capricornus capricornus komentáře u knih

Kočka, kam se podíváš Kočka, kam se podíváš Lorna Scobie

Krásné ilustrace!

01.04.2019

Líný kocour Josef Líný kocour Josef Franziska Biermann

Líný kocour Josef, aneb jak se zbavit blechy.

05.03.2019

Hřbitovní hlína Hřbitovní hlína Máirtín Ó Cadhain

Knihu jsem jako jedinou nedočetla.

14.02.2019

Vědí draci o legraci? Vědí draci o legraci? Daniela Krolupperová

Zábavný příběh o drakovi, princezně a kuchařce. Trochu mě zaskočilo použití velkých písmen, ale pro malé čtenáře je to možná lepší.

30.01.2019 4 z 5

Jak přežít krizi středního věku Jak přežít krizi středního věku Josef Hrdinka

Knížka do tramvaje, metra. Přečteno hned. Přirovnání lidského života ke 2 týdnům dovolené s krizí po 1. týdnu je pěkná.

17.12.2018 3 z 5

Oddělení 73 Oddělení 73 Sofie Sarenbrant

Nejlepší knížka této série. Děj se odehrává úplně jinak, než jste schopni očekávat.

08.11.2018

To je Izrael To je Izrael Miroslav Šašek

Krásná kniha, plná ilustrací a informací o Izraeli. Snad jen s podivem, proč se
v této publikaci objevuje nespisovné slovo "jinší".

22.08.2018

Hořící stromy Hořící stromy Kristina Ohlsson

Moje první kniha od této autorky. Od první stránky až do poslední věty jste v napětí a strachu. A poslední větou to nekončí! Stále přemýšlím, co bude dál. Snad se to jednou dozvím a spravedlnosti bude učiněno zadost. Určitě si přečtu i předcházející knihy a pustím se i do knížek od této autorky pro děti.

22.05.2018 4 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Tento případ mě nechytil tak jako ten první. Místy jsem se i nudila. Komisař Dupin (rozděleno na čtvrtiny) pil kávu, jedl, telefonoval a vyšetřoval. Opravdu vše stejným dílem. Možná stojí za zmínku výpověď jedné podezřelé osoby, kterou nakonec svým prohlášením o spáchání zločinu zachrání další osoba. Nesrovnalost pro další působení dané osoby v některém dalším dílu??

23.01.2018

Gruffalinka Gruffalinka Julia Donaldson

Veršovaný příběh s poučením. Doporučuji dětem i dospělým!

15.01.2018 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Naivní, nereálný a povrchní příběh. Možná proto i čtivý.

15.01.2018 2 z 5