celebriel celebriel komentáře u knih

Královna bez koruny Královna bez koruny Margaret Campbell Barnes

Úžasně čtivá kniha, Anna je vykreslena velmi realisticky a uvěřitelně, asi tak jsem si ji vždy představovala. Malinké mínus dávám za zbytečnou romantiku, ale nebyla tak vtíravá jako v jiných knihách o tudorovských kralovnách.

29.12.2023 5 z 5

Poslední manželka Jindřicha VIII. Poslední manželka Jindřicha VIII. Carolly Erickson

Poměrně čtivé, mrzí mě ale přílišné zaměření na vztah se Seymourem, kterému jistě Kateřina nepodléhala tak moc a téměř úplné vypuštění její horlivé oddanosti reformované víře.

26.12.2023 3 z 5

Červená růže, bílá růže Červená růže, bílá růže Joanna Hickson

Velmi čtivá kniha, ve které je válka růží zpracována zase trochu jinak, a velmi mě potěšilo, že jsem konečně pronikla do vztahů rodiny Neville, ubiram hvězdu za, podle mě zbytečnou, romantickou zápletku hlavní hrdinky.

31.10.2022 4 z 5

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Opět top čtení, autorce slapal příběh hned o samého začátku, líbí se mi styl, kterým píše romány.

04.11.2020 5 z 5

Richard III. Richard III. Jiří Kovařík

No, co říci, prostě skvělá kniha, nevěřila jsem, že český autor dokáže dobře zpracovat takovéto téma, ale opak je pravdou. Kdyby šlo dát deset hvězd, tak je dám.

10.10.2020 5 z 5

Nebezpečné dědictví Nebezpečné dědictví Alison Weir

Poutavé a čtivé asi spíše pro dámy, vzhledem k romantickým zápletkam. Pro mě nový pohled do dění po smrti Eduarda VI. Je lepší mít už nactena nějaká fakta z této doby, aby se člověk neztracel, pomůže to plynulosti čtení.

17.04.2020 5 z 5

Zajatá královna Zajatá královna Alison Weir

Tři hvězdy, chtěla jsem dát dvě, ale konec to lehce zachránil. Začátek byl zoufalý, ale šlo to dočíst. Nakonec jsem pocítila i lehký pocit dojetí nad Eleonorinym náročným životem.

11.04.2020 3 z 5

Pád říše římské Pád říše římské Michael Grant

Výborný rozbor konce Zapadorimske říše, čtivé ????

03.03.2020 5 z 5

Hříchy a vášně přemyslovských králů Hříchy a vášně přemyslovských králů Jan Bauer

Opět příjemné čtení, které i přes velké množství citovaných pramenů a historických faktů, zůstává čitelným dílkem, a to i pro laika, prostě pan Bauer nikdy nezklame.

12.01.2018 5 z 5