Corpy Corpy komentáře u knih

Ptáci Ptáci kolektiv autorů

Velice skladná a skvělá knížka, která mne potěšila. Je malá, skutečně se do kapsy vejde (jak je psáno v názvu knihy) oproti jiným podobným knihám, které se jenom ,,do kapsy" tváří. Knížka je přebalená ochrannou fólií, což je do terénu a kapsy (či brašny) praktické. V knize najdeme v úvodu knihy topografii - popis ptáčka, který v jiných knihách paradoxně chybí. Ke knize je přiložený i malý oboustranný plakátek, díky kterému můžeme určit pár nejčastějších ptáků v letu. Ve knize nenajdeme fotografie, ale za to velice zdařilé kresby (jak vypadá samec, jak samice a jak mládě), a nakonec stručný popis ptáka.
Knížku rád používám, nosím jí s sebou do přírody, když fotím. Na takové to rychlé určení ptáka, kterého zrovna vidím, je skvělá. Nečekejte však žádné ornitologické informace ani poučky. V knížce nenajdete obrázky peří, vejce, ani jak vypadají hnízda. Nic takového. Proto 4 hvězdy.

10.05.2018 4 z 5

V zajetí V zajetí Kathryn Lasky

I když se kniha tváří jako pohádka pro děti, vůbec bych jí za takovou knihu nepovažoval. V Sorenově, Gylfie, Šerozrakově a Hrabíkovo příběhu je mnoho krutosti. Mnoho si prožili, až nakonec osiřeli. Kniha podle mne pro úplně malé děti není, jelikož se v příběhu objeví i mnoho mrtvých sov a špatného jednání. Na druhou stranu je to ale opravdu výtečná kniha. Spisovatelka nám ukázala, jak to na světě chodí, pouze v soví podobě. Kniha se mi velice dobře četla. Ani ne tak kvůli větším písmenům, spíše díky stylu psaní.
Doporučuji přečíst těm, kdo má rád trochu temnější fantasy a zároveň zvířata.

08.12.2017 5 z 5

Dračí pomsta Dračí pomsta Naomi Novik

Výborné pokračování Temeraira a Laurence. U čtení jsem se nenudil a zvraty v příběhu byly silné.
Doporučuji přečíst.
Těším se na další díl.

30.07.2017 5 z 5

Louskáček Louskáček Zbyněk Kučera Holub (p)

Já vám nevím, z této pidi-knížky mám smíšené pocity.
Fantasy žánr mám ve velké oblibě a tato knížka byla mou první zakoupenou ze světa Asterion. Líbila se mi vtipnost, kterou byla pojata, dokonce i neviděné nápady, avšak po čtyřech cestách autobusem jsem knížku dočetl. Prakticky jsem se pořádně neseznámil s postavou/postavami, ba ani s dějem a už to skončilo. Navíc hlavní postava - hobit na cestách, sběratel požitků - mi nebyla vůbec sympatická. Takže... Nevím. Možná kdyby knížečka měla jen o pár stránek více a nebyla tak maličká. V podstatě jde o povídku a ne pořádný knižní příběh.

21.07.2017 3 z 5

Nefritový trůn Nefritový trůn Naomi Novik

Druhý díl série Temeraire byl plný napětí a nečekaných událostí. Jak již bylo psáno v jiných zdejších komentářích, příběh se z více jak z poloviny, přibližně 2/3 knihy, odehrává na moři při cestě do Číny. To mi však vůbec nevadilo.
Těším se na třetí díl, jak bude dobrodružství Laurence a Temeraira pokračovat.

21.07.2017 4 z 5

Drak Jeho Veličenstva Drak Jeho Veličenstva Naomi Novik

Výborně napsaná kniha. Poutavý a místy i dojemný příběh doplňují boje, taktizování a budování vztahů. Co se mi ale líbilo nejvíce? Vztah mezi drakem a člověkem zde není tak přehnaně nastrojený (jako třeba ve stále opěvovaném Eragonovi), je naprosto přirozený.
Knihu vřele doporučuji a těším se na další díly.

16.07.2017 5 z 5

Dračí let Dračí let Anne McCaffrey

Musím se přiznat... Tuto knihu jsem si z antikvariátu pořídil, protože se mi líbí draci a příběhy o nich. A tato kniha zde má celkem výborné ohlasy. Teď můj ohlas po jejím přečtení: Příběh je neobvyklý, prostředí i popis draků, není to nic, na co jsem byl do teď zvyklý. Hlavně ze začátku jsem se trápil nad pomalým rozjezdem příběhu, ale postupně to začalo nabírat na zajímavosti. První polovina knihy mne tzv. nudila, ale druhá polovina už to bylo "ončo". Jsem zvědav na další díly Drakenů z Pernu.

20.10.2016 4 z 5

Krysa z nerez oceli Krysa z nerez oceli Harry Harrison

Tímto gamebookem jsem byl velice zklamán. Není to nic komplexního, jako například Lone Wolf. Byť je to gamebook, kde čtete po odkazech, přesto ať si zvolíte jakýkoliv směr, nebo jakoukoliv možnost, vždy vás to nakonec navede tam, kam autor zamýšlel. Vůbec to nemusel psát jako gamebook, mohl to napsat obyčejně jako příběh.
Za mne pouze dvě hvězdičky - to jenom díky tomu, že se lze v knize občas trochu zasmát.

31.07.2016 2 z 5