce, jak to je super knížka. Původ názvu knihy mě zaujal a také to byl jediný příběh, který stalo za to přečíst.
Jinak mi to přišlo jak soukromá spleť neuspořádaných myšlenek člověka, které možná měly raději zůstat zamknuté v deníčku.

07.11.2023 1 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Za dvě cesty do práce a z práce přečteno. Šokující, budící nechuť a odpor s neustálou potřebou číst dál a dál.

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

ukázala se zde pravda o celém společenství v metru. epický konec, který jsem už tak trochu čekal. už tam akorát nejsou žádní mutanti, mor a další nástrahy číhající na každém rohu 2033.

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Syrový popis děje s naprosto živým obrazem silnice po dešti prosvětlené západním sluncem a projíždějící Milenkou nastartovanou pěstěným nehtem

07.11.2023 5 z 5

Habešská odysea Habešská odysea Adolf Parlesák

Z původního prvního vydání mi jako malému četl dědeček.
K této knize a jejímu příběhu tak mám od mala vztah a tehdy asi u mě probudila i cestovatelskou vášeň.

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

jakoby najednou zmizel svět mutantů a jaderných nestvůr na povrchu, přitom výbuch na konci 2033 nemohl všechny zničit.
Už to není tak uchvacující a napínavé z číhajících tajemných bytostí; jakoby najednou všechny zmizely a už se řešily jen vztahy mezi lidmi a společenstvími ve stanicích.

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Na Metro 2033 jen tak něco nemá, ale tato kniha si s dějem a poutavostí u mě zajistila stejnou příčku.

26.10.2023 5 z 5

Život mi vzal BAM - Deník strážce sibiřského gulagu Život mi vzal BAM - Deník strážce sibiřského gulagu Ivan Čisťakov

Syrové, surové, beznadějné, tak jak to autor prožíval. Zajímavý pohled do života v lágru.

07.11.2023 4 z 5

Zkáza ostrova Sachalin Zkáza ostrova Sachalin Ėduard Verkin

Tak dlouho jsem vybíral knihu, kterou si přečtu, až jsem přebral. Po mnoha odříkáních jsem to dočetl, ale je to plytké, obsáhle popisné a hlavně bez výrazného děje a akce. Takže, když už se tam k něčemu zajímavému schyluje, je to vyřešeno jednoduchým "pokosením" všech nepřátel a zase jdou dál nudnou cestou kdysi nádherného ostrova.
Na druhou stranu, pokud se v postapo světě vydám na Sachalin, mohla by kniha sloužit jako vhodný průvodce - to by se dalo přežít i to nesnesitelné opakování stejných slov a slovních spojení - to mi "prakticky" vadilo a k dočtení jsem se "prakticky" přemáhal a "prakticky" odpočítával stránky do konce (452).

26.10.2023 1 z 5