charvi charvi komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha Alchymista mne jednoduchou a velmi čtivou formou pobídla k zamyšlení a v kombinaci s Mágovým deníkem jsem začal bojovat se svou leností. Pokud si z knihy někdo nic nevezme, je to jeho věc, ale pokud pohrdá myšlenkami pro jejich jednoduchou formu, počíná si stejně jako hrdinové na počátečních stránkách Coelhových knih.

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Kritický pohled na soudobou západní civilizaci z pera mého oblíbence. :) Na Chuckovi obdivuju jeho schopnost parodovat téměř cokoli a všímat si naprostých detailů. Ve svých dílech zároveň baví chytrým humorem a jakoby mimochodem vypráví absurdní příběh, z kterého je nám na konci tak trochu úzko. Doporučuji všem, kteří se umí od plic zasmát sám sobě.

30.11.-0001 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Pokud budeme hledat zfilmovanou verzi můžu doporučit Requiem za sen, ale ve výsledku se životní výpovědi Christiany neblíží ani zdaleka. Syrové podání jejích zkušeností je jedním z nejlepších a nejucelenějších pohledů na drogy.

Král Krysa Král Krysa China Miéville

Čtivý příběh pro milovníky dějových zvratů a tajemství prolínající se s jiným dobře známým příběhem, na který mistrně (velmi velmi volně) navazuje.

30.11.-0001 4 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Na začátku knihy jsem se trochu bál křesťanské tématiky a domníval se, že vyprávění o náboženské pouti nebude tím pravým pro mne. Mýlil jsem se. Po několika stránkách jsem se v knize viděl jako v zrcadle a celou cestu prožíval spolu s hlavním hrdinou. Doporučuji.

Pátá hora Pátá hora Paulo Coelho

Pátá hora stejně jako Brida, Alchymista a Mágův deník nabízejí kritický pohled na lidskou lenost a motivaci jejich počínání. Pátá hora je navíc ochucena o historickou příchuť a nepřímočarým dějem.