Zkáza ostrova Sachalin

Zkáza ostrova Sachalin https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468828/bmid_zkaza-ostrova-sachalin-bhu-468828.jpg 3 13 5

Postapokalyptická sci-fi v duchu nejlepší ruské klasiky. Svět zničí jaderná válka mezi USA a Severní Koreou – ty, co přežijí, navíc postihuje zákeřný virus, který je mění v?živoucí mrtvoly. Nedotčené zůstalo jen Japonsko a ruský ostrov Sachalin, ležící kousek na sever od Japonska a na východ od Ruska. Sachalin je přelidněn Číňany, Korejci a Japonci a podmínky na něm připomínají peklo – pracovní tábory, etnické čistky, lynče, znásilňování…Lila, dcera Rusky a Japonce, se na ostrov coby doktorandka v oboru aplikované futurologie vydává v doprovodu profesionálního zabijáka Arťoma, aby zkoumala podmínky v tamních věznicích a celkovou situaci na ostrově. Už tak nebezpečná výprava se změní v holý boj o přežití, když ostrov postihne zemětřesení, všechna vězení a tábory jsou zničeny, a navíc se ostrov přiblíží k Rusku natolik, že na něj mohou vniknout virem infikovaní lidé. Zkáza ostrova Sachalin je první Verkinův román pro dospělé a po svém vydání v roce 2018 zaznamenal úspěch doma i ve světě. V Rusku si vysloužil dvě nominace na prestižní literární ocenění a práva se prodala do více než deseti jazyků. „Tohle není obyčejný sci-fi thriller, je to bible nového věku.“ – krupasbp.ru „Zkáza ostrova Sachalin je tak brilantně napsaný román, že je pro mě naprostou senzací.“ – Andrej Rubanov, renomovaný ruský autor Z ruštiny přeložil Lukáš Klimes.... celý text

Literatura světová Sci-fi
Vydáno: , Kniha Zlín

Остров Сахалин , 2018

ctenarTimSiFr
26.10.2023 1 z 5

Tak dlouho jsem vybíral knihu, kterou si přečtu, až jsem přebral. Po mnoha odříkáních jsem to dočetl, ale je to plytké, obsáhle popisné a hlavně bez výrazného děje a akce. Takže, když už se tam k něčemu zajímavému schyluje, je to vyřešeno jednoduchým "pokosením" všech nepřátel a zase jdou dál nudnou cestou kdysi nádherného ostrova.
Na druhou stranu, pokud se v postapo světě vydám na Sachalin, mohla by kniha sloužit jako vhodný průvodce - to by se dalo přežít i to nesnesitelné opakování stejných slov a slovních spojení - to mi "prakticky" vadilo a k dočtení jsem se "prakticky" přemáhal a "prakticky" odpočítával stránky do konce (452).

Rassmussen
23.01.2022 odpad!

Tohle byla naprosto zoufalá kniha, na kterou někdo zcela zbytečně vynaložil energii, čas i papír. Od ruského postapo jsem čekal něco naprosto jinýho, ne takový nudný težkopádný propadák, do kterého se člověk nedokáže začíst ani s nasazením veškerého sebezapření. Odpad!

klikas
04.01.2022 3 z 5

Autor psát umí. Je to moc popisné. Mnohdy až úmorně. V souladu s postapo světem.

Pampalini
15.08.2021 4 z 5

Těžké čtení. Po dočtení mám pocit, že jsem četl cestopis. Hodně popisů absurdního světa po apokalypse, která je hodně originální, především následky. Příběh minimální, postavy - futuroložka, její průvodce s funkcí zabijáka a řada zvláštních figurek s jasnou predestinací. Autor se sveřepě drží ruské školy psaní podobných příběhů, ve kterých je přemíra nepodstatností. Občas neuškodí si něco takové přečíst. 4 hvězdy je trochu moc a 3 málo…

Majkl079
13.08.2021 3 z 5

Upřímně řečeno, čekal jsem trochu víc. První polovina docela nezáživná, hlavně popisná. Ve druhé polovině se už trochu něco děje, ale oproti špičkám v "postapo" žánru je to prostě bída.