calfa calfa komentáře u knih

Srdce temnoty / Na pokraji sil Srdce temnoty / Na pokraji sil Joseph Conrad

Putování do temné džugle a nejhlubších zákoutí lidské mysli, přímo do srdce temnoty. Kurtzovi a jeho šílenství neuniknete ,,Ta hrůza! Ta hrůza! - "

07.09.2012 5 z 5

Černé slunce Černé slunce Nicholas Goodrick-Clarke

Rasistická krajní pravice a její boj proti dnešnímu multikulturalismu ve vzdělávacím systému a pozitivní diskriminaci národnostních menšin na pozadí nacistických teorii nadřazené rasi a okultismu. Myslím si že stojí za to si knihu přečíst.

01.09.2012 3 z 5

Válka je nejpřesnějším druhem věštby. Jde totiž o zkoušku vůle jednoho a zkoušku vůle druhého v rámci vůle vyšší, kterážto musí, jelikož obě vůle váže, nutně dospět k výběru. Válka je nejvyšší hrou, poněvadž válka vposledku vnucuje jednotu bytí. Válka je bůh.
Tož vydejme se na tu pouť nekonečnými pláněmi americko-mexického pomezí s tlupou nájemných zabijáků a lovců skalpů.

29.08.2012 3 z 5

Sbohem, baby Sbohem, baby Dennis Lehane

Sbohem, baby je hodně dobře napsaný thriller, problematika únosů dětí je zde vylíčena opravdu originální zápletkou. Napínavé od začátku až do konce.

29.08.2012 4 z 5

Za soumraku Za soumraku Stephen King

Docela to šlo, King je sice větší king než předvedl v této jeho knize, nicméně jeho, povídka ,,N" mne mile překvapila. Ten prostupující strach z temnoty završený sebevraždou z mostu hmm, to beru.

28.08.2012 3 z 5