claire.dinner claire.dinner komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Moje srdcovka. Kolikrát já se k ní od gymplu vracela, to ani nespočítám, a stále mě nepřestává fascinovat, překvapovat. Je geniální, je smutná, je děsivá, je pravdivá.

09.01.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Za mě to bylo hezky čtivé, poutavé, měla jsem problém se od toho odtrhnout, protože jsem se fakt strašně potřebovala dozvědět všechna ta tajemství. Nicméně Radčiny knihy už znám, takže přišlo to, čeho jsem se obávala - ne všechno se vysvětlilo, popsalo, dořešilo, prostě takový polovičatý konec, konec bez konce, který mě úplně vytáčí a ničí, ale stejně si její další knížku vždycky koupím:D

09.01.2022 4 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

Kniha je zároveň tak dokonalá a těžká, že je až skoro nereálné sepsat k ní nějaký logický závěr a názor. Opět mě nepřestává fascinovat autorčin rozhled, znalosti, přirovnání, jazyk i myšlenkové pochody. Na druhou stranu je kniha opravdu těžká, špatně se mi četla, několikrát jsem ji odložila, abych se pak k ní zase zvědavě vrátila, nutilo mě to dočíst do úplného konce, ani nevím proč.

27.12.2021 3 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Velmi dobře sepsáno, vysvětleno, čtenář se zasměje, ve spoustě situací pozná. Knížka je čtivá, poučná, inspirativní. S manželem jsme četli současně - každý měl svoji - a posléze jsme nad ní diskutovali a hledali odpovědi na naše otázky, aplikovali na naši situaci.

27.12.2021 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Literatura holocaustu má v mé knihovně četné zastoupení a řadí se k mým nejoblíbenějších, jakkoliv bizarní to je. Nicméně od té doby, co jsem mámou, mi nedělají úplně dobře pasáže týkající se usmrcování dětí, což v téhle knize je velmi hojně a barvitě vylíčeno.
Mně se naopak líbilo, že to mělo více časových rovin, byť je pravda, že by se celý příběh dal napsat úderněji, aby to bylo čtivější. Celkově to řadím k takovému o fous lepšímu průměru v této kategorii a tématice

27.12.2021 3 z 5