ctecka_knih ctecka_knih komentáře u knih

Nežádoucí účinek: Smrt Nežádoucí účinek: Smrt John Virapen

Hodně zajímavá kniha. Píše se v ní o "praktikách" farmaceutických firem, díky kterým lidé utrácejí miliony za léky, které ve skutečnosti nepotřebují. Hodně drsná kniha.

24.05.2015 4 z 5

Psychologie a pedagogika I. Psychologie a pedagogika I. Marie Čechová

Nevím, jak ohodnotit tuto knihu, protože to byla má první kniha o této tématice. Avšak mohu říci, že se velmi dobře četla. Z tohoto hlediska doporučuji.

22.05.2015 5 z 5

Biologie a fyziologie člověka a úvod do studia obecné genetiky Biologie a fyziologie člověka a úvod do studia obecné genetiky Jan Jelínek

Učebnice spojující základy anatomie, fyziologie a histologie.

21.05.2015 5 z 5

Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Bear Grylls (p)

Bear je pro mě nejvíc inspirujícím člověkem na Zemi.
Píše s lehkostí a pěkně srozumitelným jazykem (četla jsem v originále). V této knize píše o své strastiplné cestě na nejvyšší horu světa Mount Everest. Celou cestu se střetával s hrozbami, ale hora mu dovolila vylézt na vrchol, a nakonec se i bezpečně dostat domů (ne všichni měli toto "štěstí").

19.05.2015 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Úžasný příběh, ohromně inspirativní.
Paní doktorka Kálalová byla velmi statečná žena, a nikdy se nezastavila před žádným problémem, či překážkou. Škoda, že nebylo možné poznat její duchovní život více do hloubky. Protože zde vyvstává zásadní otázka: Kde brala sílu na to vše, co prožívala?

12.05.2015 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Po přečtení knihy jsem shlédla film a k tomu mám jedno slovo FUJ.
Kniha se mi moc líbila, je tam několik myšlenek, se kterými se velmi ztotožňuji.

09.05.2015 5 z 5

Lovci mikrobů Lovci mikrobů Paul de Kruif

Poutavě podán příběh prvních lovců mikrobů, kteří ne vždy používaly metody, které by se nám dnes líbily... ale byly účelné a začaly to, kde dnes jsme v oblasti bakteriologie a virologie

03.05.2015 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Kniha je mnohem lepší než film.

28.04.2015 5 z 5