clare01 clare01 komentáře u knih

Škola pařížského šarmu Škola pařížského šarmu Jamie Cat Callan

Knih s tematikou kouzla francouzských žen dnes vychází opravdu hodně, ale tato je něčím výjimečná. Možná je to tím, že autorka nerozebírá jen to, co bychom měli nosit, jak se líčit a co jíst, jak to často bývá v ostatních knihách o Francouzkách. Tato kniha je především o tom, jak se radovat z maličkostí a běžných věcí v životě. Nějaké hluboké filozofické úvahy tam sice nenajdete, ale určitě pohladí po duši a pozitivně vás naladí. Líbí se mi autorčiny myšlenky o cestování. Pro ty, co bojují s cizími jazyky a jsou věčnými začátečníky, má tento citát: "Vy všechny, které zápasíte se znalostí jakéhokoli cizího jazyka, si možná neuvědomujete, že každá bitva obsahuje mnoho vášně a energie, a proto se snažte mluvit. Musíte!"

09.02.2019 3 z 5

Hranice Hranice Henry Cloud

Knih o tom, jak si stanovit zdravé hranice, je málo, proto jsem byla ráda, že existuje taková, která se zabývá hranicemi komplexně. Věděla jsem, že tato kniha je orientovaná na křesťany a byla jsem tomu otevřená, ale neustálé odkazy na Bibli pro mě začaly být v průběhu četby nesnesitelné. Bylo toho zkrátka moc a znovu se ke knize vracet nebudu.

17.06.2022 2 z 5

Nesnesitelná rychlost života Nesnesitelná rychlost života Svend Brinkmann

Chápu důvody, proč autor napsal tuto knihu. To, co jí škodí, je přílišná subjektivita a jednostranné zaměření. Myslím, že je třeba hledat rovnováhu a ne se jednostranně a v tomto případě velmi kriticky vymezovat. Každopádně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale znovu se k ní vracet určitě nebudu.

13.04.2022 2 z 5

I tvoje utrpení má smysl I tvoje utrpení má smysl Elisabeth Lukas

Knih z psychologickou tématikou jsem přečetla nespočet. Tahle je z nich absolutně nejlepší. Pokud byste si měli ze všech přečíst jen jednu, tak sáhněte po této.

08.08.2021 5 z 5

Naprosto se ztotožňuji s předchozími komentáři. Je to opravdu jediná kniha o jídle, kterou potřebujete. Přála bych si, aby tu bylo více takovým lidí jako Karolína a méně rádoby odborníků, kteří šíří dezinformace o jídle.

31.01.2021 5 z 5

Cesta ke štěstí v práci Cesta ke štěstí v práci Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Knihy s myšlenkami od Dalajlamy mám moc ráda, ale bohužel musím souhlasit s předchozími komentáři. Tato kniha byla oproti ostatním slabší. Není sice vůbec dlouhá, ale kdyby ji autor zkrátil na polovinu a vypíchl jen to nejdůležitější, tak bych ji hodnotila lépe. Každopádně obsahuje pár zajímavých myšlenek, ale nejedná se o nic, co byste si nepřečetli v jeho ostatních knihách. Zkrátka jde o to, že autor aplikoval Dalajlamovy myšlenky o štěstí v životě na pracovní prostředí. Na knize mě nejvíc bavily příběhy z reálného prostředí, ale jinak mi bohužel nic nového nepřinesla a dočetla jsem ji jen proto, že nerada odkládám rozečtené knihy a že snad objevím nějakou novou, zajímavou myšlenku. Neobjevila.

11.12.2020 2 z 5

Proměna: Jak věci změnit, když je změna zdánlivě nemožná Proměna: Jak věci změnit, když je změna zdánlivě nemožná Chip Heath

Dávám 100%. Každý, kdo potřebuje nakopnout ke změně (ať už sebe nebo druhé), musí si knihu přečíst. Je plná výzkumů, typů a rad, takže je opravdu praktická.

24.03.2019 5 z 5

Cesta mimořádné ženy Cesta mimořádné ženy Lenka Černá

Přiznám se, že jsem původně od knihy nic moc neočekávala, ale příjemně mě překvapila. Je to jedna z těch lepších knih od českých kouček. Autorka na mě působí sympaticky a líbí se mi její racionální (ale přesto pozitivní) přístup. Nejde o žádné naivní bláboly, jak to bývá v jiných knihách tohoto typu. Koho zajímá téma ženství, tak určitě doporučuji.

24.03.2019 3 z 5

Z lehu k běhu... od pondělka začínám Z lehu k běhu... od pondělka začínám Barbora Topinková

Opět výborná a humorem natřískaná kniha od Barbory Topinkové. Ideální pro začínající běžce, kteří potřebují pořádně nakopnout a mají smysl pro humor. Je rozdělena na jednotlivé měsíce v roce a plná zajímavých a užitečných informací. Knihu jsem začala číst jako naprostý odpůrce běhu, teď je že mě jeho největší fanda.

08.03.2019 4 z 5

Mýty o celulitidě: Nejde o tuk, ale o tkáň Mýty o celulitidě: Nejde o tuk, ale o tkáň Ashley Black

Možná jsem naivní, ale já to té Ashley opravdu žeru. Celulitida je prostě zlo a je uklidňující zjistit, že nevzniká kvůli tuku (tato teorie mi vždycky přišla zvláštní, protože celulitidu mají i hubení lidé), ale kvůli tzv. fasciím. Kniha není jen o celulitidě, ale celkově o zdraví, protože fascie se týkají celého těla. Sama autorka se původně nezaměřovala na léčbu celulitidy, ale na léčbu celého těla, protože si prošla revmatoidní artritidou a hledala řešení, jak z toho ven. Všechno v knize mi dávalo smysl, tak jsem si Fascia Blaster objednala. Teď už jsem jen zvědavá na výsledek.

07.03.2019 4 z 5

Krásně zdravá Krásně zdravá Jana Fabiánová

Není to špatná kniha, ale na můj vkus až příliš zaměřená na vegany. Každopádně, kdo potřebuje motivaci k tomu stát se veganem, tak se mu kniha může líbit. Pozitivně hodnotím část knihy, která se věnuje péči o duši a vztahy.

04.03.2019 3 z 5